Безкоштовна Юридична консультація - адвокат Харчук Сергей Васильевич - Правовой форум!
адвокат Харчук Сергей Васильевич - Правовой форум
Hóc volo, síc jubeó, sit pró ratióne volúntas! Пятница, 22.08.2014, 14:45
Приветствую Вас Гость | RSS
НАШИ КОНТАКТЫ ХОТИТЕ ПОЛУЧИТЬ БЫСТРУЮ АНОНИМНУЮ КОНСУЛЬТАЦИЮ? 0679158070 Харчук Сергей Васильевич
Loading
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Страница 1 из 11
адвокат Харчук Сергей Васильевич - Правовой форум! » Безкоштовна Юридична консультація » Ответы на вопросы которые чаще всего возникают на практике! » Безкоштовна Юридична консультація (інші юридичні питання)
Безкоштовна Юридична консультація
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 17:33 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
Паспорт
Как можно помочь племяннику получить паспорт или свидетельство о рождении. Ему 19 лет, паспорт он еще никогда не получал, свидетельство о рождении утеряно? Его мать умерла, а отец не занимается его проблемами, и котегорически отказывается ему помочь. Племянник прописан по адресу отца. Паспорт не выдают без свидетельства, а свидетельство не выдают без паспорта.

ВІДПОВІДЬ:

Спочатку Вам необхідно отримати свідоцтво про народження. Дане питання врегульоване Наказом МінЮст "Про затвердження Правил реєстрації актів громадянського стану в Україні" Зокрема зазначено, що:
Повторні свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану видаються у разі втрати або пошкодження виданих раніше на підставі актового запису цивільного стану за заявами громадян, щодо яких складено запис. Повторні свідоцтва про народження дітей незалежно від їх віку можуть видаватись їх батькам і усиновителям.
Отже, у вашему випадку участь його батька необхідна (хочаб його паспорт та підпис ), щоб написати заяву на отримання повторного свідоцтва. Зразок заяви можете подивитись тут: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=5&nreg=z0719-00
Після отримання повторного свідоцтва про народження Ви вже зможете отримати і паспорт.
Якщо ж батько не хоче допомогати, то відповідно до ст. 22 ЗУ "Про органи реєстрації актів громадянського стану", повторне свідоцтво про народження може бути видане також батькам, опікуну, піклувальнику, представникові дитячого (навчального) закладу, в якому перебуває дитина, і органу опіки та піклування. Тобто, зверниться до органу опіки і піклування з проханням подачі заяви на отримання повторного свідоцтва про народження. Успіхів.

юридичні документи
загублено оригінал статутних і ригістраційних документів Громадської Організації , який порядок їх відновлення
ВІДПОВІДЬ:

Законодавство України не передбачає порядку видачі дублікатів статутутних і реєстраційниї документів об*єднання громадян. За загаольним правилом дублікат може посвідчити (видати) лише той орган, який має оригінал документа. Положення про порядок легалізації об*єднань громадян передбачає, що легалізація всеукраїнських об'єднань громадян і
міжнародних громадських організацій здійснюється Мінюстом, їх місцевих осередків та місцевих об'єднань громадян - Головним управлінням юстиції Мін'юсту в Автономній Республіці Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими, районними, районними в містах Києві та Севастополі управліннями юстиції, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів. Отож, необхідно звернутися з заявою до відповідного органу (мінюст чи виконком), який Вас зареєстрував. Що стосується статуту, то дублікат то Ви отримати зможете, але ж його посвідчити ще треба... Тому для відновлення статуту слід його заново створити і звернутися до органу з заявою про видачу дублікату, а потім про внесення змін до статуту. Для реєстрації змін, що вносяться до статутних документів об'єднання громадян, до реєструючого органу подаються: 1) заява про реєстрацію зазначених змін, підписана уповноваженим представником; 2) протокол з'їзду (конференції) або загальних зборів з рішенням про внесення змін до статуту (положення); 3) статут (положення) в двох примірниках з унесеними змінами; 4) оригінали свідоцтва про реєстрацію об'єднання громадян та його статуту (положення). З 4 пунктом проблеми, у Вас не має оригіналу... Замість нього слід буде подати заяву про його втрату та дублікат.

МАЙНОВИЙ ПАЙ
Після смерті матері я, як спадкоємець, вирішив забрати в особисте користування землю і майновий пай, які знаходились в оренді КСП "Маяк". Директор КСП "Маяк" Корзун Леонід Олександрович, землю я віддав в оренду КСП "Маяк" на майновий пай на суму 23000 грн. я хочу взяти автомобіль, але він оцінив автомобіль 1982року КАЗ-608В в 12000грн який наданий момент знахотиться практично в розібраному стані без коліс і інших запчастин і віддавати мені на цей пай нехоче говорить щоб взяти на пай я повинен дати йому майнові сертифікати на сумму 32000грн.. Є іще автомобілі які оцінені в Зил130-1100грн. і Газ-3700 600грн одного руку випуску 1992 і находяться в робочому стані, він забрав собі автомобіль Газ-3700 за 600грн. Як забрати мені автомобіль ЗИЛ-130, віддавати він не хоче? Чи правильно це? Як я маю вчинити в такому випадку? Чи маю я право на отримання копіїї документів в яких вказана ціна всього майна яке видається на майнові паї?
ВІДПОВІДЬ:

Дане питання врегульоване Законом України "Про колективне сільськогосподарське підприємство" ( 2114-12 ) та іншими нормативно-правовими актами України, з метою забезпечення виконання Указу Президента України "Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки", зокрема, Порядком розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств.

Відповідно до п.16 зазначеного порядку визначення конкретного майна для виділення окремому власнику чи групі власників майнових паїв може бути здійснене одним із нижченаведених способів за рішенням зборів співвласників:
1) за структурою пайового фонду;
2) за конкретним майном за взаємною згодою співвласників;
3) на конкурентних засадах шляхом проведення аукціону.

Спірні питання щодо розподілу майна між співвласниками вирішуються в судовому порядку. Ви маєте право ознайомитись з рішення зборів співвласникам щодо майна, яке підлягає розподілу і щодо способу його розподілу. Отож, ви можете звернутися до правління з заявою про видачу вам такого рішення, де і буде зазначена ціна майна. Процедура отримання бажаного автомобіля залежить від рішення зборів щодо способу виділення майна: чи це аукціон, чи за згодою всіх співвласників, чи відповідно до структури пайового фонду. Тобто більш детально все це передачане у рішенні зборів, де передбачено:

1) Групи співвласників, які виявили бажання отримати свої майнові паї у натурі у спільну часткову власність єдиним комплексом, та список осіб, які прийняли рішення отримати майно в індивідуальну власність та список осіб, які з різних причин не прийняли жодного із рішень щодо розпорядження належними їм майновими паями;

2) За кожною із таких груп:

загальна вартість майнових паїв, що належать співвласникам, та загальний відсоток цих паїв у пайовому фонді реорганізованого підприємства, який записується у Свідоцтві про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат);

загальна вартість майнових паїв та загальний відсоток паїв осіб у пайовому фонді реорганізованого підприємства, які виявили бажання отримати паї в індивідуальну власність;

загальна вартість майнових паїв та загальний відсоток невитребуваних паїв;

вартість майна за групами, відображеними в структурі пайового фонду;

переліки майна для виділення у натурі окремо для кожної з груп співвласників, які виявили бажання отримати свої майнові паї у натурі у спільну часткову власність єдиним комплексом; для виділення майнових паїв особам, які виявили бажання отримати свої паї в індивідуальну власність, та для виділення невитребуваних паїв особам, які з різних причин не прийняли жодного з рішень щодо розпорядження належними їм майновими паями.

дозвіл на розташування об"єкту торгівлі та сфери послуг
Я приватний підприємець, платник єдиного податку взяв в аренду нежитлове приміщення для влаштування інтернет клубу. Отримав нотаріальне погодження власника приміщення на вікористання приміщення під інтернет клуб. В свідотстві про сплату единого податку мені доволено займатися певними видами діяльності на теріторії України. Отримав дозволи від СЕС, та пожників на початок роботи. Чи необхідно мені отримувати дозвіл з Депортаменту Економіки Міської Ради на "розташування об"єкту торгівлі та сфери послуг"? Згідно позиції Держкомпідприємництва щодо розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг з набранням чинності частини першої статті 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» з 05.10.2006 правових підстав для видачі органами місцевого самоврядування дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери послуг (та подібних до нього) немає. Прошу Вашого роз"яснення щодо цього питання. Якщо потрібно отримувати цей "дозвіл" то які заходи проводяться щодо піприємця при неотриманні відповідного дозволу.

ВІДПОВІДЬ:

Питання в даній сфері регулюється нормами податкового законодавства (зокрема, Законом України "Про систему оподаткування "(1251-12) і Декретом Кабінету Міністрів України від 20.05.93 р. N 56-93 (56-93) "Про місцеві податки і збори"), в зв'язку з чим місцевими органами влади була введена видача дозволу на розміщення об'єкту торгівлі і сфери послуг.

Однак, з набуттям чинності 05.10.2006 р. частини першої статті 4 Закону України [від 06.09.2005 р. N 2806-IV (2806-15)] "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" правових підстав на оформлення та видачу дозволу на розміщення об'єкта торгівлі (і подібних до нього) немає, оскільки необхідність його отримання не передбачена жодним законом України.

Відносно можливої відповідальності за діяльність без зазначеного дозволу, то це стаття 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (80731-10) в частині "здійснення господарської діяльності без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його отримання не передбачено законом.

Слід зазначити, що позиція Генеральной прокуратури України, Державної податкової адміністрації різнятья з позицією Держкомпідприємництва. Вони вважают, що зазначений дозвіл необхідно отримувати. Така позиція зв*язана з тим, що відповідно до пункту 10 статті 10 Закону N 2807 "Про благоустрійнаселених пунктів"(2807-15) до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить, зокрема, надання на території об'єктів благоустрою дозволу на розміщення будівель і споруд торговельного та іншого призначення. Тобто видача дозволу на розміщення об'єктів торгівлі передбачена чинним законодавством України і відповідає вимозі ст.4 ЗУ "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Не слід забувати і про Декрет КМУ "Про місцеві податки і збори", який передбачае такий збір, і хоча він і не має назву "Закон", але має юридичну силу закону. Отож, краще отримати зазначений дозвіл чим йти всупереч позиції ДПА і ГПУ.


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 17:43 | Сообщение # 2
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
Диплом про вищу освіту
Доброго дня. У мене виникла проблема з отриманням диплому у ВУЗі (КПІ). Захист диплому пройшов успішно, але диплом не віддають, бо вимагають принести обхідний лист, підписаний у військоматі (ВК). Всі інші підписи я добув (бібліотека, бухгалтерія і т. п.), але підписати у ВК не так просто, бо туди складно потрапити на прийом через великі черги (за 10 хв. до початку прийому під дверима черга близько 120 чоловік; простояти у черзі потрібно 3-4 години). Через місяць мій диплом буде знищено, якщо я його не заберу. ЗАПИТАННЯ: Чи мають право не віддавати диплом, якщо немає підпису військомату? Або інакше: чи маю я право отримати диплом без цього підпису (з урахуванням того, що дипломна рорбота захищена, навчальний план виконаний, боргів перед університетом немає)? Чи можливо добитися отримання диплому через суд?
ВІДПОВІДЬ:

Ви можете отримати диплом і без підпису обхідного листка з військомату, бо ці два документи не пов*язані між собою. Диплом видається після успішного закінчення навчання у відповаідному закладі і пов*язан з реалізацією права на освіту. А обхідний лист з військомату - це виконання військового обов*язку у запасі (облік - це складова частина військового обов*язку) і пов*язана з виконанням почесного обов*язку з захисту Вітчизни. Отож, ви можете через суд отримати диплом, але чи не проще затратити 3-4 години на чергу ніж цей же час тільки на написання позовної заяви.

Довідка про склад сім'ї
Так склалося, що проживаємо з дружиною та дитиною 4-місячного віку на з'ємній квартирі. Фактично я прописаний у своїх батьків, дружина - у своїх. При оформленні документів на соц.допомогу на дитину до досягнення нею трирічного віку необхідно зібрати документи, у т.ч. потрібна довідка про склад сім'ї. В селищній раді дружині сказали, що в довідку будуть внесені саме ті люди, з якими вона прописані, а не ті, з якими проживає фактично. Чи дійсно це так? На основі яких законодавчих актів формується така довідка?
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми (п.22) для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї). До складу сім'ї особи, що звернулася за призначенням допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти зазначених осіб віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах і не мають власних сімей, незалежно від місця проживання або реєстрації місця проживання; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I і II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім'ї баби, діда або іншого родича, що фактично здійснює догляд за дитиною, не є усиновлювачем або опікуном дитини і звертається за призначенням допомоги, не включається дитина, на догляд за якою призначається допомога. Отож, в селищній раді неправильно складають довідку, бо для включення в довідку про склад сім*ї дружини, чоловіка, їх дітей не вимагається спільне місце проживання (прописки).

право на керування авто
В мене такий випадок,моя теща працює у чехії і має на те всі документи ,вона хоче купити там автомобіль і дати на мене довіреність(я не мею жодних зарубіжних документів )питання в тому чи маю я право керувати її авто на тереторії України без її присутності ?підскажіть будь ласкаs і поясніть
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до п. 2.1. Правил дорожнього руху, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

а) посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії і талон, що додається до посвідчення;

б) реєстраційний документ на транспортний засіб , а у разі відсутності в транспортному засобі його власника, крім того, - свідоцтво про право спільної власності на цей транспортний засіб або реєстраційний чи інший засвідчений в установленому порядку документ, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження таким транспортним засобом;

в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв - дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС, у разі розміщення реклами, - погодження, що видається підрозділами Державтоінспекції МВС;

г) у встановлених законодавством випадках дорожній лист і документацію на вантаж, що перевозиться; на маршрутних транспортних засобах - схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, - документацію відповідно до вимог спеціальних правил;

ґ) поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).

Отож, у даному випадку власник автомобіля буде перебувати за кордоном, але він надасть вам довіреність, тобто документ що підтверджує право керування, користування чи розпорядження цим транспортним засобом. Щодо знаходження власник за кордоном, то слід не зубути легалізувати посвідчену довіреніть для використання її на території Україти, тобто мова йде про проставлення апостілю чи консульської легалізації.

Боргова розписка
Скажіть, будьласка, якщо боргова розписка була оформлена 28.03.2009 року і в ній була вказана дата повернення суми 01.07.2009 року, але цього не сталося, то які наслідки можуть очікувати боржника. По вимозі кредитора в розписьці написано "сумма эквивалентная 2000 долларов США". Чи може бути збільшена сума боргу, через те, що справою займається довірена особа кредитора, та чи може справа розглядатися в суді без присутності боржника(жодної судової повістки не надсилалось). позовна заява була подана 24.07.2009 р. З повагою, Людмила.
ВІДПОВІДЬ:

Черз те, що "справою займається довірена особа кредитора" розмір боргу збільшитися не може, але може збільшитися з іншої підстави, пердбаченої ч.1 ст. 1050 ЦК та ч.2 ст.625 ЦК, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Справа може бути розглянута в суді без присутності боржника, але тільки в тому випадку, коли боржник буде належним чином повідомлений (розпишиться на повістці або як крайній випадок - публікація в газеті про виклик відповідача). Ось ці судові витрати - на виклик відповідача будуть відшкодовуватися за його рахунок.

временное жилье и социальное жилье
Здравствуйте.У меня такая ситуация:мы многодетная семья(6 детей),стоим на квартирной очереди.Я обращалась в различные гос.инстанции с вопросом о предоставлении нам жилья.1,5 года назад по решению горисполкома нам обещали выдать временное жилье по мере его освобождения,так как своего жилья у нас нет и мы снимаем квартиру.В начале января нам предложили 2-х комнатную квартиру(25 кв.м жилой площади).Квартира в ужасном состоянии,требует огромных капиталовложений(кранов нет ни в кухне,ни в ванной,отсутствует батарея,окна все битые,в ванной одна стена осыпалась ,свет обрезан).Я решила отказаться от так называемого жилья,но меня сразу попросили написать заявлении об отказе от жилья.Начальник квартирного учета сказал,что если я откажусь,то на все мои последующие обращения,не будут обращать внимания и будут давать ответ,что нам предлагали жилье,а мы отказались.Оказывается такое жилье предложили и так,только потому что у нас в стране выборы и что такое бывает очень редко.Подскажите пожалуйста.как мне поступить правильно в данной ситуации.
ОТВЕТ:

Статья 50 ЖК устанавливает, что жилое помещение, предоставляемое гражданам для проживания, должно быть благоустроенным применительно к условиям данного населенного пункта, отвечать установленным санитарным и техническим требованиям. При предоставлении жилых помещений не допускается заселение одной комнаты лицами разного пола, старше девяти лет, кроме супругов. В данном случае квартира не соответствует санитарным и техническим требованиям, и скорее всего в одну комнату будут заселены лица разного пола. Следовательно, квартира не может быть вам предоставлена, как минимум, без ремонта. У Вас есть два варианта действия: 1) Принять квартиру, а потом обжаловать предоставление именно данной квартиры в судебном порядке с требованием предоставить квартиру в надлежащем состоянии; 2) Отказаться от принятия квартиры, аргументируя ст.50 ЖК. И в первом, и особенно во втором варианте необходимо подтверждение несоответствие квартиры санитарным и техническим требованиям. Для этого возможно обратиться в ЖЕК для проведения осмотра квартиры и составление акта. Возможно, обратиться в санслужбу.

Оплата комунальних послуг через Internet
Доброго дня!
Чи можливо, згідно українського законодавства, організувати оплату комунальних послуг через Internet?
Справа в тім, що я є власником сайту, користувачі якого часто оплачують покупки чи послуги електронними грошима (найчастіше WebMoney) і для них оплата комунальних послуг була би досить бажаною зручністю. Що звичайно підвищило би популярність сайту.
Деякі банки надають можливість оплатити комунальні послуги через так званий "Internet банкінг", проте це не завжди зручно для користувачів. А інколи ці гроші просто пропадають через неправильно заповнену заявку і повернути їх дуже важко.
Яким чином я собі уявляю цю послугу...
Користувач заходить на сайт, заповнює форму де вказує призвище, вид комунальної послуги, іншу інформацію (наприклад номер телефону чи адресу), переводить webmoney на мій рахунок а я уже згідно наданої ним інформації роблю оплату через банк звичайними грошима. Це буде виходити трохи дорожче, але зручніше.
Наскільки я розумію для того, щоб організувати таке, необхідно бути агентом банку і робити все від його імені.
Чи можлива така схема?
Чи дійсно потрібно підписувати договір з банком і що для цього потрібно?
Чи потрібно реєструватись як приватний підприємець і як оподатковується такого роду діяльність?

ВІДПОВІДЬ:

Законодавство не забороняє оплату комунальних послуг через Інтернет. Відповідно до ЗУ "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", фінансова установа - юридична особа, яка відповідно дозакону надає одну чи декілька фінансових послуг та яка внесена довідповідного реєстру у порядку, встановленому законом. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди,лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії,установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційніфонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг. Під фінансовими послугами розуміються операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів. Відповідно до ст.4 Закону, фінансовими послугами визнається обмін валют та переказ грошей. Отож, якщо Ви бажаєте цим займатися напряму, то необхідно набувати статус фінансової установи. Це обійдеться в значну суму. Тому, дійсно, краще укласти з банком агентський договір. Відповідно до ч.1 ст.295 ГК, комерційне посередництво (агентська діяльність) є підприємницькою діяльністю, що полягає в наданні комерційним агентом послуг суб'єктам господарювання при здійсненні ними господарської діяльності шляхом посередництва від імені, в інтересах, під контролем і за рахунок суб'єкта, якого він представляє. Отож, Ви праві, необхідно мати домовленість з банком чи іншою фінустановою, яка має право здійснювати переказ грошей.

Перевірка держ. органами підприемців
Підприемець / фіксований патент/ здійснюе підприемницьку діяльність
безпосередньо на місцевому ринку,із яким у нього укладені договора
оренди.
Чи мае право пожежна інспекція міста у підприемців на ринку вимагати
дозвіл на початок роботи на ринку.
Дозвіл на початок роботи видае сама пожежна інспеція, при цьому
вимагаючи оплату за проходження курсів по пожежній безпеці.
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до п.2 "Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень", переліки підприємств, об'єктів та приміщень, на початок роботи яких дозволи видаються територіальними та місцевими органами державного пожежного нагляду, визначаються відповідно головним державним інспектором з пожежного нагляду Автономної
Республіки Крим, області, м. Києва та Севастополя. Отож, пожежна інспекція має вимагати дозвіл, якщо дане підприємство є у вищезазначеному переліку.

Але ось щодо курсів є питання. Згідно з п.3 Порядку, для одержання дозволу власник (орендар) подає до відповідного органу державного пожежного нагляду заяву за формою, матеріали оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об'єкта чи приміщення, завірену в установленому порядку копію свідоцтва про власність або копію договору оренди. Підставою для видачі дозволу є висновок, що оформляється за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об'єкта чи приміщення, що проводиться органом державного пожежного нагляду або іншою юридичною (фізичною) особою, яка одержала ліцензію на проведення такої оцінки (експертизи). Орган державного пожежного нагляду протягом п'яти робочих днів з дня надходження документів приймає рішення про видачу дозволу або про відмову у його видачі у разі виявлення фактів порушення правил пожежної безпеки, що може призвести до виникнення пожежі або перешкод при її гасінні та евакуації людей. Копія обгрунтованого рішення про відмову у видачі дозволу надсилається заявникові або адміністраторові (у разі надходження від нього документів). Тому можете спробувати отримати дозвіл без проходження курсів. Їх відмова у видачі дозволу повинна бути мотивована, а така підстава як непроходження курсів не зазначається у Порядку.

Крім того, відповідно до п.11 Порядку, дозвіл не потрібен на орендовані торговельні місця, кіоски та контейнери, якщовони розміщені на ринках відповідно до схеми, що в установленому порядку погоджена з органами державного пожежного нагляду. Отож, можливо, що дозвіл, взагалі, не потрібен.

Боротьба із сусідськими індиками й качками
Я директор сільської школи. На превеликий жаль територія школи огороджена не з усіх сторін (зокрема не огороджено спортивний майданчик і шкільну навчально-дослідну ділянку). Можливості загородити незагороджену територію на даний час в школи немає.
Сусідська домашня птиця (кури, гуси, індики) вільно гуляють територією школи і там "гадять". Через це провести якісний урок на шкільному стадіоні фактично неможливо, а половину того, шо вдається виростити на шкільній ділянці з'їдає сусідська птиця.
На прохання, вмовляння та зауваження частина сусідів ніяк не реагує.
Запитання:
- Чи мають право люди випускати домашню птицю на дорогу в селі, зокрема, на територію школи?
- Чи маю я юридичне право травити миші на стадіоні, а разом із тим "випадково" і птицю, що там ходить? Якщо ні, то яке покарання за такі дії мені загрожує?
- Чи загрожує мені чимось те, що я виганяючи цю птицю випадково одну-дві вб'ю або покалічу?
- Чи має право сільська рада якимось чином вплинути на вирішення даного питання?
- Які виходи із ситуації, що склалася, і які методи впливу на сусідів Ви можете запропонувати в рамках чинного законодавства України? (Загородити територію не даний час змоги не маю!)
Щиро дякую!
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ст.36 ЗУ "Про загальну середню освіту", основними завданнями органів управління системою загальної середньої освіти є створення умов для здобуття громадянами повної загальної середньої освіти. Таке завдання стоїть і перед виконавчими органами місцевого самоврядування. Отож, виконавчий комітет сільської ради зобов*язен вплинути на вирішення даного питання.

Люди мають право випускати домашню птицю на дорогу в селі, але не порушуючи місцевих правил блогоустрою. Так, відповідно до ст.125 КУпАП, порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів, а також недодержання правил щодо забезпечення чистоти і порядку в містах та інших населених пунктах карається.

Травити мишей Вм мєте право, але потрібно сповістити про це: обережно, травляться миші, отрута таката. Покарання за те, що Ви умисно потравили чужу домашню тварину можливе різне. Тут можлива і кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Але, скоріше за все, тільки цивільна: відшкодувати вартість тварин.

Якщо ви, виганяючи птицю, випадково одну-дві вб'єте або покалічете, то цивільна відповідальність: відшкодувати вартість тварин.

Виход з цієї ситуації: звернутися до виконавчого комітету сільської ради. Вони зобов*язані Вам допомогти: тут і порушення місцевих правил благоустрою і перешкода у створенні умов для належного навчання.

зняття з реєстрації та позбавлення права користування
я подала до суду позов з актами, що засвідчують відсутність за місцем реєстрації більш ніж пів року. Виписати хочу колишнього чоловіка, ми в розлученні вже 7 рокуів, сам не виписується і де знаходить не знаю. Прийшла ухвала в якій зазначено заяву залишити без руху тому що - не правильно зазначено коло осіб (будинок батька, подавала зазначала позивача себе, відповідач чоловік, третя особа УЖК районна, не залишено фактичної адреси відповідача, але я зазначила, що вона мені не відома, нечітко викладені вимоги з посиланням на законодавство, а саме яким чином можливо задовільнити мої вимоги. Допоможіть будь ласка, що мені потрібно зазначити в новій позовній заяві та на що посилатись?
ВІДПОВІДЬ:

1) Коло осіб. Обов*язково зазначте батька він же власник і дана справа безпосередньо стосується його прав та інтересів. Зазнатчте у якості третьої особи.

2) Щодо адреси відповідача, то ви могли зазначити, що фактичне місце проживання вам невідоме. Так, п.9 ст.110 ЦПК зазначає, що позови до відповідача, місце проживання якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за місцем його перебування або за останнім відомим місцем проживання відповідача чи постійного його заняття (роботи). Крім того, п.9 ст.74 ЦПК визначає, що відповідач, місце проживання (перебування чи роботи) або місцезнаходження якого позивачеві невідоме, навіть після його звернення до адресного бюро і органів внутрішніх справ, викликається в суд через оголошення у пресі. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про час і місце розгляду справи. Отож, зазначте у позовній заяві ще п.9 ст.110 ЦПК після слова "керуючись".

3) Посилання на законодавство. Треба посилатись на ч.2 ст.405 ЦК, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом. (ст.71 ЖК застосовуєься до житла з державного чи з громадського житлового фонду, а у вас приватна власність). І на останнє, ознайомтеся зі зразками позовних заяв з житлових спорів, які будуть слугувати вам у якості приклада.


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 17:44 | Сообщение # 3
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
парикмахерская.
Здравствуйте! Я оформлен частным предпринимателем на "едином налоге", у меня салон красоты,все документы в норме, работаю более года,персонал 6 человек. Вопрос: могу ли я открыть салон красоты "парикмахерскую на колесах", то есть соответственно оформить вагончик как парикмахерскую и выезжать на рынки в киевскую область для предоставления услуг парикмахерской? Какие необходимо разрешения и какие проблемы могут возникнуть на местах?
ВІДПОВІДЬ:

Ви вже зареєстровані та знаходитись на спрщеній системі оподаткування та обілку, тому звернемося одразу до Правил побутового обслуговування населення. Відповідно до п.5 цих Правил, виконавці для провадження діяльності з надання побутових послуг залежно від специфіки побутових послуг, що надаються, можуть мати окремі приміщення або будівлі, павільйони, кіоски, пересувні майстерні та приймальні пункти, спеціально обладнані відповідним устаткуванням.Отож, дозволяється мати пересувні майстерні. Але ці пересувні майстерні необхідно належним чином оформити. Так, п.1.2 Інструкції щодо надання перукарських, манікюрних та педикюрних, зазначає, що приміщення (салон) підприємства, що надає послуги, має бути оформлене відповідно до категорії підприємства, яка надається йому згідно з вимогами Положення про порядок присвоєння категорій підприємствам, що надають побутові послуги населенню, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.95 N 674. Ви вже організували один салон, тому і пересувні приміщення зможете організувати. і правильно оформити Щодо інших моментів, то всі документи та сплати оформлюються за місцем вашої реєстрації, крім відведення місць для пересувної майстерні. Тут необхіндо буде отримати письмовий дозвів місцевого органу державної виконавчої влади (органу місцевого самоврядування) і за узгодженням його з органами державного санітарно-епідеміологічного нагляду, пожежної охорони, державної автоінспекції та архітектури. А саме ж відведення місць для розміщення пунктів дрібнороздрібної торговельної мережі здійснюється відповідно до вимог Єдиних правил ремонту та утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів,правил користування ними й охорони (розділ V), затверджених постановою КМУ від 30.03.94 р. №198. Проблем не повинно бути, тільки час, який необхідно потратити. Успіхів.

Зміна договору в судовому порядку відповідно до статті 652 ЦК України
Добрий день! Дайте відповідь на таке питання, будь ласка!
22.08.2006 між мною фізична особа (не підприємець) та Банком було укладено кредитний договір. Ніяких обмежень стосовно цільового використання коштів в договорі не було встановлено. Договір було укладено в доларах США. Зрозуміло що на той час курс долара був зовсім інший (прибилзно 5,5). Оскільки на сьогодні курс дол. США по відношеню до гривні складає 8 грн., то зрозуміло, що на сьогоднішній день мені дуже важко сплачувати платежі за кредитом. Я неодноразово зверталась до банку з пропозициєю надати мені кредитні канікули, зокрема звільнити мене від сплати тіла кредита на один рік. Процени за кредитом, я погоджуються весь цей рік платити. Але банк не погоджується.
В звя'зку з чим я вирішила зверунтися до суду із позовом, і в примусовому порядку зобовязати Банк змінити умови договору. Як на підставу своїх вимог я буду посилатися на ст. 652 ЦК України, яка передбачає що у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони. Крім того дана стаття передбачає наявність одночасно 4-ох умов. Вважаю що дані умови також присутні в моєї ситуації. Зокрема в кредитному договорі не написано, що ризик зміни валютного курсу покладається саме на мене.
Скажить будь ласка: чи розповсюджються положення статті 652 ЦК на мої правовідносини з банком? чи можу я звертатися до суду з таким позовом? Чи є в Україні схожі прецеденти? Чи можу я очікувати на позитивне рішення суду? Завчасно дякую!
ВІДПОВІДЬ:

Положення ст.652 ЦК розповсюджуються на всі договірні правовідносини, на договір банківського кредиту також. Так, ви можете звернутися до суду з зазначеним позовом. Що стосується прецедентів, то наш партнер, проект ЮрдопомогА, пішов нам на зустріч і виложив матеріали судової практики саме по вашому питанню щодо ст.652 ЦК "Зміна або розірвання договору у зв'язку з істотною зміною обставин". Позитивне рішення суду можливе. Сказати з впевненістю ми не можемо. Ст.652 ЦК передбачає низку підстав, які мають оціночний характер, тобто на розсуд судді. Авжеж, нам хочеться тлумачити обставини справи на користь клієнта, але як вирішить суд ми не знаємо. Зокрема, питання щодо такої підстави: "в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане". Тут Ви і банк повинні були бути у таких обставинах, які не могли привести до думки, що курс долару стане 8 грн. То був ще 2006 рік. Банк скаже, що він передбачав зростання курсу долару і саме тому запропонував такі умови договору. Як бути судді? Щодо ризику, то теж питання: так, в кредитному договорі не написано, що ризик зміни валютного курсу покладається саме на вас, але в статті у п.4 зазначено, що "із суті договору або звичаїв ділового обороту НЕ ВИПЛИВАЄ, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона". Отож, у договорі може прямо не зазначатися хто несе ризк зміни валютного курсу, але це може витікати з інших положень, наприклад, якщо зазначено, що Ви зобов'язуєтесь повернути кредит у доларах США та сплатити проценти. З цього витікає, що ви готові взяти на себе зобов*язання по валютному кредиту і звертати увагу на курс по відношенню до національної валюти. Висновок: складне питання, позитивне рішення можливе, але більш легше буде банку доказувати свою правоту ніж вам. Доречі, зверніть увагу на договір, можливо в ньому вирішено питання про підсудність спору і Ви будете змушені подавати позов не за місцем знаходження відповідача, а у якійсь суд харківської області.

арешт житла
Добрий вечір! У мене таке питання. Місяць тому(20.06.2009) я придбав квартиру за власні кошти у людини, яка згідно усіх документів являється власником. Ми уклали договір купівлі - продажу та нотаріально його завірили. Через деякий час я звернувся до БТІ(20.07.2009) щодо реєстрації права власності на це житло, але мені відмовили. Причина: на дану квартиру 17.07.2009 було накладено арешт слідчим РВ УМВС у звязку із порушенням крим.справи по ст.190 КК України. Виявляється, що продавець(особа, що продала мені квартиру) придбав законно цю квартиру у іншої особи(відносно якої порушено справу), яка заволоділа нею шляхом шахрайства(підробила документи на спадщину). Поясніть будь - ласка, які можливі наслідки( квартира залишиться у мене?) та дайте пораду?! Дякую!
ВІДПОВІДЬ:

Дане питання врегульоване ст.388 ЦК. Спочатку необхідно визначитись чи є ви добросовісним набувачем. Межа між добросовісним і недобросовісним володінням установлюється судом, виходячи з презумпції добросовісності набувача. Для її спростування має бути доведено, що набувач навмисно чи з грубої необережності не взяв до уваги конкретних обставин угоди, з яких чітко видно, що річ відчужується неправомірно. З наведеного вами можно зробити висновок, що ви є добросовістним набувачем.
У добросовісного володільця майно може бути витребуване, але не завжди. Витребування майна від добросовісного набувача залежить від умов, за яких річ вибула з володіння власника чи особи, якій він передав майно за договором, та оплатності (безплатності) придбання. Якщо майно було загублене власником, викрадене в нього чи вибуло іншим шляхом поза його волею, то воно підлягає поверненню власнику, хоча б добросовісний набувач і придбав річ оплатно. Це ж правило діє і тоді, коли річ вибула з володіння особи, якій власник передав її за договором. Головне, щоб майно вибуло з володіння власника не з його волі (пожежа, повінь та інші стихійні явища, у зв'язку з якими річ вибуває з володіння власника фактично поза його волею). У випадку, коли річ вибуває з володіння власника за його бажанням (він може передати її на зберігання), власник несе ризик вибору контрагента, якому він вирішив довірити своє майно. Якщо власник неналежним чином поставився до вибору особи, яка б заслуговувала довіри, то він позбавляється права вимагати повернення речей від добросовісного набувача, але йому надається можливість вимагати відшкодування збитків від особи, яка не виправдала його довіру за договором.
Всі ці обставини будуть з*ясовані під чіс слідства, тому і накладен арешт, щоб в разі необхідності повернути потерпілому квартиру. Справа порушена за ст.190 КК "Шахраство", отож, вочевідь, квартира була передана з власної волі: нотаріус з власної волі оформив спадщину не побачиши підробки. Тому квартитра, скоріше з всього, залишиться у вас, а потерпілому будуть відшкодавані збитки злочинцем. Порада: сходити до слідчого і дізнатися про обставини щодо квартири. Слідчий буде радий вас бачити, одразу й допитає.

питання
Добрий день.
Мене цікавить відповідь на таке питання:
Я з жінкою маємо двох дітей: доньку (24 роки) - від першого шлюбу моєї жінки (жінки чоловік помер, а я її доньку, так би мовити, не всиновлював) та спільного сина (12 років). Я, жінка та син проживаємо у купленій 3-кімнатній квартирі, оформлений на жінку. Донька з онукою (5 років) в квартирі не проживать, а тільки зареєстровані. Вона вже 7 років мешкає зі своїм чоловіком у цивільному шлюбі за місцем його проживання. Це можуть письмово підтвердити наші сусіди.
Донька отримала у банку споживчий кредит (приблизно на 2000 гривень) на придбання фотоапарату. Гроші банку перестала повертати. Зателефонував нам представник банку і повідомив, що вони можуть описати частку нашого майна, щоб повернути свої борги (борги доньки). Чи правомірні дії представників банківської установи?
Попередньо вдячний.
Анатолій.
ВІДПОВІДЬ:

Після досягнення повноліття особа вважається повністю деліктоздатною, тобто здатною самостійно нести відповідальність за своїми забовв*язаннями. У даному випадку доньці - 24 роки. Вона самостійно і особисто набуває права і обов*язки, а також несе відповідальність за них. Батьки вже не відповідають за їхні дії. Банк вводить Вас в оману. Можливо Ви виступали поручителем за договором кредиту, тоді відповідно до ч.1 ст.554 ЦК, у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Тоді про вашу відповідальність казати можно. Але "описати майно" (забезпечення позову) можливо тільки за ухвалою суду. Якщо сумма лише 2000 грн, то навряд буде така ухвала суду, бо відповідно до ч.3 ст150 ЦПК, забезпечення позову допускається якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Отож, співробітник банку просто виконує свою роботу і хоче налякати боржників, дзвонить Вам, бо доняка зареєстрована саме у Вас: надайте йому її телефон - це не така сума щоб ховатися.

кредитування
Здравствуйте! Помогите, пожалуйста, разобраться в такой ситуации:
в апреле месяце этого года пришло письмо на моё имя от ООО "Кредит Колекшн Груп" о том, что мой долг согласно договора №....перед ООО "Кредит Колекшн Груп" составляет на 26.06.2005 г. 208,81 грн. А также написано что ООО "Кредит Колекшн Груп" очень хочет помочь, и предлагают воспользоваться праздничным предложением: оплатить им не 208,81 грн., а 146,17 грн. до определённого периода. На обратной стороне письма находиться заявка для оплаты на счёт ООО "Кредит Колекшн Груп".
Есть и номер телефона инспектора для разрешения вопросов по состоянию долга.
А теперь предыстория: в 2005 году (точную дату уже не помню) оформляла кредит на мобильный телефон в кредитном союзе "Фаворит" (г. Черкассы). Регулярно вносила положенные платежи по кредиту. Последний платёж (очень хорошо помню), насчитали мне сумму, я оплатила, ещё и переспросила, все ли платежи я осуществила, на что мне ответили – ВСЕ. Соответственно, спустя года два, раз вопрос по кредиту закрыт, договор и квитанции я выбросила. Теперь у меня нет ни доказательств о том, что я оплачивала и сколько оплачивала.
Для меня не составляет большой проблемы оплатить эту сумму,… ,но, где же логика…,и остаются не понятные, для меня, вопросы:
1) кредит брала в кредитном союзе "Фаворит", а теперь, не понятно почему, должна
вносить сумму (тоже не понятно, от куда, появившись) на счёт ООО "Кредит Колекшн
Груп»;
2) был ли остаток (долг);
3) если был, то почему в кредитном союзе «Фаворит» не сказал сразу…, я оплатила бы, и не было бы всей этой путаницы…
По предлагаемому номеру телефона ООО "Кредит Колекшн Груп»
я связалась с инспектором, и задала ряд таких вопросов, на что ответили, что, так бывает
скорее всего, что-то работники недосмотрели, упустили,….,и так далее (по сути, это ошибка КС «Фаворит»). А перечислять деньги на счёт ООО "Кредит Колекшн Груп», потому что, КС «Фаворит» обанкротился, и всеми вопросами этого союза занимается ООО "Кредит Колекшн Груп».
Я им на всё ЭТО ответила, что проконсультируюсь с юристами.
На что они мне сказали, чтоб я не долго думала, и оплачивала, потому что, начнут начислять пеню по двойной ставке НБУ.

Помогите, пожалуйста, разобраться в данной ситуации и подскажите, как правильно себя вести при таких обстоятельствах.
Заранее очень благодарна!!!
ОТВЕТ:

В наличии спор. Одна сторона утверждает, что все свои обязанности исполнила, а другая требует исполнения обязательства за договором. В этом случае упор делается на доказательства своей позиции. Все свои доказательства надлежащего исполнения обязательства Вы выкинули. Однако в данном случае были финансовые обязательства, а наша система финансового учета и контроля основана на принципе двойного отображения финансовой операции. Ваши платежи по кредиту должны были отобразится у вас на квитанциях об уплате и у кредитного союза в соответствующих документах (например, приходный кассовый чек если платили через их кассу). Поэтому следует обратиться непосредственно к кредитору не по телефону, а лично. Попросить у них документы по вашему кредиту. Сделать себе копии и если действительно присутствует недоплаты, то заплатить требуемую сумму. Данные действия желательны для того, чтобы иметь доказательства в случае повторного требования по погашению кредиту и для того, чтобы удостоверится в отсутствии мошенничества (возможно письмо составил злоумышленник, счет подставной, на телефонный звонок отвечал соучастник или злоумышленник непосредственно). Касательно того, что теперь Вы будете вносить сумму на счет ООО "Кредит Колекшн Груп» вместо КС "Фаворит", то это вполне возможно если ООО "Кредит Колекшн Груп» его правонаступнк.

Стягнення коштів з банку.
Добрий день, скажіть будь ласка. Ми підприємство, в 2002 р. уклали з банком договір банківського рахунку. Приблизно з кінця 2008 р. банк перестав виконувати свої обов'язки за договором, зокрема не виконує наші платіжні доручення на перерахунок коштів з нашого поточного рахунку на рахунок контрагентів. В лютому 2009 році в банку введено тимчасову адміністрацію. В липні 2009 р. ми звернулися до банку з вимогами закрити договір банківського рахунку, та повернути належні нам кошти. Але банк повертати кошти відмовляється, оскільки з лютого 2009 р. в банку введено тимчасову адміністрацію, та відповідно до ст. 85 ЗУ "Про банки та банківську діяльність" у зв’язку з введенням тимчасової адміністрації, встановлено мораторії на задоволення вимог кредиторів. Але ст. 85 ЗУ "Про банки та банківську діяльність" передбачено, що "...Мораторій не поширюється на обслуговування поточних операцій, здійснюваних тимчасовим адміністратором, на вимоги щодо виплати заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди, а також на задоволення вимог кредиторів, що виникли у зв'язку із зобов'язаннями банку під час здійснення тимчасової адміністрації банку..." Таким чином, на нашу думку ми маємо право вимагати від банка видати наші гроші, які знаходяться на поточному рахунку (звертаємо Вашу увагу не на депозитному, а на розрахунковому (поточному) на підставі принаймні двох положень статті 85: 1) Тимчасова адміністрація не поширюється на обслуговування поточних операції, здійснюваних тимчасових адміністратором (а обслуговування розрахункового рахунку є поточною операцією); 2) Тимчасова адміністрація не розповсюджується на зобов’язання, які виникли у зв’язку із зобов’язаннями банку під час здійснення тимчасової адміністрації.
Чи правильні висновки ми зробили? Дякуємо.
ВІДПОВІДЬ:

Не зовсім. Частина 4 ст.85 ЗУ "Про банки і банківську діяльність" передбачає певні умов при наявності яких мараторій не діє на зобов*язання банку.
Перша умова - поточна операція (тут Ви вірно визначили).
Друга умова - час (під час дії тимчасової адміністрації).
Третя умова - призначення платіжної операції (на вимоги щодо: 1) виплати заробітної плати, 2) аліментів, 3) відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, 4) авторської винагороди, 5) задоволення вимог кредиторів, що виникли у зв'язку із зобов'язаннями банку під час здійснення тимчасової адміністрації банку).
Тільки при наявності всих цих умов мараторій не діє. У даному випадку Ви не звернули увагу на третю умову - призначення платежу. Тому якщо Ви бажаєте повернути кошти до спростування мараторію, то спрямовуйте платіж на виплату заробітної платні.

запитання по військовому квитку
Доброго дня!
У мене така ситуація: у 2000 році після відповідного обстеження у мене в довідці військкомату (яка замість військового квитка) було записано що я записаний в запас відповідно до ст. 17в гр. 1 (наказу МОУ № 2-94) з формулюванням "непрідатний до військової служби в мирний час, обмежено здатній у воєнний час". Потім термін дії довідки сплив і я (у 2005) прийшов на повторне мед. обстеження і військкоматівський психіатр сказав, що у мене в їх журналах записані різні діагнози в одному - психоз, тобто ст 17в, а в іншому журналі - хронічна шизофренія, тобто - ст. 15б що і було внесено до довідки за допомогою квадратної печатки (на звороті), після чого я попросив додаткове обстеження, яке встановило вже третій діагноз, - розлад особистості - ст. 18б, що і було внесено вже третім пунктом у військовому квитку. Зокрема під час мед. обстеження було встановлено, що у мене немає іншого психічного захворювання окрім розладу особистості, а у військовий квиток додалася вже третя психіатрична стаття. У мене такі питання: які проблеми з працевлаштуванням у мене можуть виникнути у зв'язку з наявністю у мене таких статей у військовому квитку? Чому у військовому квитку залишилися статті захворювань, яких, як виявилось, у мене немає (адже коли я закінчив медучилище мені замінили код посадової квалафікації на новий, а старий код викреслили)? Чи можна зробити так щоб з документа викреслили пункти, що не відповідають дійсності і якщо так, то що треба для цього зробити? Чи існує закон за яким військовий квиток по досягненні 25-річного віку стає недійсним?
Заздалегідь вдячний за Ваші відповіді.
ВІДПОВІДЬ:

Щодо працевлаштування, то відповідно до ст.25 КЗпП, при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, прописку та документи, подання яких не передбачено законодавством. ч.2 ст.22 КЗпП, вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров'я працівника можуть встановлюватись законодавством України. Щодо стану здоров*я, то будуть вимагати не військовий квитог, а довідку з медустанови. Статті захворювань залишились, бо вони були виявлені, а у військовому квитку ставляться всі ці відмітки. Ці пункти не викреслюються, дивляться по останній відмітці. Якщо хочете викреслити, то тільки шляхом отримання нового військового квитка - подати заяву про втрату військового квитка. По досягненню особою 25 річного віку квиток не стає недійсним.

Прописка ребенка без согласия собственника квартиры
Имеет ли право претендовать на квартиру человек, имеющий временную прописку? В нашей квартире прописана невестка по временной прописке. Может ли она прописать родившегося ребенка в нашей квартире без согласия отца,которому принадлежит 2/3 квартиры, 1/3 принадлежит сыну. Может ли сын прописать рожденного ребенка без согласия своего отца?
Ответ:

Претендовать на право безвозмездного получения части собственности этой квартиры она не может, только за договорами дарения, покупки-продажи, мены и т.п. Прописка (регистрация места жительства) в этой квартире дает ей право проживать в этой квартире и все остальные связанные с этим права (приводить гостей, использовать кухню, санузлы и т.д.). Согласно ч.2 ст.156 ЖК на вселение несовершеннолетних детей к их родителям, согласие собственника жилья не требуется. Следовательно, согласия собственника квартиры (отца, которому принадлежит 2/3 квартиры) не требуется для регистрации места жительства ребенка.

прописка дитини
Добрий день!
Батьки дитини 4 років розлучилися. Батько прописаний у приватному будинку своєї матері, мати з дитиною наймають квартиру і ніде не прописані. Якщо батько дитини пропише дитину до своєї матері чи має право туди приходити чи проживати там і мати дитини, і які проблеми можуть винукнути у взаєминах з матірю дитини.
ВІДПОВІДЬ:

Формально мати дитини не отримає право проживання, але вона зможе безперешкодно відвідувати свою дитину у будь-який час, виховувати її, спілкуватися та здійснювати інші особисті нематеріальні права щодо дитини (більшість з яких передбачена Сімейним кодексом). Саме реалізація цих прав може створити певні незручності та викликати конфлікти. Тут будуть конфліктувати два особистих права. Права приватної власності на житло (власник може нікого не пускати) і право матері щодо своєї дитини. Тут повиненне бути взаємопорозуміння і уступки. Так, мати може залишитись з дитиною і проживати поряд з нею (реалізуючи свої права щодо дитини, а не право проживати). Тому фактично мати "отримає" і право проживання.

Банківський кредит
Два роки тому я взяв у приватбанку в кредит нове авто ( термін кредиту 5 років). Сплачував по різному, бувало що із запізненнями(криза), але що разу при запізнілому сплаченні платив і пеню, тобто виходив "в нуль". На даний час заборгованності по кредиту не маю, та у квітні банк подає на мене до суду, так як станом на 12 лютого в мене була заборгованність 1000 грн по відсоткам ( яку я 14 лютого закрив). Вимагають сплатити всю суму кредиту. За місяць до цього у мене "з'являється" поручитель (без мого відома) фірма яка зареєстрована в м.Дніпропетровськ. Банк позивається і до мене, і до поручителя, хоча я цю фірму поручатися за мене не просив. Запитання: якщо я на даний час не маю ніякої забаргованності по кредиту в мене є шанси залишитися з автомобілем чи краще його спалити. Грошей, щоб виплатити залишок по кредити зразу в мене не має. Що мені потрібно робити? Дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Авжеж, є шанси залишитися з автомобілем. Суд повинен побачити, що кредит вже сплачен. Щоб не гадати, слід пійти до судового засідання та показати квитанції про погашення кредиту (якщо не має квитанцій, то на славах заявити про це та подати клопотання про перевірку цих даних). А ще краще не чекати судового засідання, а піти до банку, де брали кредит. Показати, що Вас викликали до суду (судову повістку та й конверт не буде зайвим), показати квитанції про сплату кредиту, расказати про проблему. Після цього Вас направлять в юридичній відділ банку або зв*яжуться з ним через телефон. Юрист банку подивиться документи на достовірність і прийме рішення про повернення позовної заяви, якщо все так як ви зазначили. Щодо поручитися, то, взагалі, не звертайте уваги.


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 17:46 | Сообщение # 4
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
добрый день, подскажите у меня муж иностранец, может ли он иметь двойное гражданство. и разоешено ли оно вообще в Украине. заранее благодарна за ответ
ВІДПОВІДЬ:

Дане питання врегульоване на найвищому юридичному рівні. Ст.4 Конституції Украіни - "в Україні існує єдине громадянство." Отож, подвійне громадянство в Україні заборонено. Щоб отримати громадянство України, Вашому чоловіку необхідно буде вийти з громадянства тієї країни, громадянином якої він на даний момент є. Основні момент отримання громадянства України містяться в ЗУ "Про громадянство України"

выписка детей
В приватизированной квартире был прописан ребенок женщины, которая является дочерью жены хозяина квартиры(не его дочь). Год назад ребенок был выписан. Сейчас хозяин продает квартиру, не представляя никаких документов о разрешение на выписку ребенка. Предоставлена только справка от паспартиски о том ,что из квартиры все выписаны, за исключением жены хозяина. Это правомерно? Нужно ли покупателю квартиры требовать от хозяина квартиры(квартира только его) разрешительные документы на выписку ребенка?
ВІДПОВІДЬ:

Ні, не треба вимагати документів, які б дозволяли зняти з реєстрації дитину. Якщо дитину зняли з реєстрації до 2006р, то це регулювалося Тимчасовим порядком реєстрації фізичних осіб за місцем проживання. За цим Порядком дозвіл органу опіки і піклування потрібен тільки щодо неповнолітніх, які не мають батьків, та осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування. На даний момент цей Порядок втратив чинність. "Примірний регламент з оформлення документів та контролю з питань реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні", який регламентує ці відносини на даний момент, так само визначає правила зняття реєстрації дитини: не треба дозволу.

Слід зазначити, ЗУ "Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей" встановлює, що для здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого
майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, потрібна
попередня згода органів опіки та піклування. Тут закон вимагає згоди органу опіки і піклування завжди. Отож, при вчиненні правочинів (договорів купівлі-продажу, дарування, міни і т.д.) згода завжди необхідна, а при знятті з реєтсрації тільки в окремих випадках. У Вашому випадку такої згоди органу і піклування не потребується.

рішення органів місцевого самоврядування
У 2007 році, під час складання та оприлюднення рішення Виконавчого комітету міської ради, попереднім секретарем у документі було допущено помилку, що впливає на зміст рішення. Однак помилку було виявлено тільки у 2009 році і щодо цього виникли певні суперечки.
Будь ласка, дайте відповідь на наступне питання: яким саме законом України (а головне, яка саме стаття цього закону) чітко регулює порядок внесення виправлень у нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування.
ВІДПОВІДЬ:

Дане питання не врегульоване законами України, а разроблене у межах науки теорії права. Нормативно-правові акти змінюються шляхом прийняття нового акту цим же органом або вищим органом. Отож, у даному випадку внести виправлення (зміни) можливо або шляхом прийняття нового рішення (яке вносить зміни) виконавчим комітом ради або прийняттям рішення міською радою (вона є вищою по відношення до виконавчого комітету). Наприклад, буде таке рішення "Про внесення змін до "такого - то" рішення". У змісті буде зазначено, що "такий-то" виконавчий комітет прийняв рішення замінити "так слово" на "таке". Для законів України така практика є досить поширеною (коли змінюють стару назву органа на нову).

Оформление опикунства
Добрый день. У меня сложилась следующая ситуация. В этом году умерла моя сестра. Она была замужем и у нее остался ребенок 9 лет. Муж не работает. Проживали они в германии,но сами являются граждами российской федерации. Подскажите, возможно ли оформить двойное опикунство на ребенка и куда обратиться? Двойное опикунство хочет оформить моя мама, для ребенка она бабушка. Подскажите, пожалуйста.
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до п.2.2 Правил опіки і піклування, опіка (піклування) над неповнолітніми дітьми встановлюється, якщо батьки: померли; невідомі; визнані в судовому порядку безвісно відсутніми або померлими. Опіку (піклування) може бути встановлено і при житті батьків неповнолітніх дітей у випадках, коли батьки: судом позбавлені батьківських прав або прийнято рішення про відібрання дитини і передачу її під опіку незалежно від того, позбавлені вони батьківських прав чи ні, оскільки перебування з ними небезпечне для життя дитини; визнані у встановленому порядку недієздатними або обмеженодієздатними (психічно хворі, розумово відсталі або перебувають на тривалому стаціонарному лікуванні в лікувально-профілактичному закладі чи на державному утриманні в будинках-інтернатах); понад шість місяців не можуть займатись вихованням своїх дітей (засуджені до позбавлення волі на тривалий час за скоєння злочину, за станом здоров'я (інваліди I-II групи) тощо); понад шість місяців не проживають разом з дитиною та без поважних причин не беруть участі в її вихованні та утриманні, не виявляють щодо дитини батьківської уваги та турботи або підкинули (залишили) дитину, і це підтверджено відповідними актами, складеними органами внутрішніх справ; відмовились від дітей в установленому законом порядку; виїхали на постійне місце проживання або на постійне місце роботи за кордон чи перебувають у довготривалому відрядженні. У даному випадку живий один із батьків, а тому треба дивитися на наявність підстав (зазаначені вище), коли закон дозволяє встановити піклування за цих обставин. Опіка встановлюється за місцем проживання особи, яка підлягає опіці, або за місцем проживання опікуна.Отже, законодавство України дозволяє встановити піклування.

Правоустанавливающие документы на магистральную тепловую сеть
Какие документы являются правоустанавливающими на магистральную тепловую сеть? Вариант ответа "та множество каких" НЕ принимается.
Дайте ответ четко по пунктам, если этот пакет документов предусмотрен каким то нормативным документом - дайте ссылку каким именно.
Вообщем жду обоснованого ответа который обгрунтовывается нормами права, а не себьективным мнением!
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ч.1 ст.19 ЗУ "Про теплопосточання", діяльність у сфері теплопостачання може здійснюватись суб'єктами господарської діяльності у сфері теплопостачання всіх організаційно-правових форм та форм власності, зокрема, на основі договорів оренди, підряду, концесії, лізингу та інших договорів. Відповідно до ч.1 ст.22, зміна форми власності або перехід права власності на відповідні об'єкти з виробництва, постачання та транспортування теплової енергії, яка здійснюється в порядку, передбаченому законами України, не повинна призводити до погіршення умов та якості теплопостачання споживачам. Отож, правоустанавлюючими документами на магістральну теплову мережу можуть бути будь-які передбачені законом документи: договір купівлі-продажу (міни, дарування - у теорії), а також спеціальні договори оренди, підряду, концесії, лізингу. Особливістю є те, що господарська діяльність з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії підлягає ліцензуванню.

Написание русской фамилии
Добрый день!Моя фамилия по-русски пишется Прокопьев,родился в 1986 году,следовательно свидетельство о рождении выписано на русском языке.Моему отцу,когда сдавал советский паспорт,в новый,украинский записали фамилию как Прокопьєв,хотя правильно с апострофом (Прокоп'єв).У меня паспорт тоже выписан на фамилию Прокопьєв,а у мамы написано правильно,с апострофом.Мне в ЗАГСе предложили выписать повторное свидетельство на украинском языке,чтобы я смог поменять паспорт на фамилию Прокоп'єв.Проблема еще и в том,что в военкомете я приписан как Прокоп'єв,и все медицинские справки с болезнями тоже выписаны на Прокоп'єва.Получатся, есть резон менять паспорт и остальные документы,где написано не по правилам украинского языка?Проблема в том,что через 2 недели я получу диплом на фамилию Прокопьєв.
1.Имея новый паспорт,как доказывать,что диплом принадлежит мне,ведь паспортный стол не дает никакую справку о смене?
2.Владелец квартиры,в которой прописан,категорически против смены мною паспорта,нужно ли заново прописывать паспорт в квартире,и как противостоять его несогласию?
ВІДПОВІДЬ:

Змінюйте на "Прокоп'єв". Життя ще довге і не раз будуть якийсь "проблемки". Крім того, певна кількість документів записана вже на призвище "Прокоп'єв". Щоб доказати, що диплом чи інші документи належить вам, хоча і зазначені на призвище "Прокопьев" слід звернутися до суду в рамках окремого провадження. Так, п.6 ч.1 ст.256 ЦПК встановлює, що суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. Таким чином, через суд ви отримаєте необхідне вам підтвердження. Подання цієї заяви до суду регулюється ст.ст. 256-259 ЦПК. В новому паспорті слід поставити відмітку про реєстрацію місця проживання. Для цього достатньо буде надати паспорт і отримане рішення суду (чи навіть без рішення). В органах реєстрації міститься спеціальний журнал, де зазначено, що Ви "десь" зареєстровані. На підставі цього запису у журналі Вам і поставлять відмітку про реєстрацію. Отож, тут згода власника квартири і не знадобиться. А на його не згоду можете не звертати увагу - в нас же не кріпостне право.

Еще раз HELP ME!!!
Большое спасибо за ответ! Уточню свой вопрос еще раз и дайте ссылочку на Закон или другой документ, где ясно сказано, что если орган не выполнил требования ЗУ в срок, установленный этим Законом, то со СЛЕДУЮЩЕГО дня это решение не законно.
В соответствии с КАС срок обращения в суд ограничен 1-м годом. Измаильский горсовет в 2002 г. принял незаконное решение о рыночном сборе – делил место для торговли на погонные и квадратные метры. Решение действовало до июля 2008 г. хотя по п.9 ЗУ "Об основах государственной регуляторной политике в сфере хоз. деятельности" местные советы обязывались в течение года, т.е. до 23.01.2005. пересмотреть свои регуляторные акты, что не было сделано.
Вопросы:
1. Считается ли это решение незаконным с 24.01.2005 г?

C уважением, Владимир.

ВІДПОВІДЬ:

Такої прямої конкретної норми не існує (це встановлюється в рішенні суду по справі). Але існують загальні правила обчисленя строків. Такі правила однакові і містяться в наукових положення теорії права. Деякі з цих правил містяться в ЦК, КК, КПК, КАС. Так, виходячи з ч.1 ст.103 КАС, можливо стврджувати, що "перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок." У даному випадку календарна дата - 23.01.2005, а отже з 24.01.2005.

HELP ME!!!!!!!!!!!
В соответствии с КАС срок обращения в суд ограничен 1-м годом. Измаильский горсовет в 2002 г. принял незаконное решение о рыночном сборе. Решение действовало до июля 2008 г. хотя ро п.9 ЗУ "Об основах государственной регуляторной политике в сфере хоз. деятельности" местные советы обязывались в течении года, т.е. до 23.01.2005. пересмотреть свои регуляторные акты, что небыло сделано.
Вопросы:
1. Считается ли это решение незаконным с 24.01.2005 г?
2. Всегда ли применяется годичный срок обращения в суд или, если незаконное решение местных органов власти не имеют ограничения по сроку и касается неопределенного количества лиц?
Ответы прошу дать со ссылкой на ЗУ, постановления ...
C уважением, Владимир.

ВІДПОВІДЬ:

Так, дійсно ч.2 ст.99 КАС встановлює річний строк для звернення до суду з метою захистити свої права. Щодо незаконності рішення про ринковий збір ми не можемо сказати, бо ніяких даних не було зазначено. ЗУ "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" вимагав привести акти органів місцевого самоврядування у відповідність до принципів, зазначених у ст.4. Всі перелічіні там принципи сформульовані досить абстрактно і мають оціночний характер. Тому доказати незаконність рішення досить складно.
1. Рішенння вважається незаконним з 24.01.2005. (з наступного дня після встановленою дати для приведення у відповідність до закону).
2. Строк давності в один рік не застосовується на вимогу власника або іншої особи про визнання незаконним правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, яким порушено його право власності або інше речове право (п.4 ч.1 ст.268 ЦК). Але у даному випадку казати про порушення права власності чи іншого речового права не приходиться.
Якщо ви бажаєте отримати над міру перераховані суми риночного збору (у зв*язку з незаконним рішенням), то слід оскаржувати не рішення, а дії органів місцевого самоврядування по поверненню над міру сплачених зборів.Так, ст.20 ЗУ "Про місцеві податки і збори" зазначає, що над міру сплачені платниками суми місцевих податків і зборів зараховуються в рахунок майбутніх платежів або повертаються їм згідно з чинним законодавством. Ці суми ще не перераховані, а тому строк для подання позову ще не сплив (але це можна застосовувати якщо у 2008 році це рішення було скасовано як незаконне).

поділ майна
Доброго дня. Зорієнтуйте, будь ласка, у наступній ситуації: чоловік та жінка, які перебувають в офіційному шлюб, проживають спільно у приватизованій квартирі та прописані у ній. Водночас, вони оформили дарчу на цю квартиру на свою доньку, яка зареєстрована та фактично проживає в іншому місті. Запитання полягають у наступному: які права мають на цю квартиру кожен з подружжя у випадку розлучення, а також ступінь володіння цією квартирою у доньки.
ВІДПОВІДЬ:

Оформлення дарчої означає укладення договору дарування. За договором дарування відповідно до ст.717 ЦК до доньки переходять всі права власника. Щодо ступіня володінн квартирою, то донька може вільно володіти, користуватися, розпоряджатися квартирою (може продати, подарувати, виселити батьки, "прописати" третіх осіб", укладати договір найму та інше).
У випадку розлучення кожен з подружжя залишить своє право користування квартирою для проживання (бо наявна реєстрація). Тобто розлучення ніяк не вплине на права кожного подружжя щодо цієї квартири.

Зняття з реєстрації
Я проживаю у гуртожитку із двома синами у одній кімнаті з 1990 р. по теперішній час. Кімнату отримували у двох із колишнім чоловіком, яка зареєстрована на мене. Кімната не приватизована.З колишнім чоловіком ми перебували у шлюбі з 06.10.1990 р.Спільне життя не склалось і з 03.02.2005 р.шлюб між нами було розірвано. Від шлюбу маємо двох дітей: син 27.03.1991 р. народження та син 28.12.1993 р. народження. На період з січня 2004 р. по теперішній час колишній чоловік не проживає за місцем реєстрації. Я в 2005 р. зверталась заявою до ЖЕКу з проханням виписати його, на основі якої протягом шести місяців були складені акти обстеження засвідчені свідками.ЖЕК прислав повідомлення, що зняття з реєстрації лише в компитенції суду. Справу до кінця не довела. А 26.03.2009 р. мій колишній чоловік без моєї згоди прописав до мене сою неповнолітню доньку від другого шлюбу 2007 р. народження.Комунальні послуги, які нараховуються на кількість зареєстрованих осіб я сплачую сама.
Хочу подати позовну заяву до суду з проханням зняти з реєстрації колишнього чоловіка та його доньки від другого шлюбу. Які перспективи виграти в суді цю справу, на які норми законодавства посилатись при складанні позовної заяви? Будь-ласка допоможіть! Наперед дякую Вам!
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ст.7 ЗУ "Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання", зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою),свідоцтва про смерть. Отож, щоб його зняти з реєстрації Вам необхідне рішення суду про позбавлення його права користування житловим приміщенням.
Підставою для позбавлення права користування житловим приміщенням слугує ст.71 ЖК (відсутність понад 6 місяців). Отже, Ви все вірно робили, коли організували складання актів обстеження засвідчені свідками. Вам слід повторити ці дії та подати позов про позбавлення права користування приміщенням його та його доньки. Всі перспективи виграти справу наявні (він же там дійсно не проживає і, водночас, проживає в іншому місці зі своєю новою сім*єю). Посилатисяь треба на ст.71 ЖК, ст.6 ЗУ "Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання".


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 17:49 | Сообщение # 5
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
Виробнича травма
Звертається до Вас медичний працівник (молодша медична сестра -буфетниця) з проханням про допомогу.
Під час виконання своїх службових обов’язків, рухаючись територією лікарні, де не було ніяких знаків, що обмежували б чи забороняли рух, я послизнулася, впала і отримала тілесні ушкодження (перелом куприка без зміщень). Ні про яку заборону ходити цим маршрутом керівництво лікарні офіційно не повідомляло, хоч на території лишалися залишки будівельних матеріалів від проведення ремонту будівель лікарні.
Здавалося б, справа ясна. Однак адміністрація лікарні склала акт, за яким мене визнано винною, бо я нібито порушила ст.14 Закону України «Про охорону праці» (не дбала про особисту безпеку). Наразі я лікуюсь за власний кошт і не згодна з таким висновком.
Як мені захистити свої права у даній ситуації? Підкажіть, що треба для цього робити?
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ч.2 ст.22 "Про охорону працю" за підсумками розслідування нещасного випадку, професійного захворювання або аварії роботодавець складає акт за встановленою формою, один примірник якого він зобов'язаний видати потерпілому або іншій заінтересованій особі не пізніше трьох днів з моменту закінчення розслідування." У даному випадку був складений саме такий акт. В акті за результатом розслідування зазначили, що винні Ви, бо не дбали про особисту безпеку. Але у данному випадку існує об*єктивний факт: залишки будівельних матеріалів від проведення ремонту будівель лікарні і відсутність поперджаючих знаків. Відповідно до ч.3 ст.22 ЗУ "Про охорону праці" у разі відмови роботодавця скласти акт про нещасний випадок чи незгоди потерпілого з його змістом питання вирішуються посадовою особою органу державного нагляду за охороною праці, рішення якої є обов'язковим для роботодавця. Отож, слід зврнутися до територіального відділку державного комітету з охорони праці або до суду для оскарження змісту акту.

Зняття з реєстрації колишнього чоловіка
Квартира приватизовувалася на 4 особи: мене, чоловіка та двох дітей. Частки в натурі не виділялися. Чоловік свою 1/4 частки подарував дітям. В грудні 2007 року шлюб між мною та чоловіком розірвано. Він проживає в іншій квартирі (у іншій місцевості). Має бізнес у моєму місті. За комунальні послуги не платить, більше 2 років житлом не користується. Діти проживають в іншій квартирі в іншому місті. На моє прохання знятися з реєстрації не бажає.
Прошу надати консультацію по наступне:
1) Чи можу я зняти з реєстрації колишнього чоловіка без його згоди на це?
2) Які документи необхідно зібрати до позову в суд?
3) Чи обов'язкова / або чи потрібна згода дітей на це?

ВІДПОВІДЬ:

1) Так, Ви можете зняти з реєстрації колишнього чоловіка без його згоди. Відповідно до ст.7 ЗУ "Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання", зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про
позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть. Отож, щоб його "виписати" Вам необхідне рішення суду про позбавлення його права користування житловим приміщенням.

2) До суду необхідно зібрати: позов (повинен бути від всіх співвласників, тобто три співпозивача); свідоцтво про припинення шлюбу; копії паспортів (обов*язково сторінка з відмітками про реєстрацію).

3) Так згода дітей обов*язкова, бо вони теж співвласники.

Согласие соседей на сдачу в аренду коммуны
Добрый день! Я живу в коммунальной квартире. Все комнаты приватизированы и я являюсь владельцем одной из них. Один из соседей сдаёт свою комнату в аренду, если так можно выразиться без ведома налоговых служб. Скажите пожалуйста, имеет ли право мой сосед без моего и остальных соседей согласия сдавать в аренду свою комнату, даже по официальному договору аренды.
Очень много читала в интернете и всё очень размыто и не чётко.
Нашла формулировку о местах общего пользования в коммунальной квартире, на которые должен быть составлен график пользования жильцами и квартиросъемщиками в добровольной форме или в судебном порядке.
Также, нашла что согласно ст. 91 Жилищного Кодекса Украины для сдачи в поднаем жилого помещения в квартире, в которой проживает два или более нанимателя, требуется также согласие этих нанимателей и членов их семей, за исключением случаев сдачи жилого помещения в поднаем в связи с временным выездом всей семьи.
Объясните пожалуйста, должен ли сосед считаться с моим мнением по поводу сдачи своей комнаты в аренду???
ВІДПОВІДЬ:

Ваша згода на укладення договору найму не потрібна. У ст.91 ЖК йде мова про договір піднайму (а не найму). У даному випадку договір найму, бо договір оренди укладає власник (ваш сусід) з наймачем. А договір піднайму має місце, коли наймач укладає договір найму цього же приміщення (виступає ніби як посередник між власником і ще одним наймачем). Крім того, відповідно до ч.3 ст.810 ЦК до договору найму житла, крім найму житла, що є об'єктом права державної або комунальної власності, застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом. У даному випадку житло є у приватній власності, а тому застосовуються положення Цивільного кодексу, а саме гл.59. Ви не є стороною договору і Ваша згода не потрібна.

Зміна імені
По національності я росіянин, батьки теж росіяни, і дуже я хочу щоб моє ім’я все ж таки писалось з літери „А”, наприклад „Алєксєй”, теж стосується і по батькові „Алєксєєвіч”, дайте, будь ласка, роз’яснення – це можливо?
ВІДПОВІДЬ:

п.1 розділу 5 "Правил реєстрації актів громадянського стану в Україні" встановлює, що ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається з прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить. Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я. Отож, Ви можете змінити літеру у власному імені, але змінити напис в імені по батькові не можете. Реєстрація зміни імені громадян України провадиться за їх заявою державним відділом реєстрації актів цивільного стану за місцем їх проживання. До заяви про зміну імені додаються: а) свідоцтво про народження заявника; б) свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі); в) свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано); г) свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); ґ) свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено; д) фотокартка заявника.

Несплата кредиту
Доброго дня! Буду Вам дуже вдячна за допомогу. У березні минулого року я брала кредит у банку (строком на 3 роки), але, на жаль, так склалися обставини, що через фінансові проблеми я була не в змозі виконувати свої обовязки перед банком. Банк передав мою кредитну справу да Агенції по управлінню заборгованістю, яка надіслала мені листа. В листі вони попереджають мене, що передадуть справу до суду з заявою про порушення карної справи за ст.222, 190 та 192 ККУ, щоб цього уникнути вони пропонують повернути заборгованість до 3 квітня. Мене цікавить, чи не суперечить законодавству строк, який вони мені надали для виплати? (Листа я отримала 20 березня, хоча на штемпелі вказана дата 11.03). Якщо я не в змозі погасити цю заборгованість до вказаного ними строка, як швидко вони можуть передати діло до суду, та чи дійсно вони можуть виносити мені звинувачення по всім 3 статтям, враховуючи те, що зараз (і на момент взяття кредиту) я навчаюся в аспірантурі, та ще й знаходжуся на 6 місяці вагітності. Чи притягаються взагалі вагітні до суду, і який може бути винесений вирок? І чи існують ще якійсь варіанти, щоб залагодити це питання не доводячи до відкриття справи? Ще раз Вам щиро дякую!!!!
ВІДПОВІДЬ:

Строк, який вони зазначили не суперечить законодавству, бо наявна вже заборговоність. А відповідно до умов договору проценти та тіло кредиту повинні сплачуватися у належний строк. Кредитор може вказати будь-який строк, бо це досудове врегулювання спору. Їх посилання на ст.222 КК, 190 КК, 192 КК не обгрунтовані. Вас не можуть притягнути до відповідальності за жодним зазначеним злочином. У даному випадку мають місце цивільні відносини, де одна із сторін не змогла виконати зобов*язання у строк. Де ж тут кримінал? Вони дійсно можуть звернутися до суду. Якщо суд прийме рішення на їх користь, то тоді вже борг буде стягнут через виконавчу службу. І все. В суд вони можуть звернутися і сьогодні, тут строк не встановлен. Вагітність не впливає на обов*язок з*являтися до суду. Але якщо Ви за станом здоров*я не зможете з*явитися, то справу можуть відкласти. Суди кожен день розглядають сотні справ про стягнення заборгованості, це типова ситуація, а відкриття кримінальної справи це просто сміх.

Продовження: розподіл майна подружжя (земля)
Питання:
Хочу оскаржити надання Акту на земельну ділянку на ім’я чоловіка (я писала, що отримувала ділянку я, в той час, як чоловік був за кордоном, але ніяких документів про право користування у мене немає. Та в його заяві на приватизацію, що зберігається в Раді він написав: „користуюся з 1989р”, в той час, як повернувся він з відрядження у 1990р.).
Які повинні бути позовні вимоги: „ про визнання акта недійсним” чи якось по іншому? Та на які статті якого закону посилатися?

До якого суду подавати позов: до адміністративного чи звернутися до суду першої інстанції за місцем знаходження нерухомого майна (тобто, це цивільний позов?)
Яка в цьому випадку буде ціна позову? Дякую.

ВІДПОВІДЬ:

Позовні вимоги:
1. Визнати рішення відповідача про надання такому -то (Вашому колишньому чоловіку) земельної ділянки у власність недійсним.
2. Зобов'язати (найменування відповідача) відвести мені земельну ділянку (вкзуєте яку саме ділянку, тобто ту, яка була надана Вашому колишньому чоловіку) для (мета використання ділянки) розміром ____ га .

Посилатися необхідно на статті: 6, 17, 44 Земельного кодексу від18 грудня 1990 року. Щодо відсутності документів, то документи це лише один з видів доказів. Вам слід, надати відомости на підтвердження того, що Ваш колишній чоловік перебував за кордоном, а тому не міг користуватися безпосередньо цією земельною ділянкою А по-друге запросити свідків, які б підтвердили, що в той час саме Ви користувалися земельною ділянкою.

Відповідно до ч.3 ст.18 КАС, справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача. Отож, можете звернутися до місцевого загального суда за місцем знаходження нерухомого майна (там же буде і відповідач розташований). Якщо відповідач не там розташований, то відповідно до ст.19 КАС, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача. Позов буде не цивільний, а адміністративний (незалежно від того чи він буде розглядатися в загальному чи в адміністративнмоу суді).

Щодо розміру судового збору, то в перехідних положеннях КАС зазначено, що судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита; 2) розмір судового збору визначається відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", крім випадків, встановлених підпунктом 3 цього пункту. Отож, судовий збір становить 0,2 неоподаткованого мінімума ( 3 грн. 40 коп.)

Порушення таємниці приватного життя
Здравствуйте ! У меня вопрос следующего характера: при проезде в поезде у меня состоялся разговор с некой девушкой, которая интересовался моей личной жизнью. Когда я увидел что она записывает видео на телефон, я рассказал, шутки ради, не правдивую информацию личного характера о себе и о некоторых своих знакомых. Некоторое время спустя эта запись с телефона попала ко мне на работу.
На работе все это было воспринято коллегами и начальством как правда (у меня даже не спросили подтверждения или опровержения). Теперь я подвергаюсь постоянно скрытым насмешкам и т.д.
Как поступить в даной ситуации? Могу ли я подать в суд на администрацию предприятия за распространение заведомо ложной информации, или через милицию найти ту девушку и судится с ней за распространение заведомо ложной информации?
Как мне отмыть мою честь и честь лиц фигурирующих в видеозаписи?
ВІДПОВІДЬ:

Щодо відеозйомки, то відповідно до ч.1 ст.307 Цивільного кодексу, фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. Коли іас знімала на віде дівчина Ви не заперечували і тим сами дали згоду. Тут порушення не має. Порушення є в поширенні цієї інформації. Так, відповідно до ст.301 Цивільного кодекса, фізична особа має право на особисте життя. Фізична особа сама визначає своє особисте життя і можливість ознайомлення з ним інших осіб. Фізична особа має право на збереження у таємниці обставин свого особистого життя. Обставини особистого життя фізичної особи можуть бути розголошені іншими особами лише за умови, що вони містять ознаки правопорушення, що підтверджено рішенням суду, а також за її згодою. Отож, у даному випадку ця дівчина поширила інформацію про ваше особисте життя без вашої згоди, а тому Ви можете звернутися через суду до дівчини з вимогою відшкодувати моральну шкоду і до адміністрації підприємства (якщо дійсно адміністрація поширювала такі відомості). Можливо краще переговорити на цю тему з адміністрацією підприємства та домовитись про розміщення оголошення на підприємстві щодо спростування неправдивої інформації про Ваше особисте життя. Щодо кримінальної відповідальності, то передбачена відповідальність за незаконне збирання, зберігання, використання або поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди (у даному виадку згода була) або поширення цієї інформації у публічному виступі, творі, що публічно демонструється, чи в засобах масової інформації (у даному випадку публічно не була поширена).

питання розподілу майна подружжя (земля)
Продовження.
Нарешті, свічечка, яка вчора ледь-ледь не згасла після прочитання відповіді, сьогодні спалахнула!... Може й не на довго, але зникла стіна безнадійності! Сьогодні Ваша відповідь, наче Аріаднина ниточка вказує мені шлях „порятунку”! Наснаги надає мені устремління виконати свій обов’язок. Обов’язок матері. Заради дітей, для яких працювала, дбала...і от, „люблячий” татко так підступно..., ні, не мене, своїх дітей обікрав. Але Господь справедливий. Це ж не випадково я потрапила на Ваш сайт. Навіть і не пам’ятаю, як я на нього вийшла. Слава БОГУ!
Хочу для тих, хто теж, може і випадково, завітає на Ваш сайт, звернув увагу і занотував Вашу адресу. Бо, як Ви пишете: „Життя складне, тому складне і законодавство, яке встановлює правила цього життя.” А тому, завжди треба мати поруч себе „друга, порадника, швидку допомогу”, хто в потрібний момент надасть допомогу, порадить. Як лікар.
Вибачте, є запитання (звичайно, їх – море, але - поступово). „Заблукала” у ст.ст.6, 17, 57 ЗК 1992 р.: Якщо один Акт на право власності виданий для „обслуговування житлового будинку - 0,11 га” -безоплатно (хоча за 11 років ніякого будинку так і не збудовано), то чи законно отримати другий Акт для „ведення садівництва – 0.11 га” - теж безоплатно? Бо у останньому абзаці ст.57, ніби щось і є, але...
Сьогодні „вивчала” по ЦК і ЦПК позовну давність... Але Ви вдруге мені „відкрили очі” статтею 268 ЦК У. Я її читала і „не бачила”, як і у Постанові - „придбання”! Дякую!
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до абз. 2 п.1 Порядку передачі земельних ділянок у приватну власність громадянам України від від 15.02.93, який втратив чинність у 2003 році, передача громадянам України безплатно у приватну власність земельних ділянок, вказаних у частині першій цього пункту, провадиться тільки один раз по кожному виду їх цільового використання, про що обов'язково робиться Радами народних депутатів відповідна відмітка у паспорті або документі який його замінює. Тобто, громадяни України можуть приватизовувати декілька земельних ділянок якщо в них різне цільове призначення. ч.7 ст.57 ЗК 1990 р встановлює виключення - громадянам, які мають у власності земельні ділянки для 1) ведення селянського (фермерського) господарства, 2) особистого підсобного господарства, 3) дачного будівництва, - земельні ділянки для ведення садівництва не надаються." У даному випадку спершу була приватизована земельна ділянка для "будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель (присадибна ділянка)", а тому він міг приватизувати ділянку для ведення садівництва. Вам треба оскаржувати не факт надання земельної ділянки, а факт надання саме йому. Бо Ви зазанчали "фактично зем.ділянку отримувала я в користування
(1989р.), в той час як чоловік був за кордоном, а в 1990р він оформив
її на себе." Саме по цьому факту можливо спробувати довести свою правоту.

питання розподілу майна подружжя (земля)
Продовження.
Ще одна спроба.
Оскільки правовідносини виникли до набрання чинності діючим ЗК України (тобто, зем. ділянки придбані у 1997р, 1999 р. та у 2000р.), то суд при розгляді справи повинен керуватися положеннями ЗК України, КШС України, які були чинними на час виникнення спірних правовідносин? На той час не було ж таких „узагальнень” ВСУ, як зараз?
А, якщо оскаржувати Акти на право власності, то як бути зі строком позовної давності? Що можна вважати нововиявленними обставинами? І чи можна їх оскаржувати не за місцем їх знаходження, а за місцем проживання? Дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Вірно, суд при прийнятті рішення керується актами, які діяли на той момент. Узагальнення практики - це не акти законодавства. А тому на них правила застосування актів не діють. (не має ж різниці за цим чи за іншим законом особа реалізувала своє право на приватизацію; головне - факт приватизації, а не час). Щодо позовної давності, то відповідно до п.4 ч.1 ст.268 ЦК позовна давність не поширюється на вимогу власника або іншої особи про визнання незаконним правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, яким порушено його право власності або інше речове право. Крім того, перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.(ч.1 ст.261 ЦК). Щодо підсудності, то відповідно до ч.1 ст.114 ЦПК позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Можливо і іншим способом - за місцем знаходження органа, який видав акт на землю (цей варіант найбільш раціональний, бо відповідачем по справі буде виступати саме цей орган, а Ваш колишній чоловік буде третьою особою). Нововиявлені обставини перераховані у ч.2 ст.361 ЦПК. Поки Вам не треба звертатися за цим провадженням. Ви будете оскаржувати надання земельної ділянки Вашому колишньому чоловіку, а не Вам. Якщо справа буде виграна, то державний акт на землю передадуть Вам і оскаржувати рішення суду щодо поділу майна вже буде непотрібно (бо земля буде вже за Вами).

квартирна черга
Стою в квартирній черзі на підприємстві,з якого звільнилась за власним бажанням більше десяти років.Зараз чергу з підприємства переводять за місцем проживання.Мої документи не приймають і пропонують ставати в чергу знову, сьогодняшнім днем.Чи можу я забрати документи на підприємстві (які документи потрібно взяти?) і стати в чергу за місцем проживання датою постановки на кварт.облік на підприємстві?
ВІДПОВІДЬ:

Дане питання врегульоване Житловим кодексом і Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР. Відповідно до зазначених актів передбачається можливість ведення двох черг осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Ці черги є незалежними одна від одної. Особа може перебувати одночасно в двох чергах. Саме через те, що ці списки є незалежними Вам пропонують стати в чергу знову. Це правильно, але не завжди. Ви зазначили, що чергу переводять. Відповідно до п.31 зазначених вище правил: облікові справи громадян передаються до виконавчого комітету відповідної Ради народних депутатів із збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку та у списках осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, у випадках: 1) ліквідації обліку за місцем роботи; 2) переїзду з одного району міста до іншого. У даному випадку, мабуть, має місце ліквідація обліку за місцем роботи. Тому Вас повинні взяти на облік з урахуванням попереднього часу. Щодо документів, то всі документи щодо квартирного обліку є документами суворої звітності і зберігаються за місцем обліку. Якщо підприємство ще не передало облікові справи до нового місця обліку, то можете забрати облікову справу (в ній містяться всі необхідні справи, а також вона має номер відповідний номеру у книзі обліку осіб, які перебувають у черзі на одержання жилого приміщення). Ніби все зрозуміло, але відповідно до ч.2 п.30 Правил, при припиненні трудових відносин з підприємством, установою, організацією громадянина, який перебував на квартирному обліку за місцем роботи, переводять на облік до виконавчого комітету Ради народних депутатів за місцем проживання. Ви вже 10 років як припинили трудові відносини з підприємством, а ще досі були у них на обліку. Можливо через це і є певні труднощі.


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 17:50 | Сообщение # 6
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
питання розподілу майна подружжя
Продовження питання розподілу майна подружжя
Маленька преамбула.
Спілкування з Вами – одне задоволення. Хоча інформація (як для мене) невтішна, але все чітко і ясно. Навіть, з тією Постановою. Цікаво те, що знала про „придбавання”, але у Постанові його „не бачила”. Дякую Вам!
Стосовно: „Чому це прямо не прописане? ... Це і так зрозуміло... додатково роз’яснювати немає сенсу.” В такому випадку і Конституція нам не потрібна, бо те, що там написано – теж все зрозуміло. А от, щоб не тільки судді, а й пересічний громадянин знав, як у нього можновладці з ВСУ заберуть його земельку і віддадуть шахраям (!) і без Кодексу, а за Узагальненнями (! ), так це їм не потрібно! Бо він же заздалегідь піклувався буде за себе!
А щодо: „Для цього і існують юристи”, так на лобі у них не написано, які вони „юристи” і вони ні за що не відповідають! От і приходиться самотужки...Але, слава БОГУ. А ще, з приводу „поясняв мені знайомий суддя”, то, здається, що Ви і є той самий суддя! ...Ну, це так. Хай буде, як комплімент Вам. Головне, що спілкування з Вами замінило мені спілкування, мабуть, з десятьма „юристами”.
Добре, що на сайті немає обмежень, ну, там кількості слів, речень та т. ін.
...Ну, а тепер, з Вашого дозволу, питання.
Позовні вимоги чоловіка: йому – квартира, мені вся земля. Суд першої інстанції землю розділив по ½ ч. кожному. В апеляційній скарзі він просить визнати за ним одноособову власність на землю. (Я про це писала Вам у другому листі). Чи не є це порушенням вимог ч.1 ст. 303 ЦПКУ („..та вимог, заявлених у суді першої інстанції.”)? Чи були підстави у судді апеляц. суду приймати до розгляду таку скаргу? Адже протягом чотирьох років розгляду справи він жодного разу не заявляв, що земля його одноособова, а заявляв, що вона наша спільна?
...Це я шукаю привід для того, щоб залишити Рішення першої інстанції в силі...
...І не знаю за що „ухватитися”... Дякую за відповідь.
ВІДПОВІДЬ:

Ст. 303 ЦПК не регулює питання прийняття до розгляду справ, а тільки межі їх розгляду. Питання прийняття до розгляду врегульоване ст.297 ЦПК та іншими статтями до яких вона відсилає. ЦПК гарантує право на оскарження рішення суду першої інстанції кожному громадянину, тому тут шукати незаконності не має сенсу. Тепер безпосередньо до ст.303 ЦПК. Якщо звернутися до ч.3 цієї статті, то побачимо: "апеляційний суд не обмежений доводами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено неправильне застосування норм матеріального права..." У даному випадку суд першої інстанції неправильно застосував норми Сімейного кодексу, Земельного кодексу, тому апеляційний суд правомірно розглянув і прийняв рішення по справі. Ваш чоловік заявляв, що земля спільна. У даному випадку це ніяк не використати, бо мало місце рішення суду, а не мирова угода. Так при прийнятті рішення про поділ майна суд виходить з положень законодавства (як правильно поділити), а при мировій угоді тільки перевіряє її законність (тут вже поділ земельних ділянок був би законним, бо сторони по справі самі вирішують як поділити майно).

Продовження питання розподілу майна подружжя
Ні, мова йде не про паї. Акт на право власності на зем.ділянку від12.08.1999р. А Земельний кодекс, підставою якого ВСУ не вважає спільною сумісною власністю зем. ділянки,– датовано 2002 (2001) роком. Отже, зазначений акт не підпадає під його дію? Чи як? Чи має право суд підходити до кожної судової справи стосовно поділу зем.ділянок, включених до розподілу як майно подружжя формально? І чи не спеціально ВСУ не прописує прямо в Законі своє узагальнення, щоб кожний пересічний громадянин заздалегідь не звертав на це уваги? Чому у Постанові ВСУ №11 від 21.12.2007р.:
„ 23. Вирішуючи спори між подружжям про майно, необхідно встановлювати обсяг спільно нажитого майна.... Спільною сумісною власністю подружжя, що підлягає поділу (ст.60, 69 СК , ч. 3 ст. 368 ЦК), відповідно до ч. 2, 3 ст. 325 ЦК можуть бути будь-які види майна.... незалежно від того, на ім'я кого з подружжя вони були придбані.. Спільною сумісною власністю подружжя, зокрема, можуть бути: квартири... земельні ділянки... ”
Я і посилалася саме на цю Постанову і була впевнена, що дії мої правильні.
Якби „думка” ВСУ була мені відома раніше, то я б не чекала сьогоднішнього дня. Але ж Земельний кодекс не припиняє права КОРИСТУВАННЯ зем.ділянкою без моєї на те згоди?
Порадьте, будь ласка, як краще поступити у ситуації, що склалася.
А ще: хіба можна вважати країну демократичною, якщо такі важливі питання стосовно зем. ділянок, їх розподілу не закріплено ЧІТКО в діючому законодавстві? Чому такі „узагальнення для службового користування” робляться тільки для суддей? Адже позовні вимоги пишемо ми. І я повинна чітко знати, що прописано в законодавстві. Хто ж мене захистить?
Дякую за відповідь.
ВІДПОВІДЬ:

У даному випадку значення має не дата отримання у власність земельної ділянки, а спосіб. Якщо купівля-продаж, міна, інші способи (крім дарування), то земельна ділянка визнається спільною сумісною власністю. Якщо шляхом приватизації, то особистої власністю одного з подружжя. Щодо формального підходу до розгляду справ, то юриспруденція потребує формалізму, без цього не можна: якщо суддя прийме інше рішення, то все одно ВСУ його змінить і відповідно статистика у судді стане гіршою. Тимпаче, якщо є складена практика. Чому це прямо не прописане? Як поясняв мені знайомий суддя: "Це і так зрозуміло... додатково роз*яснювати не має сенсу". Щодо постанови, то зверніть увагу "незалежно від того, на ім'я кого з подружжя вони були ПРИДБАНІ". У даному випадку особа не "придбає", а реалізує своє право на безкоштовну приватизацію в межах установлених норм. Тобто, Ваш колишній чоловік вже вичерпав свої можливості (норму) на безкоштовне отримання земельної ділянки, а Ви ще не вичерпали і можете приватизувати подібну ділянки. Як краще поступити? Ви зазначали про те, що коли він отримаував другу земельну ділянку, то норма приватизації вже була вичерпана. Тому слід оспорювати видачу цього акта на ім*я вашого колишнього чоловіка та вимагати, щоб акт переписали на Ваше ім*я. Це буде вже новий судовий процес.

Країна може і демократична, але ще не правова і не соціальна як це прописано у Конституції. Ми тільки на шляху до цього. Узагальнення саме для суддів, бо саме вони приймають рішення по справах, а ВСУ, надаючи такі узагальнення, сприяє однаковому застосуванню законів на всій території України. Життя складне, тому складне і законодавство, яке встановлює правила цього життя. Хто захистить? Закон. Але щоб він захистив, треба розуміти його. Для цього і існують юристи.

розподіл земельних ділянок подружжя
Якщо ВСУ виходить з того, що приватизовані земельні ділянки не є спільним сумісним майном подружжя, то на яку статтю якого закону, Постанови чи листа (його № , дата, за чиїм підписом і в якому видавництві його було надано для широкого загалу, тобто, пересічним громадянам, щоб його віднайти) посилається ВСУ?
З якого часу ВСУ прийшла до такого висновку? Чи раніше вважалося, що приватизовані земельні ділянки є спільним сумісним майном подружжя?
Чи розповсюджується дія „цього документу” на Акти зем.ділянок, які були отримані раніше зазначеного „документу” яким зараз керується ВСУ?
Адже, якщо сім’я КОРИСТУВАЛАСЯ цією ділянкою, а чоловік потайки приватизував її, то на підставі якого закону мене позбавлено права користування? Як в актах старого зразка повинні були записати співвласників? Дякую за відповідь.
ВІДПОВІДЬ:

Таким актом виступає Земельний кодекс, який гарантує право кожного громадянина України отримати безоплатно у власність земельну ділянку шляхом приватизації. Не існує ні Постанови Пленуму ВСУ, ні, навіть, Листа ВСУ щодо цього питання. Дане положення відбито в узагальненнях судової практики, які робить ВСУ (узагальнення для службового користування, які робляться систематично і надаються всім суддям). Така практика створилася після прийняття Земельного кодексу, десь с початку 2002 року. Отож, спеціального документу не існує, логіка суду у попередній відповіді. Ця практика стосується всіх земельних ділянок, отриманих шляхом приватизації не залежно від часу отримання. У даному випадку чоловік потайки приватизував. Це формально законно - він реалізовув своє право на приватизацію. Тут постає питання про обгрунтованість надання саме йому земельної ділянки (хоча... Ви ж не подавали заяву про приватизацію, а він подав. Ваша кандидатура взагалі не розглядалася при прийнятті рішення про надання земельної ділянки). Щодо актів старого зразка, то зазначте в якому саме акті? Державні акти на земельну ділянки введені тількі після прийняття Земельного кодексу. Можливо мова йде про паї?

Примусове лікування
Доброго дня!
Мені лише 17 років тому можливо проблему не досить гарно опишу...
В нас в сім’ї горе...
Батько п’є, і п.є досить часто.
Головна проблема в тому шо він разом з жінкою (мамою) мають власний приватний бізнес. Мама зранку і інколи до півночі працює сама, а він постійно п’є...
Ну не можна сказати що кожного дня, але 4-5 разів на тиждень, а інколи й 7.
Таке триває вже з вересня 2008-го.

От коли він не в стані алкогольного сп’яніння то часто згоден на лікування, але до того не доходить.

Ящо я правильно розумію, то примусово, поки він в стані алкогольного сп’яніння, відвезти його на лікування не можна...
Зовсім не знаємо що робити, ні ми з мамою і меншим братом, ні його батьки, ні зовсім всі рідні і друзі, зовсім ніхто на нього не впливає...

Що можна робити в такій ситуації?
Чи можливі якісь варіанти, щоб його примусово лікувати?

Дякую.

ВІДПОВІДЬ:

Дане питання врегульоване Указом "Про примусове лікування і трудове перевиховання хронічних алкоголіків". Питання про направлення на примусове лікування розглядається у відкритому судовому засіданні за заявою членів сім*ї хронічного алкоголіка. Підготовка матеріалів про направлення на примусове лікування і трудове перевиховання та передача їх в суд здійснюється органами внутрішніх справ.Отож, необхідно спочатку звернутися в районний відділ МВС.

Не підлягають направленню до лікувально-трудовогопрофілакторію: неповнолітні, особи, які мають захворювання, щоперешкоджають перебуванню їх в цих установах, інваліди першої та другої груп, вагітні жінки та матері, що мають грудних дітей, а також чоловіки віком понад 60 років і жінки понад 55 років.

ДТП
23.02.2009 року я їхав зі сторони Подола до мосту Патона, на перехресті набережної шосе - Дніпровський узвіз за сто метрів від світлофору я рухався в лівій смузі в мене при здійсненні маневру обгону врізався автомобіль Нісан Максіма, який після цього зник з місця пригоди. Мене винесло на зустрічну смугу, де я врізався в автомобіль Камаз. Коли приїхали працівники ДАІ, вони запропонували мені не оформляти ДТП, так як в мене страховки КАСКО немає, після чого я відмовився і наполягав на оформленні аварії. На мене склали протокол : порушив пункт 12.1 ПДР по статті 124. НА що я при ознайомлені підписав протокол, але написав : не згоден з викладеною інформацією, в мене вилучили права. На слідуючий день я звернувся на радіо з оголошення про допомогу, хто бачив ДТП і запамятав номер автомобіля, який зник з місця пригоди, звернутися за вказаним телефоном. Після чого до мене зателефонував свідок,я кий повідомив номер авто, та погодився виступити в суді. По номеру автомобіля я звернувся до працівників ДАІ, ті які оформляли ДТП, на що вони відповіли : "ми не чим Вам не можемо допомогти, справа ще не зареєстрована". Я через знайомих у відповідних органах взнав мцісце знаходження автомобіля, пофотографував його та відвіз ці матеріали в ДАІ, після чого вони позгодилися прийняти заяву на перегляд справи, але в розшук автомобіль подали тільки 25.02.09. 26.02.09 мене викликали в Печерське ДАІ і сказали що вони вже викликали власника Т/З і сказали, якщо я домовлюсь з власником авто який втік, то права мені віддадуть, але власник авто не йде на компроміс. Я найняв незалежного експерта...
Прошу Вас дати мені пораду в даній справі, і як мені забрати права, якщо виновник позгодиться на мої умови.
Дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Дана справа підвідомча суду. І саме за постановою суду Вам призначать штраф чи позбавлять прав керувати т/з. Співробітники ДАЇ можуть віддати Вам права, якщо в них будуть докази того, що виновником ДТП є не Ви, а інша особа (у даному випадку водій нісану). Авжеж, водій нісану теж не хоче позбавлятися права керувати т/з, а тому не йде на компроміс. Отже, справа буде вирішуватися у суді, де Ви і надасте свої докази (перед початком слухання справи заявите клопотання про приєднання доказів по справі: висновку незалежного експерта, показання свідка). Якщо суд визнає Вас невиновним чи накладе тільки штраф, то Вам віддадуть права.

Борг...
Доброго дня(вечора)!
Ситуація така: позичив у борг Другу немалу суму... В результаті Він виявився обманщиком як для мене, так і для всіх Наших спільних друзів. Грошей віддавати не збирається вже протягом більше двох місяців.
Прямого доказу того, що я йому позичив ті 870 гривень нема, зате є кілька свідків того, і є кілька осіб, котрим він також винен, але менше.
Та й він сам явно не буде заперечувати що винен...

Що порадите робити в такій ситуації?

Дякую!

ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ст.1047 ЦК, договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей. Відповідно до ч.1 ст. 218 ЦК, заперечення однією із сторін факту вчинення правочину або оспорювання окремих його частин може доводитися письмовими доказами, засобами аудіо-, відеозапису та іншими доказами. Рішення суду не може грунтуватися на свідченнях свідків.

Отож, показань свідків буде не досить, якщо він буде заперечувати цей факт. Якщо звертатися до суду, то слід перед цим поговорити з позичальником щодо боргу, а розмову записати на диктофон чи інший аудіо - відео запис.

розподіл землі
Земельна ділянка отримана в шлюбі безкоштовно. Чоловік приватизував її на своє ім'я. Ділянка без будинка. Є довідка організації, що ділянка надавалася на сім'ю. На яку статтю якого закону мені треба посилатися, щоб довести, що земельна ділянка є спільною сумісною власністю щоб поділити її ?
ВІДПОВІДЬ:

Нажаль приватизована ділянка не є спільною сумісною власністю подружжя. Верховний Суд обгрунтовує це таким чином: кожний має право на приватизацію. Якщо один з подружжя реалізував це право, то інший не позбавляється цього право і під час шлюбу чи після теж може приватизувати земельну ділянку у межах норм, визначених ЗК. Це положення ніде прямо не передбачено в законодавстві, але ВСУ і інші суди притримуються саме такого погляду.

авторське право
У мене склалася дивна ситуація: як законослухняний громадянин я хотів купити ліцензійний DVD з рідкісним фільмом "Гарний син" з Маколеєм Калкіним і Елайджою Вудом в головних ролях (фільм 1993 року випуску) і стикнувся з ситуацією повної відсутності даного фільму у ліцензованому продажу взагалі (зі слів різних продавців в різних торгових точках нашої столиці такого фільму взагалі немає на складах і мабуть і не було). Що мені тепер робити? Мати цей фільм у особистій власності входить у мої плани (тобто не є мрією). Чи є можливість домовитись з власником авторських прав про індивідуальне використання даного фільму? Якщо не можна, то чому? Якщо можна, то як це зробити? (Уточнення. Приклад: чи можна купити піратський диск з фільмом, а потім внаслідок певних дій отримати законне право на його перегляд?)
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ч.1 ст.15 ЗУ "Про авторське право і суміжні права" о майнових прав автора (чи іншої особи, яка має авторське право) належать: а) виключне право на використання твору; б) виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами. Відповідно до ч.1 ст.17 зазначеного закону авторами аудіовізуального твору є: а) режисер-постановник; б) автор сценарію і (або) текстів, діалогів; в) автор спеціально створеного для аудіовізуального твору музичного твору з текстом або без нього; г) художник-постановник; д) оператор-постановник. Але як правило вони передають свої майнові права на твір організації, що здійснює виробництво аудіовізуального твору. Отож, Ви можете напряму домовитись з організацією виробником даного аудіовізуального твору. Можливо купити пиратську копію і використовувати її для особистого перегляду. Це є порушенням. Але на практиці це майже неможливо довести, бо пиратська копія буде знаходитися у житловому приміщенні, а для його обшуку необхіден дозвіл суду (без достатніх підстав суд ніколи не дасть такого дозволу). Пам*ятайте і про відповідальність за порушення авторського права, передбачену у ст.ст.50-53 згаданого Закону.

Прописка ребенка
Здраствуйте! Я развелась с мужем когда дочке было три года.(официально). Не жили уже вместе на его жилплощади когда ребенку было пол года. Причина ухода - невыносимые условия для меня и ребенка(оставлена жалоба в жеке). Ушла жить на место своей прописки. Мой бывший муж прописал ребенка на свою жилплощадь, квартира не приватизирована. В ней прописано еще два человека. На данный момент бывший муж не участвует в воспитании дочери, не платит алименты, официально не работает, женился повторно, есть ребенок. Вопрос: могут ли они без монго ведома выписать моего ребенка и какие права у моей дочери на эту квартиру? Спасибо.
Відповідь:

Відповідно до ст.18 ЗУ "Про охорону дитинства" діти - члени сім'ї наймача або власника жилого приміщення мають право користуватися займаним приміщенням нарівні з власником або наймачем. Органи опіки та піклування зобов'язані здійснювати контроль за додержанням батьками або особами, які їх замінюють, майнових та житлових прав дітей при відчуженні жилих приміщень та купівлі нового житла. Це означає, що Вашу доньку не зможуть "виписати"(зняти з реєстрації) з квартири до досягнення нею повноліття. Крім того, якщо Ваш колишній чоловік захоче продати квартиру або обміняти, то йому необхідно буде отримувати згоду органу опіки і піклування на це. Ваша донька може безперешкодно входити до квартири і Ви разом з нею на правах матері. Якщо буде мати місце приватизація квартири, то Ви будете замість доньки підписувати згоду на це, а Ваша донька стане співвласником квартири.

ДАЇ
Мав їхати у відрядження до міста Київ. Виїзд був призначений у ночі, так як у Києві необхідно було бути зранку. Свій автомобіль я залишив біля офісу. Мені було необхідно забрати з офісу деякі документи, після цього, я підійшов до своєї автівки, сховав магнітолу, забрав деякі папери, і при виході з автівки під'хали співробітники ДАЇ, попросили мої документи на авто, в чому я не відказав. Працівники ДАЇ запропонували мені під'їхати до пункту для сдачі аналізів на алкоголь, я не відмовив, але по приїзді до міста призначення працівники ДАЇ не запросили 2 сторонніх людей (свідків), а тільки в їх присутності сдати аналіхи, в чому я відмовив, мотивуючи відсутністю 2 ух незалежних свідків. Після чого мене відвезли у відділення ДАЇ, де склали протоколи, вилучили посвідчення водія, виписали квитанцію до суду, а також привезли мою автівку на евакуаторі (ключи були в мене) на штраф майданчик. В підписанні данних протоколів я відмовив, так як вважаю що працівники ДАЇ перевищіли свої обов'язки. Порадьте, як мені бути в данній ситуації, а також, що мені робити?
Дякую!
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до п.2.3 Iнструкції про порядок направлення громадян для огляду на стан сп'яніння в заклади охорони здоров'я та проведення огляду з використанням технічних засобів", огляд водія (іншої особи) з використанням індикаторної трубки "Контроль тверезості" проводиться в присутності двох свідків. При цьому працівник міліції одержує згоду особи на її огляд на стан сп'яніння з використанням трубки "Контроль тверезості" або інших технічних засобів. У разі відсутності такої згоди огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. У даному випадку свідкі не були запрошені, на Вашу законну вимогу знайти свідків працівники ДАЇ застосували до Вас адміністративний арест. Відповідно до ст.267 КУпАП адміністративне затримання, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів може бути оскаржено заінтересованою особою у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) відносно органу (посадової особи), який застосував ці заходи, прокуророві або до суду. Отож, Вам слід звернутися зі скаргою на дії ДАЇ до прокуратури. Скарга пишиться на ім*я прокурора. Зазвичай, у прокуратурі є інформаційний стенд, де зазначені положення ЗУ "Про звернення громадян", необхідні реквізити та зразок заяви (скарги). У скарзі викладите всі обставини і зареєструєте її у канцелярії.


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 17:51 | Сообщение # 7
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
прибутковий податок
Доброго дня! З 1999р підприємець 1 орендує приміщення і здає в оренду підприємцю 2 . До 2009 року підприємець 1 не сплачував ніяких прибуткових податків з оренди, протягом усіх років податкова інспекція про даний прибуток не повідомляла , притензій не виставляла хоча у кур справи була введена. У 2009р податкова вимагає сплати за всі роки (з 1999р. 15% з доходу отриманого від оренди) тобто з моменту підписання договору. Чи мають вони таке право та на що посилаються?
ВІДПОВІДЬ:

Дане питання врегульоване ЗУ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Податкова інспекція може вимагати сплати податків за всі роки, але на Вашу користь існує ст.15.1.1. зазначеного закону, де передбачен строк давності податкового зобов*язання: "податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку". Тобто, Ви повинні сплатити податки з оренди тільки за останні три роки (1095 днів).

Кредит на житло
Шановні спеціалісти з юридичних питань, доброго дня!
Будь ласка проінформуйте мене, чи передбачає законодавство повернення якоїсь частки грошей клієнту банку у разі, якщо він (клієнт) не може надалі сплачувати кредит і ладен відмовитись від житла, який брав у кредит. Якщо повернення грошей банком клієнту у цьому разі передбачається, то скажіть будь ласка, якої саме частки?
Дякую!
ВІДПОВІДЬ:

Дане питання врегульоване Цивільним кодексом, ЗУ "Про іпотеку", ЗУ "Про заставу", ЗУ "Про оцінку майна та оціночну діяльність" та іншими актами. Якщо Ви надалі не можете сплачувати кредит, то можете укласти договір про задоволення вимог іпотекодержателя (банка) відповідно до ст.36 ЗУ "Про іпотеку". У договорі буде зазначатися про спосіб стягнення на предмет застави. Можливі різноманітні варіанти. Наприклад, продаж предмета застави на публічних торгах. З отриманих коштів банк покриє Ваш борг за кредитним договором, а різницю віддасть Вам. За іншим варіантом, майно буде оцінено суб*єктом оціночної діяльності і після цього банк набуде у власність майно, а різницю між оціненим майном і боргом поверне Вам. Можливо, Ви зможете домовитесь з банком і без суб*єктів оціночної діяльності або публічних торгів. Як висновок: такий варіант можливий і реалізується він шляхом укладення договору з банком. Договор підлягає нотаріальному посвідченню.

Подлінність анкетних даних
Я заповним анкету кандидата на навчання в ОВС і в графі кримінальна та адміністративна відповідальність написав не притягався,але на мене був написаний протокол по ст.126 і ст 130.кодексу України про адміністративні правопорушення,прийшовши до суду розгляд справи перенесли так як я не зміг прийти на розгляд справи в 2 раз мені мали вислати додому кватанцію,штраф не заплатив так як не прийшла квитанція,що робити і чи це якось вплине на поступлення Чи провіряють чи особа притягалась до адмін.відповідальності ? Чи існує така база адмін правопорушників ?
ВІДПОВІДЬ:

База адмінправопорушникв існує (кожна адмін справа прошивається, на неї складається статистична карточка, вносяться записи до різноманітних журналів і таке інше). Чи перевіряють? Кримінальну авжеж, а щодо адмін, то навряд. Ви будете вважатися таким, що притягалися до адмін відповідальності протягом одного року з моменту набрання чинності постановою суду про притягнення Вас до адмінвідповідальності. На момент подання анкети постанови ще не було (як я розумію), а тому Ви внесли достовірні відомості. Взагалі то дивляться на саме правопорушення: у Вас же не хуліганство, не наркота, а "пригоди на транспорті" (хоча і їх краще не допускати). Поки що підстав для хвилювання не має.

страхование, материальный ущерб
Здравствуйте. Мой товарищ попал в ДТП. Его машина не была застрахована, а машина виновного лица (есть постановление) была. На данный момент ему отказываются выплачивать страховку, но официальных документов об этом не дают… Кроме этого, требуют, чтобы в случае выплаты денежной компенсации, он отдал машину… говорят, что могут выплатить 10 тыс… А он ее еще и продал ее, но за 17 тыс… при этом официально не переоформил….Может ли он получить страховую сумму на руки, машину ведь еще официально его? Каким образом? Должен ли это быть иск? Если да, то к кому- к страховой или к правонарушителю? Или к обоим? Может, страховая должна быть третьим лицом?
ВІДПОВІДЬ:

Дане питання врегульоване ЗУ "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів". Так відповідно до ст.29 названого Закону " у зв'язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов'язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованого у порядку, встановленому законодавством..." Я так розумію, що Ви повідомляли органи МВС про ДТП, повідомили страховика та він надіслав страхового комісара. Якщо Ви цього не зробили, то це необхідно зробити відповідно до ст.33 зазначеного закону. Потім для отримання страхового відшкодування необхідно подати страховику (або якщо страховик невідомий - МТСБУ) відповідну заяву про відшкодування шкоди і до заяви додати довідки про дорожньо-транспортну пригоду, довідки відповідних закладів охорони здоров'я щодо тимчасової втрати працездатності або довідки спеціалізованих установ про встановлення стійкої втрати працездатності (інвалідності) у разі її виникнення, інші документи, які мають відношення до даної дорожньо-транспортної пригоди, завірені у встановленому порядку (ст.35). Вашу заяву повинні зареєструвати (якщо не хочуть, то надішлить листом з повідомленням). Піся реєстрації заяви страховик повинен надати офіційну відповідь протягом 3 днів. Я так розумію, що триденний строк вже минув. А тому можете звертатися до прокуратури по факту порушення строків розгляду заяви та не дотримання умов цивільно-правової угоди про страхування. Відповідь страховика повинна бути офіційна, після цього Ви зможете її оскаржити спочатку до МТСБУ, а потім вже і до суду. Отож, Вам необхідно отримати офіційну відповідь, а потім вже її оскаржувати. Для отримання офіційної відповіді необхідно напривити вищезазначені документи листом з повідомленням через пошту. І виплата страхового відшкодування не повинна залежити від передання транспортного засобу (якщо тільки не буде укладено цивільна угода щодо цього поряд з страховим договором).

ДТП
Добрий день! Я потрапила у ДТП внаслідок якого мною було порушено стовп електричної мережі. Внаслідок цього я притянулась до адмінвідповідальності на підставі складеного працівниками ДАІ протоколу, і крім того комунальне підприємство направило позов д осуду про відшкодування мною матеріальної шкоди. Але у протоколі було зазначено, що подія трапилась 0 22:00 за несприятливіх погодніх умов (ожеледь) внаслідоч чого я не впоралась з керуванням. Внаслідо чого власне і сталося ДТП, але крім порушеня електроопори моє авто зазнало суттєвих пошкоджень. Чи маю я право подати у даному випадку зустрічний позов до суду на КП про відшкодування мені витрат за ремонт авто. Якими документами та нормативними актами підтвердити зустрычний позов? Маю надію на вашу допомогу!
ВІДПОВІДЬ:

Для того, щоб Вам відшкодували шкоду необхідно декілько умов. 1. Шкода (наявна) 2. Протиправн дія або бездіяльність (Ви вважаєте, що бездіяльність тому, що несприятливі погодні умови (ожеледець) 3. Необхідний причинний зв*язок між бездіяльністю КП та завданою шкодою 4. Вина КП. Розумієте КП не може відповідати за ожеледець на дорозі. Щодо відшкодування шкоди за стовп, то тут Вашої вини не вбачається, але автомобіль джерело підвищеної небезпеки, а тому відповідно до ч.5 ст.1187 ЦК Ви відповідаєте навіть за відсутністю вини. Звільнення від відповідальності тільки за умов непереборної сили, тобто надзвичайної і невідворотньої за даних умов події. Может спробувати на цій основі звільнитися від відповідальності за відшкодування шкоди КП.

чи законним є підробіток
я держслужбовець. нещодавно мені запропонували додаткову роботу, яка полягає в аналізі тих чи інших питань. потенційний работодавець пропонує оплату готівкою та вимагає від мене розписки в отриманні грошей. як мені попередити його можливе використання цих розписок для шантажу, наприклад нібито в отриманні хабаря? і взагалі чи є законним здійснення такої роботи паралельно з держслужбою?
ВІДПОВІДЬ:

Спеціальні обмеження для державний службовців передбачені у ЗУ "Про боротьбу з корупцією", де у п. "Б" ст.5 чітко зазначено, що державний службовець не має право виконувати роботу на умовах сумісництва (крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики). Отож, Закон Вам забороняє виконувати роботу на умовах сумісництва державної служби та аналізу певних питань для приватного роботодавця. Оплата готівкою - це вихід, ухилення від фінансового контролю, Ви зможете не декларувати ці доходи, а тому сумісництво посад не буде викрито. Але розписки... Він дійсно зможе їх пред*явити до органів СБУ, наприклад. І що Ви скажите? За що Вам дававли ці кошти? Підпис Ваш. Факт корупційниї діянь можливо і не доведуть, але з роботи звільнять (порушення обмежень встановлених для державних службовців). Постає питання, навіщо роботодавцю ці розписки? Ви ж не будете вимагати у нього цих грошей як заробітну плату через суд. Можливо йому розписки необхідні для звіту перед чорною касою. Якщо роботодавець дійсно порядний, то Ви зможете з ним домовитись, що на розписках буде написано, що гроші Ви отримали за викладацьку діяльність у його підприємстві чи за творчий винахід для його підприємства. Тобто, для Вас важливо, щоб у розписках було зазначено один з винятків при сумісництві державної служби з іншою діяльністю. Але, навіть, ці розписки можуть використати як один з доказів корупції.

Визнання дійсним усний договір
Один із двох партнерів (Х)взяв безсаставний кредит, у іншого були свої кошти бізнес з часом розвалився, (Х) який вважався директором відійшов від справ, інший партнер (Y) продовжував платити кредит який взяв (Х) та після звинувачень у шахрайстві викладених у заяві до органів ВС перестав оплачувати кредит,на підставі платіжних документів (Х) подає до суду керуючись ст.16,208,218,639,610 ЦК та ст. 1,3,4,118,119,122,127,130 Цивільного процесуального кодексу України просить визнати, нібито, усний договір дійсним та забов'язати (Y) сплачувати платежі і на далі на користь банку.
ВІДПОВІДЬ:

Спробуємо зрозуміти ситуацію: дві особи заснували господарське товариство чи вже були засновниками? Кредит був взятий з метою внести свою частку до статутного капіталу товариства чи на розвиток вже створеного? Кредит був взятий партнером "Х" від свого імені для себе чи вже від імені товариства? Який усний договір: предмет, ціна, сторони? Яке саме питання Вас цікавить? Це все для повної відповіді можете зазначити у коментаріях до цього питання. Ми відповімо. Зараз же зазначемо щодо усних договорів. Відповідно до п.3 ст.208 "у письмовій формі належить вчиняти правочини фізичних осіб між собою на суму, що перевищує у двадцять і більше разів розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17грн.*20 = 340 грн), крім правочинів, передбачених частиною першою статті 206 цього Кодексу", тобто тих, які виконуються у момент їх вченення. У даному випадку в позовній заяві у підставах наведені лише загальні норми, але ж існують спеціальні норми до окремих договорів. Мова йшла про кредитний договір. Тобто слід застосовувати норми глави 71 ЦК, зокрема ст.1055 ЦК, де імперативно передбачено: "кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним." Отож, позов не підлягає задоволенню, п.4 ст.208 ЦК передбачає письмову форму до правочинів, де така форма передбачена законом. Ст. 1055 ЦК передбачає обов*язкову письмову форму до кредитного договору, інакше договір є нікчемним"

виселення з гуртожитку
Гуртожиток надавався на період навчання чоловіка в інституті. В цьому році він закінчує аспірантуру, але працює в інституті на півставки за строковим договором до вересня 2009 р. Чи можна нам в цьому випадку претендувати на продовження проживання в гуртожитку, враховуючи те, що в нас дитина-інвалід? Дякую!
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ст.132 ЖК, працівники і особи, що працювали за строковим трудовим договором, які припинили роботу,а також особи, що вчились у навчальних закладах і вибули з них, підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення з гуртожитку, який їм було надано у зв’язку з роботою чи навчанням. У даному випадку гуртожиток був наданий у зв*язку з навчанням, а тому підстави для виселення наявні, але зараз Вам можуть надати кімнату у гуртожитку у зв*язку з роботою. І знову ж таки на виселення малолітньої дитини необхідна згода органу опіки і піклування.

Документи на автомобіль
Добрый вечер!
Хотелось поинтересоваться у Вас по такому вопросу;
При покупке автомобиля я получаю от хозяина генеральную довереность на своё имя,тоесть у меня есть законное право управлять и распоряжаться данным транспортным средством. После чего через некоторое время меня останавливает работник ГАИ,просит предьявить документы,предявляю(вод.удостоверение,тех.паспорт на авто,доверенность,страховой полис,),а он у меня ещё требует "тимчасовий реєстраційний талон" или "свідоцтво про право спільної власності на цей транспортний засіб".Я ему обясняю,что авто я купил для перепродажи и у меня есть доверенность,на что раб.ГАИ ответил мне,что в законе"Правила дорожнього руху" , нет "авто на перепродажу".И после 17 ноября будут штрафовать за это...
ВОЗМОЖНО ЛИ НЕ БРАТЬ В ГАИ ВРЕМЕННЫЙ ТАЛОН? (получается какая то выкачка денег и бюрократия)
Заранее благодарен!С Ув.Максим.

ВІДПОВІДЬ:

Доброго вечора, відповідно до п. "Б" п.2.1 Постанови КМУ "Про правила дорожнього руху", водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі: реєстраційний документ на транспортний засіб, а у разі відсутності в транспортному засобі його власника, крім того, — свідоцтво про право спільної власності на цей транспортний засіб чи тимчасовий реєстраційний талон. У даному випадку власника в автомобілі не було, тому працівник ДАЇ був правий і Вам дійсно необхідно отримати тимчасовий реєстраційний талон.

P.S. договір доручення не дає Вам права власності на автомобіль, а лише право володіння, користування і розпорядження ним від імені власника (поручителя), тобто з тим, з ким Ви уклали даний договір щодо автомобіля. Отож, довіреність посвідчує не Ваше право власності на цей автомобіль, а тільки Ваші представницькі повноваження. Авжеж, дана форма "продажу" є менш затратної стосовно податкових обов*язків, але і більш ризкованою. Тому не слід затягувати з перепродажом даного автомобіля.

Розклейка реклами
Добрий день!
Є консалтингова фірма, для успішної роботи якої, необхідно розклеювати велику кількість реклами. Розклейкою реклами займається наймана людина (студент). Однако кількість рекламних щітів у місті катострофічно мала, тому доводиться клеїти на стовбах. За статтею 152 Адмін. кодекса України це є правопорушенням. Однако кто відповідає у такому випадку? Фірма, що наймає розклейщиків, чи наймана людина? Які докази необхідні для стягнення штрафу?
Чи передбачається законодавством більша, ніж грошовий штраф відповідальність за постійне порушення цієї статті?
ВІДПОВІДЬ:

Нести відповідьальність повинні як фірма (організатор) так і студент (виконавець). Докази складають протокол. (Працівник правоохоронних органів побачить як наклеюють цю об*яву і складе протокол про адмін правопорушення). Максимальна кара - це штраф.


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 17:53 | Сообщение # 8
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
Зняття з реєстрації громадянина
Є рішення суду про втрату права користування житловим приміщення колишнього чоловіка, який після розлучення проживав у знайомих. Що відбувається з його реєстрацією, чи залишиться він на квартирній черзі? І де йому зареєстуватися, адже власники чужого житла заперечують проти його реєстрації у них.
ВІДПОВІДЬ:

Що можно сказати: з квартирної черги його не знімуть (поліпшення житлових умов він же потребує), а щодо прописки, то на даний момент його статус без певного місця проживання і зареєструватися він може тільки за згодою власника житла, тому і шукати треба такого власника чи самому становитися таким власником.

Малі діти у квартирі
Шановні юристи!
На момент купівлі-продажу квартири у новобудові (не житловий стан) агенство перевірило і надало підтверждення, що в ній не прописані діти. Але у продавця на той момент була маленька дитина. Чи може він претендувати на поновлення своїх прав? Який строк іскової давності таких справ?

А також хотілось би взнати, якщо квартира була придбана у кредит у шлюбі, а моя мати внесе грошові кошти на 80% квартири (зазначивши це у платіжному доручені), то матиму я більше прав на квартиру?
ВІДПОВІДЬ:

По-першему питанню: може тільки в тому випадку якщо дитина була зареєстрован в цій квартирі. У такому випадку при укладенні договору треба було брати дозвіл органу опіки і піклування. Але дитина не була зареєстрована, а тому все законно. Щодо строку давності, то аж до досягнення дитиною повноліття і + 3 роки.
Треба з*ясувати яким чином Вона надасть ці гроші. Найбільш простіше, щоб вона Вам подарувала ці гроші, а Ви їх внесли за квартиру, тоді ця частка квартири (80%) буде Вашою особистою приватною власністю.

Відрахування з навчання
Дуже вас прошу відповісти!!!
чи мае право Університет з платного факультету відрахувати за неуспішність у навчанні 20-ти річного студента-сироту?????
Або де з цим можливо більш детально ознайомитись ???
ВІДПОВІДЬ:

Так може (за невиконання навчального плану), ознайомтесь зі ст.45 ЗУ "Вищу освіту"

Чи потрібно так робити?
Я працюю директором сільської школи. В обов’язки директора входить комплектувати особові справи вчителів школи.
Від нас вимагають, щоб на кожній ксерокопії документа працівника (ідент. код, паспорт, диплом і т. ін.), стояла печатка школи із записом «З оригіналом вірно» та підписом директора.
Скажіть, будьласка, чи не перебирають в даному випадку керівники установ функції нотаріусів? Чи може ця бюрократія є просто зайвою? Наскільки це правомірно?
ВІДПОВІДЬ:

Внесок Ви не зробили, але як зареєстрованому користувачу повідомляю, що у даному випадку все правомірно і запис "з оригіналом вірно" не замінює завіреного нотаріусом документа, а має значення лише внутрівідомче.

паспортні дані в Україні, традиції Сходу та Заходу
Змінивши прізвище батька на прізвище матері, мені також видали свідоцтво про народження за новим зразком, тобто видалили рядок про національність. Можливо, це і правомірно, та чи можу я піти ще далі... Якщо законодавство країни не в змозі захистити права громадян, то чи не можуть громадяни "поставити на місце" Закон, Закони... Що я маю на увазі? Якщо я відмовлюся від імені по-батькові? Це не є неповагою, до мого батька, який за традиціями родів, дуже давніми, до речі, ще й до Римської імперії, втратив чимало прав, ставши приймаком. Врешті, в Україні, існує традиція західної культури називання людей, на ім*я та прізвище, не говорячи вже про те, що інколи саме прізвище може бути справжнім іменем когось із предків цілого роду-племені. Отож, мені цікавить такий казус, як відмова, і остаточне примирення прав мого батька та матері. Мене цікавить, як до цього поставляться "власті", інакше не назвеш. Не знаю, чи на Західній Україні, дотримуються цієїтрадиції? Мені б хотілося, щоби під час присвоєння наукових звань, чи посад, чи перетину кордону, виявилося, що це йде в повний розріз із законодавством, неприпустима річ! Ая-яй. Якщо це не викликатиме унормовань і пригулення нескорених, то чи не можемо ми таким чином "обійти", саме "обійти", саме в лапках, бо поки Закони України обходять своїх громадян, а відкриття будь-якої кримінальної справи - просто насміх над живими людьми. Прошу допомогти. Це цікаве питання. Усвідомлюю, що і позиція моя цікава. Не боюся наслідків. Маю кілька корупційних справ, що не розпочала. Зазнала переслідувань. І хочу боротися будь-якими методами. На мою думку, уе також вихід із тієї ситуації, що склалася в Україні з паспотрами, діяльніший і страшніший, це страшніще навіть, якби було вписана національність. Хіба ні? Власне, це дріб*язкова війна, та хіба хтось рахується з українцями та їх правами? Врешті, мене ж не спитали, чи хочу я мати свідоцтво про народження за новим зразком, і чому Закон раптом замав обернену дію?
ВІДПОВІДЬ:

Цікава думка, але Ви не внесли внесок шляхом відправлення смс, а тому відповіді не буде. Але зазначу: можете перетворити це запитання на статтю і добавити її в розділ "статті" на цьому сайті, а вже в коментарях до статті я висловлю свою думку. Отака пропозиція "обійти" благодійний внесок.

зловживання алкоголем, примусове лікування
У мене батько зловживає алкоголем. Кожен день влаштовує скандали. Називає мене нецензурними словами. Інколи доходило до рукоприкладства. Коли мене немає вдома приводить дружків-алкашів. Виносить з дому речі або їх виносять його дружки. Сьогодні кидав мій мобільний телефон об підлогу. Недавно його додому привезла "швидка". Не раз бував в психіатричній лікарні, але строком тільки 1 місяць. Також з нього неодноразово стягували штрафи за адміністративні правопорушення. Чи можна його якимсь чином відправити на примусове лікування чи застосувати якісь інші засоби?
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ч.2 ст.36 ЦК, суд може обмежити цивільну дієздатність фізичної особи, якщо вона зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами тощо і тим ставить себе чи свою сім’ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов’язана утримувати, у скрутне матеріальне становище.
Наслідки обмеження можете подивитись у ст.37. А якщо хочете на примусове лікування, то доведеться позбавляти дієздатності, але суд у даному випадку тільки може обмежити дієздатність.

Банківський вклад, рахунок, відсотки
Чи може банк змінювати процентну ставку вказуючи причину -"неспроможність ресурсів банку"? В договорі (пункт 7.1) така причина не вказана.
ВІДПОВІДЬ:

Це залежить від виду вкладу: на вимогу чи строковий вклад (депозит). Наводжу ст.1061 ЦК, банк має право змінити розмір процентів, які виплачуються на вклади на вимогу, якщо інше не встановлено договором. У разі зменшення банком розміру процентів на вклади на вимогу новий розмір процентів застосовується до вкладів, внесених до повідомлення вкладників про зменшення процентів, зі спливом одного місяця з моменту відповідного повідомлення, якщо інше не встановлено договором.
Встановлений договором розмір процентів на строковий вклад або на вклад, внесений на умовах його повернення у разі настання визначених договором обставин, не може бути односторонньо зменшений банком, якщо інше не встановлено законом.
інші юридичні питання | Переглядів: 198 | Дата: 23.09.2008 | Коментарів (0)

позов про стягнення доплати до суми боргу
27.12.2005р. під час ДТП був значчно пошкоджений мій автомобіль. 03.05.2007р. рішенням районного суду було задоволено наш позов до відповідачів про відшкодування шкоди спричиненої в результаті ДТП, яке сталося 27 грудня 2005 р. З моменту ДТП по цей час боржники не виконують рішення суду и не з`являються до виконавчої служби.
Чи мали ми право подати до суду позов про стягнення доплати до суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції і 3% річних (ст.625 ЦПК), стягнення моральної шкоди з наступним обгрунтуванням: ....
ВІДПОВІДЬ:

Так, Ви мали право подати такий позов. А чого Ви в позові не ставити питання про бездіяльність органів виконавчої служби? Бо і наступне не буде виконуватися.


Відповідача немає на даний час в державі
Доброго вечора, цікавить як бути в наступній ситуації: Згідно ЦПК України призначено справу за позовною заявою Позивача до Відповідача. Відповідача немає на даний час в державі, як можна представляти його інтереси в суді, якщо врахувати що справа стосується дій по переплануванні в квартирі, що на думку Позивача вплинули на функціонування вентиляційної мережі будинку в цілому. Чи можуть прописані родичі відповідати по даній справі.
Наперед вдячна.
ВІДПОВІДЬ:

Ні, прописані родичі не можуть бути представниками. Ст.40 ЦПК, представником у суді може бути адвокат або інша особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність і належно посвідчені повноваження на здійснення представництва в суді, за винятком осіб, визначених у статті 41 цього Кодексу. Повноваження можно посвідчити довіреністю або заявити про це усно у суді. У даному випадку відповідача не має в межах держави, а тому постає питання чи був він належним чиному повідомлений про розгляд справи. Якщо був, то можливо прийняття заочного рішення.
Прописані родичи також можуть бути відповідачами, але у даному випадку до них не був пред*явлен позов, а тому вони не є співвідповідачами.

Призив на військову службу
Доброго дня! я проходжу комісію у військоматі. проте маю хворобу-міжхребцеву грижу,щось подібне до грижі на животі,тільки у хребті. Наскількия знаю з такою хворобою не беруть до армії, але призовна комісія відправляє у відстрочку на лікування,хоча цю хворобу без скальпеля не вилікувати,а при опеарції можна стати інвалідом.Як мені довести свою правоту і якими документами можна керуватись,бо зовсім таких не знаю? можливо лікарі не правильний діагноз поставили. Які можна докази зібрати на свою користь? живу у місті Тернопіль, може підкажіть до кого можна звернутись якщо питання надто складне,або ж я детальніше опишу свою ситуацію?
ВІДПОВІДЬ:

Доброго дня.
Відповідно до ст. 18 ЗУ "Про військовий обов"язок і військову службу", від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України, які визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби в мирний час. Отже, якщо Ви кажете про дійсно серйозний діагноз, який можна підтвердити медично, то жодних перепон для звільнення Вас від проходження військової служби не має. Тобто для досягнення такого результату Вам потрібна відповідна довідка (можливо, від декількох лікарів) про те, що в Вашому випадку неможливо виправити ситуацію, ну наприклад, про те, що цю хворобу можна вилікувати лише за допомогою хірургічного втручання, а за умов останнього є ризик серйозних ушкоджень, а також можливість стати інвалідом, тобто для подібного втручання потрібен Ваш дозвіл, а Ви такого не даєте.


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 17:55 | Сообщение # 9
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
відмазати від армії
Питання повійськовому законодавству.
Мені 48 років, живу в Києві, інвалід 1 групи загального захворювання. Інвалідність при-значена довічно, потребую стороннього догляду (всі необхідні документи є).
Разом зі мною в 3-х кімнатній квартирі проживають дружина і двоє наших синів. Старшо-му синові 21 років, він вже працює і плюс до цього студент-заочник. На термінову во-енную службу не призивався, оскільки має проблеми з серцем. Молодшому синові 18 років, він закінчив цього року коледж (спец. програміст).
Питання по суті: чи має молодший син право на отстрочку від заклику на термінову військову службу? Якщо відповідь позитивна, то яким законом це підтверждаєтся?
Якщо немає, то чи можливий такий варіант: ми з дружиною офіційно розлучаємося, а мо-лодший син оформляє документи по догляду за мною. Правда у такому разі виникають деякі нюанси, наприклад: чи необхідно для цього відкривати в Жеке роздільні особові ра-хунки і т.п.
Я дуже прошу з розумінням віднестися до мого питання, оскільки я не з тих батьків, які прагнуть "відмазувати" своє чадо від армії будь-яким способом. Річ у тому, що наша сім'я зараз в складному фінансовому становищі: старший син самостійно оплачує своє навчан-ня, у дружини зарплата невелика, а про свою пенсію я краще промовчу.
Та і стан мого здоров'я залишає бажати кращого, тому значна сума йде на ліки. Наша дер-жава в цьому випадку просто «умила руки».
Працевлаштування молодшого сина ─ єдина надія поліпшити матеріальне положення сі
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ст.17 ЗУ "Про військовий обов*язок і військову службу", відстрочка надається призовникам, які мають: непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб — громадян України, зобов’язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;
Отож, Ваш випадок не підпадає під сімейні обставини. Ваш запропонований варіант можливий. Після розлучення Вам не обов*язково ділити майно і відкривати окремі рахунки.

прописать третье лицо без согласия
Здравствуйте, второй раз обращаюсь к вам, ещё раз спасибо за первый ответ. Живу в Австралии и незнаю всех юридических тонкостей Украины, у меня такой вопрос: купленная квартира в Киеве, из котрых 50% владеет мой сын, но он живет в Австралии и есстественно не прописан в ней, остальной частью квартиры владеет мой отец, в которой он прописан. Имеет ли он право прописать в эту квартиру третье лицо без согласия моего сына? Спасибо за помощь. Светлана
ВІДПОВІДЬ:

Не має права (може тільки свою неповнолітню дитину без згоди іншого співвласника)

написати і видати посібник
Чи можу я без погодження з розробниками програм, скажімо, Photoshop або Autocad написати і видати посібник, самовчитель, підручник по даних програмах. Чи не порушую я якимось чином їхніх авторських прав?
ВІДПОВІДЬ:

Не треба погоджувати. Єдине до чого можуть придертеся - це те, що Ви при написанні книги використовуєте "пиратську" версію програми (звісно якщо це так)

чи має юридичну силу росписка
Добрий день! В мене є таке запитання: чи має юридичну силу росписка, що не завірена нотаріусом, але містить дані паспорта громадянина шо її написав та його особистий підпис? І, якщо має, то куди мені можна звернутися в разі невиплати указаної в рописці суми коштів?
ВІДПОВІДЬ:

У даному випадку був укладен договір позики. Щодо форми договору, то ЦК каже у ст.407, договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, — незалежно від суми. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
Отож, нотаріальна завіреність не обов*язкова. Якщо не повернуть суму, то звертатися до суду.

Підприємництво
Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи може громадянин України почати підприємницьку діяльність (зареєструвати підприємство - юр.особу) в Росії? Також мене цікавить, якщо ця людина вже є директором підприємства в Україні, то чи можна відкрити філію в Росії?
Наперед дуже вдячна за відповідь!
ВІДПОВІДЬ:

Авжеж може: і нову зареєструвати чи філію відкрити. Процесуальні моменти регулюються законодавством Російської федерації.

Зміна призвища
Я виходжу заміж 12 вересня, а в кінці місяця ми з чоловіком повинні виїхати на роботу за кордон. Які документи мені потрібно поміняти у випадку зміни прізвища? Наскільки це складно? Чи взагалі краще не змінювати прізвище?
ВІДПОВІДЬ:

Куди Вам поспішати зі зміною призвища? Одружитесь, попрацюєте за кордоном, приїдете і зміните призвище. Навіщо лишній раз хвилюватись. А взагалі-то змінюється паспорт, а до всіх інших документів зі старим призвищем (наприклад, диплом) додається нотаріально завірена копія свідоцтва про одруження.

відшкодувати всі завдані мені збитки
15,08 сталось ДТП ( мій автомобіль був пошкоджений іншим автомобілем ) , є постраждалі в моєму автомобілі. Як я можу відшкодувати всі завдані мені збитки, а також збитки третім особам ( матеріальні і моральні ) ?
Дякую.
Ростислав.
ВІДПОВІДЬ:

Якщо складений протокл про адмін правопорушення і справа передана до суду, то суд може розом з розглядом адмін справи вирішити питання про відшкодування шкоди. (ст.40 КУпАП) Якщо ж ні, то подавати позов до суду про відшкодування шкоди. У Вас буде декілька позивачів (всі постраждалі). Шкода відшкодовується відповідно до положен гл. 82 ЦК, зокрема ст.1188 ЦК, а також ст.22 та 23 ЦК.

навчання екстерном
Добрий день! Прошу вашої допомоги. Мі хотіли перевести доньку на навчання екстерном (зараз вона навчаеться в загальноосвітній школі й перейшла у восьмий клас). Перевести внаслідок сімейних обставин. Але в школі, а токож в районо нам говорять, що перевести на цю форму навчання можна лише з поважних причин (хвороба, проживання в іншій країні), які підтверджені документально. Посилаються на нове "Положення про екстернат", що вийшло влітку цього року. Підкажіть, будь ласка, чи маємо ми право перевести доньку на дану форму навчання і як правильно це зробити? Дякую.
З повагою, Оксана.
ВІДПОВІДЬ:

Дійсно, є таке положення, де п.1.3 зазначається, що
Можливість пройти річне оцінювання за відповідний клас
та атестацію за освітній рівень відповідно початкової, базової і
повної загальної середньої освіти мають особи, які:
- з будь-яких поважних причин не мають змоги відвідувати
навчальні заняття в загальноосвітньому навчальному закладі;
- прискорено опанували навчальний матеріал відповідного
класу, ступеня навчання;
- не завершили навчання в навчальному закладі системи
загальної середньої освіти;
- є учнями загальноосвітніх навчальних закладів з денною
формою навчання та з не залежних від них причин не можуть пройти
річне оцінювання та атестацію не більше ніж з двох предметів;
- є випускниками загальноосвітніх навчальних закладів
попередніх років, які у свій час не мали річного оцінювання та
(або) не пройшли атестацію з будь-яких предметів (кількість
предметів не обмежується);
- отримали документ про відповідний рівень загальної
середньої освіти за кордоном;
- є громадянами України, які тимчасово або постійно
проживають за кордоном і навчаються в Міжнародній українській
школі за дистанційною формою;
- є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають
в Україні на законних підставах.
Отож, для того, щоб дозволили повинна бути одна з перелічиних підстав. "Поважні причини" - оціночне поняття, тому і зазначте не просто "сімені обставини", а які саме і чому через них Ваша дитина не може відвідувати школу.

порушення правил благоустрою
Доброго дня. підкажіть будь ласка чи реально і доцільно вирішити правовим способом наступну проблему.
одні із мешканців багатоквартирного будинку (без товариства співвласників) вже півроку після закінчення ремонту не забирають з прибудинкової території велику купу піску. мешканці неодноразово пропонували зробити це. однак вони в досить цинічній формі ігнорують дані прохання. у дворі багато дітей. і через вказану обставину неможливо облашиувати належним чином дитячий майданчик.
Дякую за поради.
ВІДПОВІДЬ:

У даному випадку вбачаються ознаки адмін правопорушення, ст.152 КУпАП, порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів, а також недодержання правил щодо забезпечення чистоти і порядку в містах та інших населених пунктах. Підвідомчі ці справи виконавчим комітетам місцевих Рад, отож зверніться з заявою до ЖЕКу або до відповідного відділу виккомітету.

протест на протокол
В адмінпротоколі в графі відомості про правопорушника вказано ФІБ, місце та дата народження, місце проживання, ким праює, чи є утриманці, заробітня плата. Чи потрібно вказувати документ, підтверджуючий особу, чи притягався порушник да відповідальності раніше, а також чи є він посадовою особою (Ящо вказано, що він працює чи реалізатором, чи директором підприємства). Чи є порушенням відмова від пояснень порушника ( в протоколі в графі "пояснення порушника" ставиться прочерк з підписом порушника).
Чи може прокурор винести протест на протокол.
ВІДПОВІДЬ:

А Ви до КУпАП не пробували звернутися з цим питанням. Відповідно до ст.256 КУпАП,
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмовлення особи, яка вчинила правопорушення, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка вчинила правопорушення, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу порушникові роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Від пояснень порушник може відмовитись - це не буде порушенням. Протест на протокол прокурор не може винести, але може винести протест на постанову по даному протоколу (ст.290 КУпАП)


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 17:57 | Сообщение # 10
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
аварійна ситуація
начале июля попал в неприятную ситуацию. При развороте якобы помещшал водителю, который ехал на встречу. Тот "прижал" меня к посту ГАИ (который был в 100-150 м от места инцендента) и сдал ГАЙцам с потрохами. ГАИшники ничего своими глазми не видели, а записали со слов второй стороны. Тут же на месте применили ст. 122 ч.4 КУПАП ( создание аварийной ситуации) и хотели не возвращать права, давая понять, что вернут права за "благодарность"- я откупился и права мне вернули. Но протокол все таки в суд отправили. Вчера получил повестку: хоть адрес но конверте и не точный, но письмо дошло (неправильно указан номер квартиры). Суд назначен на 18 08 в Дарницком районе... Как быть ?
- идти в суд, рассказхать все по правде: что не виноват и что оклеветели и надеяться на справедливость?
- проигнорировать суд, так как на конверте неправильно указан адрес и потом на основании этого подавать жалобы о нарушении коституционных прав на защиту?
- или найти юриста который бы помог за разумную плату в этом вопросе? Суд в Дарницком районе - судья Щасна Т.В. Может кто оставить телефон такого человека ?
ВІДПОВІДЬ:

Прийдіть обов*язково до суду і не треба звертатися до юристів. Це дрібні справи, де наявність юристу тільки дратує суддю. Прийдете розкажити як все було і зазначити, що праця на т/з складає Ваш основний прибуток і що Вам треба годувати велику родину. І прав Вас не позбавлять, заплатите штраф.

як повернути водійські права
Добрий день. Підскажіть будь-ласка, як повернути водійські права. 13 - го липня у сина працівники ДАІ забрали права. Син хотів продати машину і тому дозволив керувати знайомому. Знайомий сказав, що у нього права єсть. Вони не проїхали 200 метрів, як затримали працівники ДАЇ. Син був у тверезому стані. Знайомий також при сину не пив і на вигляд був тверезий. Але від експертизи відказався. З правами став морочити голову працівникам ДАЇ. Привів їх додому і почав старанно шукати те, чого і не було. Суд призначили на 15 липня. Але 15 – го липня син не зміг з’явитися на суд з поважної причини. Він повинен був бути на експертизі на наркозалежність. Через день він звернувся в ГАЇ і йому сказали, що йому може через день повернуть права. А ще через декілька днів сказали, що його позбавили прав на 2 роки тому, що він не з’явився на суд. І що через місяць йому допоможуть подати на апеляцію. Тільки він має допомогти виложити в дворі плиткою.
Але ж заява на апеляцію повинна бути подана на протязі 10 днів після рішення суду.
Син в суд не звертався, а тільки в ДАЇ.
Підскажіть, що робити? Дякую.

ВІДПОВІДЬ:

Ви і самі бачити, що тут щось не ладне. І постанову суду оскаржити взагалі не можно, крім деяких випадків. ч.2 ст.287 КУпАП, постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення є остаточною і оскарженню в порядку провадження в справах про адміністративні правопорушення не підлягає, за винятком випадків, передбачених законами України. Ці випадки передбачені у ч.1 ст.294 КУпАП. Я підозрюю, що справу взагалі не було ще розглянуто, а за його не явкою перенесена на місяць. Ви вже отримували постанову (відповідно до ч.1 ст.285 КУпАП повинні були отримати протягом 3 днів.). Тому йдіть до суду і дізнайтесль коли буде розглянута справа.

контроль за виконанням рішення
Добрий день і вітаю всіх з тим,що ми вже знову разом!!!
Будь-ласка,внесіть ясність у дану ситуацію.
Я проживаю у м.Р.
Р-ким міським судом було розглянуто цивільну справу про нанесення мені матеріальних та моральних збитків моїм сусідом,який був власником квартири у м.Р,але фактично проживав у м.С.Під час розгяду справи він дарує свою квартиру у м.Р іншій людині.
Виконавчий лист був надісланий у Р-ську державну виконавчу службу звідки його було перенаправлено у С-ську ДВС по місцю проживання відповідача,яка відмовляється розглядати дану справу ,тому що збитки були нанесені у м.Р.
Як проконтролювати виконання рішення Р. міського суду виконавчою службою іншої області та який надається термін на його виконання?
У разі його не виконання куди необхідно звертатися ? З повагою, Світлана.

ВІДПОВІДЬ:

Контроль проводиться судом, який виніс рішення та посадовими особами виконавчої служби (начальник за підлеглим). Звернемося до ЦПК:

Стаття 383. Право на звернення із скаргою до суду
1. Учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Стаття 384. Подання скарги
1. Скаргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби.
Якщо подавати скаргу до державної виконавчої служби, то керуються ЗУ "Про звернення громадян", а саме порушення повинно бути суперечити Закону, а саме "Про виконавче провадження"

про заборону відеозйомки
Якщо сесія відкрита, то яке то порушення проводити відеозйомку жителем села сесію для власного архіву.
Депутати проголосували так щодо питання про заборону відеозйомки
Проти 4
Утримались -7
За- 1
Більшість із 21 депутата становить 11.

То чи законне це рішення, яке було поставлене головуючим на сесії.
ВІДПОВІДЬ:

Щоб дозволили треба, щоб проголосували "ТАК" більшість. Голоса "утримались" прирівнюються до "проти". Різниця тільки на папері (якщо дивитися на протокол засідання). Ви б краще ознайомилися з регламентом Ради. Щодо Вашого аргументу про власний архів, то у Ради контраргумент, що Вони розглядають питання, які стосується обмеженого коло осіб і їх розголошення може завдати шкоду інтересам суспільства. Гарантії та нема, що це не буде розголошено. Ще раз повторюю ознайомтися з регламентом. Саме цим документом депутати керуються при організації своєї роботи у Раді.

указувати причину пропуску строку позивної давності
Гарно дякую за відповідь. Я розумію, що у вас багато роботи і Ви не зобов'язані відповідати. Але підскажіть, якби Вам особисто прийшлося указувати причину пропуску строку позивної давності, що б Ви указали? (крім недобудови)
ВІДПОВІДЬ:

Зазвича вказують таку причину як перебування за кордоном: тривале відрадження, тимчасове проживання там. Але ж це треба підтвердити документально. Всі інші причини рідко визнають поважними. Тяжкі хвороби також проходять іноді. У вашему випадку я взагалі невбачаю причин для поновлення строку.

Постанова КМУ
Добрий день! Підкажіть будь ласка, що треба зробити в данній справі. Я та донька(14 років) прописані в місті Горлівка. Мій чоловік прописаний в м.Донецьку. Зараз ми (я та чоловік) бажаємо виписати доньку з моєї житлової площі, та прописати її разом з батьком. Що для цього потрібно?
Чи мають право(в м. Горлівка) при здійсненні зняття з реєстраційного обліку, вимагати бланк (форми 15) від того паспортного відділу(в м. Донецьку), куди буде прописана дитина. Коли я туди (в м. Донецьку) звернулась мені відмовили, пояснюючи тим що такого не можна робити ссилаючий на постанову від 16 січня 2003р. № 35 про затвердження Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання.

Як правильно слід зробити?

Дуже вдячна за відповідь.

ВІДПОВІДЬ:

Ця постанова втратила чинність на підставі Постанови КМУ від 2006р. Дивіться.

Хочу справедливості
Шановны юристи на нижче вказане запитання ви надали мены
таку відповідь, дякую : Строк оскарження починає спливає з моменту отримання постанови, тобто коли Ви через пошту отримали повідомлення про притягнення до відповідальності. Строк може бути поновлений судом. Звертайтесь до суду оскаржуючи цю постанову, а у суді вже і свідків допитиють
Але справа в тому що мені по пошті не прийшла постанова, а лише повідомлення, що є постанова від 25.07.08 і що складено протокол.
То від коли починається відлік, що я можу оскаржити постанову у суді або в прокуратурі.

Попереднє запитання
Мені надіслано 02.07.2008 року поштою (але печатки місцевої пошти нема) лише повідомленння від начальника Перечинського РВ УМВС, що громадянина який мене побив(легкі тілесні) і наніс матеріальну шкоду (порвана сорочка та золотий ланцюг) притягнуть лише до адміністративної відвідальності.
Постанову мені офіційно не надіслали. Копію постанови (від 25.07.08р. я випросив у інспектора який вів справу. Прочитавши постанову виявив там неправдиві факти. На мою думку міліцішта свідомо писав не правду, хтось його навірно заінтересував.
Чи не прогавив я срок оскарження постанови в суді. І коли починається відлік семи днів оскарження. Як мені поступити, запросити офіційну відповідь про зміст постанови та свідчень свідків і як це зробити.
А чи не скаже міліціонер що він дав мені постанову.. і тоді я вже не маю права оскаржити постанову?? Чи як мені бути??
. Міліція на боці того громадянина який наніс мені ушкодження, а хочу справедливості.
ВІДПОВІДЬ:

Шановний Василь, ст.289 КУпАП, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу. Ссилался на отримання по пошті повідомлення, бо саме з цього часу Ви змогли дізнатися, що Постанова винесена.

бездіяльності селищного голови
Добрий день!
04.07.2008р., я звернулася із заявою на ім'я селищного голови, щодо незаконного проживання двох осіб в квартирі, яка нижче поверхом. Ці громадяни проживають у квартирі з листопада 2007 року. Договір оренди не зареєстрований в комунальному підприємстві і фактично ніхто не платить за водопостачання та водовідведення більше 8 місяців. В заяві на ім'я селищного голови про це все я повідомила. Відповідь отримала 04.08.2008р., підписану селищним головою. В ній сказано, що на даний час там ніхто не проживає, і громадяни, які раніше наймали цю квартиру проживають в іншому місці.
В який суд мені подати позов, щодо бездіяльності селищного голови?
ВІДПОВІДЬ:

Щодо бездіяльності посадової особи місцевого самоврядування (сільського голови) слід звертатися до місцевого загального суда. Але чому Ви не звернулися до міліції щодо незаконного проживання людей у квартирі. За це ж передбачена адмін відповідальність, самоправне зайняття жилого приміщення (ст.151 КУпАП)

доплати по тарифам за минулі місяці
Міськвиконком м. Вінниці своєю постановою перерахував тарифи для юридичних осіб заднім числом і тепер теплокомуненерго вимагає доплати по тарифам за минулі місяці. У підприємства ніякої заборгованості не було і все було сплачено вчасно.
Чи є законними такі вимоги?
Дякую за відповідь
ВІДПОВІДЬ:

Так, законні. Хоча конституція і предбачає заборону про зворотню дію закону, але Конституційний Суд розтлумачив її так, що це положення стосується тільки фізичних осіб. (рішення КСУ від 9 лютого 1999р)

оскарження постанови
Шановны юристи.
Мені надіслано 02.07.2008 року поштою (але печатки місцевої пошти нема) лише повідомленння від начальника Перечинського РВ УМВС, що громадянина який мене побив(легкі тілесні) і наніс матеріальну шкоду (порвана сорочка та золотий ланцюг) притягнуть лише до адміністративної відвідальності.
Постанову мені офіційно не надіслали. Копію постанови (від 25.07.08р. я випросив у інспектора який вів справу. Прочитавши постанову виявив там неправдиві факти. На мою думку міліцішта свідомо писав не правду, хтось його навірно заінтересував.
Чи не прогавив я срок оскарження постанови в суді. І коли починається відлік семи днів оскарження. Як мені поступити, запросити офіційну відповідь про зміст постанови та свідчень свідків і як це зробити.
А чи не скаже міліціонер що він дав мені постанову.. і тоді я вже не маю права оскаржити постанову?? Чи як мені бути??
. Міліція на боці того громадянина який наніс мені ушкодження, а хочу справедливості.
ВІДПОВІДЬ:

Строк оскарження починає спливає з моменту отримання постанови, тобто коли Ви через пошту отримали повідомлення про притягнення до відповідальності. Строк може бути поновлений судом. Звертайтесь до суду оскаржуючи цю постанову, а у суді вже і свідків допитиють


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 17:58 | Сообщение # 11
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
інформація щодо реєстрації підприємства
Доброго дня.
Скажіть,будь ласка,чи можуть міська рада та державна адміністрація надати інформацію щодо реєстрації підприємства,його ліквідації чи реорганізації?Чи є у цих органах архівний відділ?Чи доступний він для громадян?
Буду вдячний за допомогу.
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ст.21 ЗУ "Про інформацію",і нформація державних органів та органів місцевого і регіонального самоврядування доводиться до відома заінтересованих осіб шляхом: надання можливості ознайомлення з архівними матеріалами; У даному випадку Вас цікавить єдиний державний реєстр, тому звертаємося до ст.20 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних...", відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними, за винятком ідентифікаційних номерів фізичних осіб — платників податків. Саме процедура отримання прописана і в цій статті. Отож, ознайомтесь.

поновнення строку позивної давності
Гарно дякую за відповідь. Хочу додати, що мені відмовили у зв"язку із закінченням строку позивної давності ("Таким чином, відповідно до ст.71 ЦК України, який діяв на той час, трьохрічний строк позовної давності щодо вимог позивачки закінчився з початком 1996"). Дайте пораду, які пдстави застосувати для поновнення строку позивної давності.
ВІДПОВІДЬ:

Тобто Вас цікавлять підстави поновлення строку позовної давності. Перехідні положення "нового" ЦК вказують, правила Цивільного кодексу України про позовну давність застосовуються до позовів, строк пред’явлення яких, встановлений законодавством, що діяло раніше, не сплив до набрання чинності цим Кодексом. У Вас, мабуть, сплив до прийняття, тобто до 2004р. (не пам*ятаємо дати, бо зараз завал на роботі). Отож, звертаємося до ЦК 1963р, а семе до ст.80, закінчення строку позовної давності до пред’явлення позову є підставою для відмови в позові. Якщо суд, арбітраж або третейський суд визнає поважною причину пропуску строку позовної давності, порушене право підлягає захистові. Можливо у Вас були наявні підстави для переривання строку позовної давності чи його зупинення. Ознайомтеся з цим у ст.78 - ст.83 ЦК 1963

проведення відеозйомки
Прошу надати мені роз'яснення. Я прийшов на сесію с/ради і запитав в голови чи відкрита сесія. Він сказав що відкрита. Тоді я поставив, не питав дозволу, на триногу відеокамеру і почав запис. В залі було присутньо 12 депутатів. (всього має бути 21 депутат). Голова як побачив камеру то зразу поставив питання про надання дозволу на проведення відеозйомки мені. За - 4 голоси, Проти - 1 голос, Утримався - 7. Мені було сказано що рішення вважається прийнятим, якщо проголосувало більшість від присутніх депутатів, тобто із 12 депутатів - 7 (сім)
Чи правильно це?????
Я зняв відеокамеру і припинив зйомку. Я проводив відеозйомку для власного архіву і запобіганню фальсифікацій протоколу сесії. Місяць тому мені не було заборонено вести відеозйомку.
Голова с/ради выдповыв мені:
"Відповідно за результатами голосування Вам не було надано дозвіл на проведення відеозйомки. Однак Ви знявши камеру з триноги все таки продовжували знімати, виявивши цим самим неповагу до депутатів ( як це так Вас - оскорбили, порушили Ваші права - а на думку (рішення) колективу депутатів Вам .....).

Мене цікавить що це за відповідь голови с/ради "Вам....." Чи допускається така відповідь. І як я має це розуміти.
ВІДПОВІДЬ:

Можу тільки сказати, що Вам правомірно відмовили у проведенні відіозйомки. З відповіді вбачається, що Ви продовжували знімати, знявши з триноги. Так, це порушення з Вашого боку. Можу порадити ознайомитися з регламентом цієї Ради, тоді у Вас вже не буде запитань.

рекомендацию приемной комиссии
Здравствуйте, помогите пожалуйста решить следующую проблему:
Я закончила 4-й курс заочного отделения Национального горного университета (Днепропетровск). После получения диплома бакалавра сдала документы в приемную комиссию на получение степени магистра.
Средний балл по диплому - один из первых в группе, гос-экзамены сдала на "отлично". Вступительных экзаменов на 5-й курс не было.
По результатам приемной комиссии меня определили на степень специалиста, а на магистра определили тех, у кого рейтинговая оценка намного ниже моей.
Они самостоятельно подходили на кафедру, где им дали рекомендацию. Поскольку у меня высокий рейтинг, я расчитывала, что кафедра сама предоставит на меня рекомендацию приемной комиссии.

Подскажите, что я могу сделать в этой ситуации?
ВІДПОВІДЬ:

Взагалі то, у будь-якій ситуації треба визначитись хто приймає рішення (туту приймальна комісія), потім чим саме вона керується при прийнятті: рейтінгом чи рекомендацією, що має пріоритет (це Ви повинні знати) та в разі невідповідності прийнятого рішення вимогам оскаржити його. Отож, дізнайтесь хто має пріоритет і якщо Вас дійсно оскаржили оскаржуйте рішення (куди оскаржувати Вам повинні були оголосити під час роботи комісії)

проходити службу ближче додому
Доброго дня! У мене виникла проблема. Під час проходження строкової військової служби мій брат змінив сімейний стан і тепер хоче проходити службу ближче додому. Які документи потрібні для цього? Дякую
ВІДПОВІДЬ:

Нехай звернеться до свого безпосередного командира. Щодо документів, то це насамперед заява, свідоцтво про укладення шлюбу, справка з місця проживання. Йому повинні пояснити.

Огляд ТЗ
Доброго дня. Підскажіть будь-ласка, чи можуть працівники ДАЇ проводити огляд транспортного засобу без письмового дозволу власника ТЗ?
ВІДПОВІДЬ:

Так, можуть. Врегульоване ст.264 КУпАП.

Куди звернутись
Доброго дня! Допоможіть порадою, куди ще можна звернутися, або чим керуватися в дальнішому. З 1984 року працювала на ДП і в 1998 році звільнилася вже з створеного в процесі приватизації на базі даного держаного підприємства – ВАТ „Х”. На момент звільнення я працювала начальником відділ технічного контролю. Практично з моменту початку роботи на даному підприємстві я перебувала в черзі на отримання квартири. Враховуючи, що я є матір'ю трьох дітей (син – 1982 року народження та дві доньки-близнята – 1988 року народження), то згідно діючого на той час житлового законодавства я мала першочергове право на отримання трьох-кімнатної квартири. В 1990 році Відповідачем було розпочате будівництво п'ятиповерхового будинку по вул. У в смт. Н, в якому я мала отримати в першочерговому порядку забезпечену мені державою квартиру. Та у зв'язку з скрутною економічною ситуацією Відповідач припинив фінансування будівництва будинку і отримання квартири відклалось на невизначений час. Разом з цим на підприємстві перестали своєчасно виплачувати і так мізерну заробітну плату, виробництво продукції скоротилось до мізерних об'ємів, а утримування трьох дітей вимагало все більших і більших затрат. Тому мною було прийняте рішення звільнитись із займаної посади за власним бажанням і перейти працювати на інше підприємство, де на той час був знайдений вихід із скрутного фінансового становища.
Та відкритим залишилося питання про отримання трьохкімнатної квартири. Враховуючи моє першочергове право на отримання квартири протягом року, згідно постанови Ради Міністрів СРСР № 235 від 22.01.1981 р., та те що наш будинок було знесло під будівництво 25-и квартирного будинку заводом, директор заводу надав мені гарантійний лист про те, що після закінчення будівництва будинку моя сім'я першочергово отримає належну нам за законом квартиру. До 2006 року недобудований багатоквартирний будинок простояв без будь-яких рухів, але на початку минулого року мені стало відомо, що ВАТ „Х” нарешті знайшов кошти на завершення будівництва і я одразу звернулась до голови правління з проханням виділити мені трьохкімнатну квартиру згідно наданого гарантійного листа. У відповідь, я почула відмову, яка була мотивована тим, що ВАТ „У” не є правонаступником державного підприємства і тому всі мої вимоги є безпідставними.
Я звернулася з позовом до районног суду. Суд у позові відмовив відповідно до ст.10, 11, 209, 212, 214-215, 217 218 ЦПК України, ст.ст.71,76, 80 ЦК УРСР . Я подала апеляційну скаргу, яку теж відхилили відповідно до ст.71Цк України та ст.307, 308, 313-315, 317 ЦПК України.
ВІДПОВІДЬ:

Куди звернутись? Залишаються тільки міжнародні організації, Європейський суд з прав людини. Але туди звертатись марно. Підприєиство не є правонаступником, а тому вимагати щось марно. Нічим не можемо допомогти.

ЖЕК відмовляється робити поточний ремонт місць загального користування
Шановні юристи, підкажіть, будь ласка, як нам, споживачам комунальних послуг, правильно діяти. Багатоквартирний будинок введений в експлуатацію (заселений) 15 років тому. ЖЕК відмовляється робити поточний ремонт місць загального користування будинку (побілка стін, стелі, фарбування панелі, дверей, вікон), як це передбачено законодавством, зокрема п.1.2.9.4 Наказу Держкомітету з питань ЖКГ від 10.08.2004 №150 "Про затвердження примірного переліку послуг з утримання будинків..." та Наказу №76 від 15.05.2005 р. Якщо я вірно розумію з останнього нормативного акта (наказ №76), поточний ремонт місць загального користування має проводитись ЖЕКом раз у 8 років. ЖЕК мотивує свою відмову робити ремонт тим, що "в них в комунальній платі не закладена ця робота" і якщо мешканцям потрібен ремонт - хай роблять самі чи за свої кошти.
Питання: 1. Чи правомірні дії ЖЕКа?
2. Чи може ЖЕК вимагати плати за проведення поточного ремонту з мешканів будинку, адже не мешканці винні, що 15 років тому ЖЕК не заклав в комунальні платежі поточний ремонт будинку?
3. Які перспективи виграти в суді цю справу, на які норми законодавства посилатись при складенні позовної заяви?
Щиро дякую за відповідь.
ВІДПОВІДЬ:

Для відповіді необхідно знати чи належить будинок до державного житлового фонду (ст.5 ЖК) чи до громадського або кооператив. Скоріше за все у даному випадку будинок належить до громадського житлового фонду або кооперативу, тому застосовуємо ст.181 ЖК, державні житлово-експлуатаційні і ремонтно-будівельні служби здійснюють за договором технічне обслуговування та ремонт будинків громадського житлового фонду і будинків житлово-будівельних кооперативів. Оплата витрат, зв’язаних з обслуговуванням та ремонтом зазначених будинків, провадиться за ставками або на умовах, установлених для обслуговування та ремонту будинків державного житлового фонду.
Отож, можливо ЖЕК і прав. Для того, щоб сказати це впевнено треба ознайомитися з договором про надання житлово комунальних послуг, бо відповідно до п.3 ч.1 ст.26 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" у договорі визначається вичерпний перелік комунальних послуг ти тарифи обов*язково (це істотна умова договору).

Юридичне оформлення
Я работаю учителем английского языка в школе и хочу сама проводить дополнительные групповые занятия с детьми на платной основе в загородном помещении, оборудованном под проведение занятий. Как юридически оформить такую деятельность? Какие документы нужны проверяющим службам? Где нужно регистрироваться? Какие нужны разрешения? Нужно ли оформлять предпринимательскую деятельность? Спасибо.
ОТВЕТ:

Для начала Вам нужно выбрать организационную форму. Как правило выбирають или ООО или ЧП. Советую пока открыть только ЧП так как отчетность проще. Порядок регистрации и документы предусмотрены в ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" Тоесть Вам нужно оформить предпринимательскую деятельность и порядок ее регистрации предусмотрен в указаном выше Законе. Что касается проверяющих служб, то Вам необходимо будет вести бухучет, т.е. нанять бухгалтера, который и будет заниматься отчетностью. Сейчас многие бухгалтера берут на подработку ЧП и работают без трудового договора. Возьмите газету и наверняка увидете подобное предложение.

відключення моєї квартири від мереж централізованого опалення
Я звернувся до міськвиконкому м.Вінниці з проханням про відключення моєї квартири від мереж централізованого опалення. Мені відмовили на основі змін внесених Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства №169 від 06.11.2007 року в "Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж центрального опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопомтачання", затвердженого наказом №4 від 22.11.2005 року Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання проводиться тільки для житлових будинків в цілому. Я вважаю рішення і поправку не Конституційною і такою, що нарушає моє право вибору. Як мені діяти, підскажіть, зараня вдячний за допомогу і хочу додати, що знаю принаймі ще 30 споживачів з такою проблемою, які настроєні серьойзно і думаю справа отримає широкий резонанс в інших регіонах та при залучені преси smile моя скринька dhzyga@mail.ru
ВІДПОВІДЬ:

Наказ можуть скасувати: Президент, Прем*єр Міністр, Конституційний Суд. До перших двох Ви можете звернутися в порядку передбаченому ЗУ" Про звернення громадян", а до КСУ слід через народних депутатів (ознайомтися з ЗУ "Про Конститційний суд".


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 18:00 | Сообщение # 12
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
Виїзд за кордон з дитиною
Доброго дня!
Шановні юристи, допоможіть, будь-ласка, в наступній ситуації.Моєму сину 6 шість років.Його батько позбавлений батьківських прав. У сина було прізвище батька.Зараз я змінила прізвище сина на своє.Мені видали нове свідоцтво про народження сина, де він вже з моїм прізвищем, а батько вказаний той самий.
Питання:Якщо я поїду з сином за кордон відпочивати, які документи мені потрібно буде надати для паспортного контролю?Мене бентежить, чи випустять мене з сином за межі України.Тому, що в свідоцтві про народження вказано вже нове прізвище.А рішенні суду про позбавлення батьківських прав старе прізвище мого сина.Дякую за допомогу.
ВІДПОВІДЬ:

Питання врегульоване Правилами перетинання державного кордону України. Щодо документів необхідних для виїзду достатньо одного з перерахованих у п.2 зазначених Правил. Для виїзду дитини разом з Вами необхідно буде пред*явити рішення суду про позбавлення батькивських прав другого з батьків. Фамілії Ви зазначили, що не збігаються у свідоцтві та у рішенні. Але ж дати видачі свідоцтва вже після прийняття рішення, тому проблем не повинно бути. Якщо перестрахуватися, то зробіть проїздний документ дитини чи візьміть довідку (чи копію рішення) про зміну прізвища дитини. Всі копії треба нотаріально завіряти.

громадська організація
Нещодавно я створила в нашому місті громадську організацію, але зараз, на жаль, у зв"язку із роботою, я більше не можу керувати нею. А зареєстрована вона на мені, моя юрадреса, право підпису,я її голова. Організація функціонує і планує надалі працювати. Є кому бути новою головою. Але як змінити офіційно керівника та юрадресу?? Чи потрібно для цього скасовувати реєстрацію і заново створювати перереєстрацію організації??? зазделегідь вдячна за допомогу!!!
ВІДПОВІДЬ:

Переобіріть керівник відповідно до порядку затвердженого статутом, внесить зміни до статуту щодо юр. адреси та принисить до органу реєстрації статут зі змінами щодо юр. адреси та рішення (протокол засідання) керуючого органу організації про внесення цих змін. Дивіться ЗУ "Про об*єднання громадян".

третій протокол протягом року
Добрий день!
Мій автомобіль зупинили працівники ДАІ і виписали протокол по ст. 122 КУпАП
"порушення правил проїзду перехресть", "неправильний проїзд під знак 5.15.1". Це третій протокол протягом року. Перед цим 2 рази отримував попередження. В талоні жодних відміток не робилось. Працівники ДАІ сказали, що якщо протягом року на водія складено три протоколи, то він автоматично позбавляється права керування. Скажіть будь-ласка, чи можуть мене позбавити права керування транспортним засобом, і як не втратити права?
Дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Остання частина ст.15 ЗУ "Про дорожній рух зазначає", що у разі систематичного порушення водієм правил дорожнього руху він може бути направлений уповноваженими посадовими особами Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України для перевірки знань цих правил.
Позбавити ж прав Вас можуть якщо це передбачено у санкції статті. У статті 122 позбавити прав можуть тільки за ч.3, створення аварійної ситуації. Отож,за данне правопорушення Вас не віднімуть права. Але це третє порушення, отже має місце систематичність, тому Вас можуть направити на проходження перевірки цих правил і по результатам залишити права або відібрати. Вчить правила.

ДТП внаслідок якого я отримав легкі ушкодження
17.12.2005 сталося ДТП внаслідок якого я отримав легкі ушкодження, а мій автомобіль розбитий (ремонту не підлягає). Поки я лікувався у лікарні, винуватець ДТП 16.01.2006 перереєстрував своє авто, а згодом і продав документи від нього.
В лютому цього року я нарешті отримав рішення суду про відшкодування мені матеріальної і моральної шкоди в розмірі 20 тис. грн.
Винуватець офіційно не працює, майна не має і віддавати щось відмовляється...
Чи є якісь правові мехінізми утримання з нього суми боргу?
ВІДПОВІДЬ:

При відсутності коштів і майна державний виконавець повинен установити звернення стягнення на зарплату, різноманітню допомогу. Стягнення на заробітну плату (заробіток), пенсію, стипендію та інші доходи боржника звертається при відсутності у боржника коштів на рахунках у фінансових установах, відсутності чи недостатності майна боржника для повного покриття належних до стягнення сум, а також при виконанні рішень про стягнення періодичних платежів та стягнень на суму, що не перевищує двох мінімальних розмірів заробітної плати. (ст.67 ЗУ "Про виконавче провадження"). Але Ваш боржник не працює офіційно. Тоді треба доказувати, що він в дійсності працює, але без оформлення трудових відносин. Взагалі то, "херова" ситуація, треба було раніше думати і подавати заяву про забезпечення позова, щоб наклали арешт на майно. А зараз це теж саме, що "закривати ворота дома, де вже вкрали машину". Запізно. Треба чекати. Можливо майно в нього появиться.

неприємності через відсутність документів.
Доброго дня.
особа збирається купити автомобіль. з власником все погодили і навіть фактично забрали машину. документи при цьому ще не оформлені. майбутній власник виїхав на ній і потрапив в ДТП (його вдарили ззаду). він відпустив винуватця і не виклакав ДАї, побоюючись, що в нього будуть більші неприємності через відсутність документів.
Підкажіть будь0ласка як би вирішилась справа якби все таки їх виклакали і що робити в такій ситуації.
Дякую.
ВІДПОВІДЬ:

У даному випадку така особ несла би відповідальність за ч.2 ст.126 КУпАП, керування транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред’явили чи не передали для перевірки посвідчення, реєстраційних та інших документів, що підтверджують право на керування чи розпорядження транспортним засобом. За це передбачена відповідальність до 17 грн. Отож, слід було виклакати працівників ДАЇ.

Ліквідація політичної партії
Добрый день! У меня возник вопрос, в какой суд надо подавать иск для ликвидации гражданского обединения или политической партии в Украине?
И в каком месте, по месту прописки обединения/партии, или по собственному выбору?! Заранее спасибо!
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ЗУ "Про об*єднання громадян", припинення діяльності об’єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску). Ліквідація об’єднання громадян здійснюється на підставі статуту або рішення суду.
За рішенням суду об*єднання громадян припиняється як правило в примусовому порядку у випадку передбачених цим же законом. А тому Вам слід звернутися до свого стату, там повинно бути визначен порядок припинення об*єднання. Як правило Ви збираєте керуючий орган і рішенням зборів припинеяєте об*єднання, потім протокол засідання та рішення зборів несете разом із заявою про припинення цього об*єднання до реєсруючого органу.

відпустка війсковому на сесію
Добрий день! Я навчаюсь в інституті післядипломної освіти(за плечима вже є одна вища освіта). Цього року мене призвуть в армію для проходження строкової служби. Чи можна мені буде відлучатися на сесії під час несення служби?
ВІДПОВІДЬ:

Відповіднодо до ч.8 ст.10-1 ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців...", військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, додаткові відпустки у зв’язку з навчанням, творчі відпустки та соціальні відпустки надаються відповідно до Закону України “Про відпустки". Отож, Ви як військовослужбовець строкової служби не маєте право на додаткову відпустку у зв*язку з навчанням.

правила составления заявления на приватизацию земельного участка
Добрый день! Прошу Вас помочь в вопросе правильного составления заявления на приватизацию земельного участка площадью 0,1 га, который используется для садоводства, имеется государственный акт о праве постоянного пользования. Участок находится в Киеве. Вопрос: в какой именно форме, в какой орган власти и на имя кого следует подавать заявления для приватизации данного участка, а также укажите список документации, которая должна прилагаться к этому заявлению( если это выдержки из инвентаризации земельного участка(?) то какие именно?
Щиро дякую за допомогу.
ВІДПОВІДЬ:

Задані питання тягнуть на цілу статтю, тому надаємо тільки інформацію щодо правових актів, які це ругулюють. Ознайомтеся з інструкцією про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею, договір на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі. Затверджено наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 04.05.1999р. № 43. В ній відповіді на всі Ваші запитання. Крім того розділ 4 Земельного Кодексу.

виписати без моєї згоди
Підкажіть будь ласка, якщо мене прописали( не тимчасово ) то чи можуть мене виписати без моєї згоди?
ВІДПОВІДЬ:

Дане питання врегульоване ЖК і залежить від певних обставин: чи є Ви (спів)власником житлового приміщення, чи членом сім*ї власника, чи стороння особа; знаходиться житло у комунальній чи приватній власності, чи можливо це гуртожиток? Отож, уточніть і ми надамо відповідь.

дозвіл на поїздк
Добрий день. Чи треба нам з чоловіком оформлювати в нотаріальній конторі дозвіл на поїздку нашої доньки (їй 17 років) до Москви. Вона поїде з бабушкою. Дякую
ВІДПОВІДЬ:

Звертаємося до абз.2 ч.3 ст.313 ЦК, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Отож, згода батьків і їх супровід вже непотрібні.


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 18:01 | Сообщение # 13
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
сдала паспорт на обмін. Але отримати новий не можу
ДОБРИЙ ДЕНЬ, ШАНОВНІ ЮРИСТИ. В зв*язку зі зміною прізвища сдала паспорт на обмін. Але отримати новий не можу вже сьомий місяць-кажуть немає бланків. Чи можливо це? Мені через місяць родити, а я не можу оформити без паспорту ні один документ. Чи є вихід з цієї обставини і який? Дякую за відповідь.
ВІДПОВІДЬ:

У нашій державі можливо все. Прийдеться чекати бланків. А щоб перевірити істинність підстави їх відмови зверніться до вищестоящего органу, тобто до мінюсту. Можливо Вам і усно підтвердять інформацію та скажуть про належні дії, а можливо прийдеться і подавати скаргу.

обратиться с жалобой на врача
Здравствуйте, обращаемся к Вам по такому поводу. В связи с подозрением на перелом ноги ребенок, 2 года, был доставлен в пятницу к дежурному врачу стационара. Был сделан рентгеновский снимок. Врач перелом не обнаружил, назначил втирание мази от ушиба и отправил ребенка домой. Все выходные ребенок отказывался не только вставать, но даже поворачиваться, ему мешала сильная боль. В понедельник другой врач этого же стационара на том же, прежнем, снимке обнаружил перелом. Сразу же был сделан еще один снимок, и на нем уже было обнаружено смещение, поскольку нога не была закреплена ни повязкой, ни гипсом, и, вероятно, когда в течение трех дней ребенка перемещали, сажали на горшок, произошло смещение.
При очередном врачебном осмотре ребенка уже в палате первый снимок, где был перелом без смещения (пятничный) пропал.
Под общим наркозом ребенку был поставлен аппарат Елизарова. Началось воспаление, вторично был сделан наркоз, чтобы переставить спицу аппарата.
Прошло 2 месяца, лечение подходило к концу, ориентировочно выписку назначили на 17.08.08.
Лечащий врач ребенка ушел в отпуск и 11.07.08 к ребенку пришел другой врач, который решил молоточком поправить спицу, не закрепив при этом ногу. После этого ребенок стал жаловаться на боль. Очередной снимок показал, что в результате неправильно проведенной процедуры в кости появилась трещина.
Теперь, ребенку, который уже практически был здоров и готов к выписке, планируют делать третий общий наркоз и ставить гипс от подмышек до стопы на полтора месяца.
Скажите, пожалуйста, куда мы должны обратиться с жалобой на врача, как правильно ее оформить, какое возмещение возможно потребовать в этой ситуации от врачей или медицинского учреждения в связи с неправильно проведенной процедурой и в связи с изначально неправильным диагнозом (учитывая то, что первый снимок был фактически, украден). С благодарностью за ответ и Вашу работу, Марта.
ВІДПОВІДЬ:

У преведеній ситуації вбачаються ознаки злочину передбаченого ч.1 ст.140 КК, невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого.
Отож, Вам слід звернутися до органів прокуратури з повідомленням про злочин. Хоча можете і до органів МВС (досудове слідство ведуть слідчі саме органів МВС). Піся того як порушать кримінальну справу можете подати цивільний позов у кримінальній справі (ст.28 КПК). У цьому випадку збір доказів буде покладений саме на органи досудового слідства, а не на Вас. Тим паче прийдеться проводити експертизу щодо причинового зв*язку між погіршенням здоров*я і діями лікарів.

відповідальність за втрату моєї особистої справи
Доброго дня. Ситуація така, мені 22, я військовозобовязаний - у жовтні 2007 я закінчив ВУЗ у Києві , мешкав й був прописаний у гуртожитку цього вузу. У лютому - березні намагався виписатися, процедура була така, що лишаєш приписне в одному кабінеті, вони шукають твою справу й переносять усе в інший, - де проходить сам процес виписки. Після того як я залишив їм приписне, прийшов наступного разу, мені сказали, що моя справа десь загубилась у них з приписним, мовляв вони пошукають і повідомлять... Пошуки тяглись ще місяць, повістки мені звісно не приходили. Тепер я знов взявся за цю справу, - припекло з закордонним паспортом, - та вони кажуть, мовляв чека призиву осіннього, підеш на комісію і т.д.
У мене питання чи маю право від них вимагати вирішення цієї проблеми зараз, чи має Військомат нести відповідальність за втрату моєї особистої справи та приписного ?
Дуже дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Авжеж мають відповідать, ст.42 ЗУ "Про військовий обов*язок і військову службу", керівники, інші посадові особи органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій незалежно від підпорядкування і форм власності та громадяни України, винні у порушенні порядку військового обліку, допризовної підготовки, приписки до призовних дільниць, призову на строкову військову службу, проходження зборів, мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності, прибуття за викликом до військового комісаріату, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов’язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом. У даному випадку порушені правила обліку громадян, так ч.1 ст.34 зазначає, персонально-якісний облік призовників і військовозобов’язаних передбачає облік відомостей (біографічні дані, стан здоров’я, результати співбесід тощо) щодо призовників і військовозобов’язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або в облікових картках військовозобов’язаних. Ведення персонально-якісного обліку покладається на районні (міські) військові комісаріати.
Отож, Вам треба підійти до керівника цієї установи, зазначити, що Ваша справа була загублена через недбалість працівників і Ви будете скаржитись, якщо негайно не будуть прийняті міри. Можете намікнути про скаргу і до прокуратури, бо вбачаються ознаки ст.329 КК, тільки щодо предмету злочину є сумніви: чи є особова справа державною таємницею - перевірте самі, керуючись Наказом СБУ "Про затвердження Зводу відомостей, що становлять державну таємницю" (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0546-06)

змінити організаційно-правову форму господарювання підприємства та отриманняґ ним статусу неприбутковості
Добрий день! У мене таке запитання. Симфонічний оркестр - державне підприємство. Фінансово-господарська діяльність оркестру є планово-збитковою і здійснюється на уомвах госпрозрахунку з частковим бюджетним фінансуванням.Як можна змінити організаційно-правову форму господарювання
підприємства та отриманняґ ним статусу неприбутковості. Дякую
ВІДПОВІДЬ:

З цією пропозицією Вам треба звернутися до місцевої державної адміністрації, бо відп. до п.4 ст.22 державна адміністрація вживає заходів до збереження мережі закладів освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури і спорту та розробляє прогнози її розвитку, враховує їх при розробці проектів програм соціально-економічного розвитку.

Утримання котів у будинках
У мене дуже незручне питання. Я живу у квартирі, з сусідами, які тримають котів і які постійно гадять мені під двері і у під"їзді. Ніякі прохання і погрози не допомагають. Підскажіть, що я можу зробити?
ВІДПОВІДЬ:

Зверніться до Вашого дільнічого чи до комунальної служби, бо такі дії котів безперечно є неправомірними. Зокрема: можливо наявен склад адмінправопорушення передбаченого ст.150 КЗпАП,порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під’їздів.... Можливо наявен склад передбачений ст.154 КЗпАП, тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість. Крім того існує Постанова КМУ від 1992р " Про механізм впровадження Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", де визначені Правила користування приміщеннями житлових будинків. Зокрема, там зазначено, що власник квартири зобов*язаний не захаращувати сходові клітки, позаквартирні коридори, колясочні, ліфтові шахти, горища, підвали та інші допоміжні приміщення будинку, підтримувати чистоту і порядок в ньому. Дотримуватися правил утримання тварин у домашніх умовах. Отож, спочатку может знову поговорити з сусідкою аргументуючи положеннями закону, потім звернутися до ЖЕКу, бо він утримує будинок і відповідно сходи у чистоті, потім до дільнічого, а також можете до суду з вимогою припинити неправомірну поведінку та відшкодування моральної шкоди завдану такими неправомірними діями.

роз’яснення щодо договору довічного утримання
Дайте, будь ласка, роз’яснення щодо договору довічного утримання. Якщо я («Набувач») не переоформлюю на себе комунальні платежі, то як правильно вказати у квитанції, що я сплачую за «Відчужувача»? Адже, якщо в графі П.І.Б. я вкажу своє ім'я, то для банку це буде незрозуміло, бо особистий рахунок не відповідатиме імені «Відчужувача». Можливо досить мого підпису на квитанції? Дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Просто зберігайте квитанції, які видає банк щодо оплати комунальних платежів у себе. А краще хай банк у якому є Ваш рахунок перераховує плату за комунальні платежі відчужувача кожен місяц. Зараз багато банків пропонують такі послуги. Тоді з доказовим матеріалом не буде жодних проблем.

договір нотаріального посвідчення
Добрий день. підкажіть будь-ласка, якщо фізична особа (яка немає печатки) підписує договір про надання послуг з юридичною особою, чи потребує даний договір нотаріального посвідчення, чи буде достатньо долучити до матеріалів договору копію першої сторінки паспорта фізичної особи яка буде засвідчувати підпис фіз особи??? Дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Має місце договір про надання послуг, у загальних положеннях не має вимог до форми правочину, тому застосовуємо загальні положення. Ст.208 передбачає письмову форму правочину. Правочин, який вчинений у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню лише у випадках, встановлених законом або домовленістю сторін. Отож, раз закон не вимагає, то можете і не посвідчувати нотаріально.

зміни організаційно-правової форми господарювання
Добрий день! Прошу надати роз'яснення щодо можливості зміни організаційно-правової форми господарювання державного підприємства та отримання ним статусу неприбутковості на підставі Закону України "Основи законодавства України про культуру". Які наслідки приведе ця зміна для деражавного підприємства? Дякую
ВІДПОВІДЬ:

Наслідки, які передбачає зазначений Вами Закон, а саме у ст.21-2, неприбутковим організаціям у сфері культури відповідно до закону надаються пільги по сплаті мита, податків та зборів (обов’язкових платежів), встановлюються податкові та інші пільги фізичним та юридичним особам, що підтримують неприбуткові організації. Зокрема, Ви не будете сплачувати податок з прибутку підприємств.

Чи буде мати пільги при оподаткуванні?
Одним із засновників приватного підприємства є іноземна корпорація.
Як буде оподатковуватися приватне підприємство? Чи буде мати пільги при оподаткуванні?
ВІДПОВІДЬ:

Буде оподатковуватися в загальному порядку. Щось конкретне зазначати не будемо, бо податків існує значна кількість як місцевих так і загальнодержавних, особливості сплати яких, у тому числі і щодо пільг визначені окремими законами, наприклад, ЗУ "Про оподаткуванння прибутку підприємств" та ін.

договора
Доброго дня. На сьогоднішнй день я отримав диплом правника і за браком досвіду прошу Вашої поради. Чи зможу я небудучи приватним підприємцем чи суб"єктом підприємницької діяльності а просто фізичною особою укласти договір з юридичною особою про надання юридичних послуг? Чи існують якісь обмеження у моєму випадку і якщо існують то в якій нормі це вказано? Наперід дякую. Тарас.
ВІДПОВІДЬ:

Так, можете. Укладаєте договір доручення та договір про надання відповідних послуг. Якщо ж Ви збираєтесь працювати систематично та мати помічників, то Вам слід реєструватися як суб*єкт підприємницької діяльності. Це необхідно для контролю за тим як Ви сплачуєте податкі. Раджу Вам ознайомитися з ЗУ "Про підприємництво"


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 18:03 | Сообщение # 14
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
обмеження щодо укладення договору цивільно-правового характеру
Доброго дня! Таке питання: чи існують в чинному законодавстві України обмеження щодо укладення договору цивільно-правового характеру (про надання юридичних послуг) з фізичною особою, яка має юридичну освіту але не є суб"єктом підприємницької діяльності? Якщо так, то в якій нормі це вказано? Дякую за відповідь.ivanpauk2007rambler.ru
ВІДПОВІДЬ:

Питання занадто широке, щоб на нього відповісти. Як приклад, заборонено укладати правочини щодо предметів, які вилучені з цивільного обороту. Наведіть конкретну ситуацію, тоді і надамо конкретну відповідь. Щодо надання юридичних послуг, то ніяких обмежень не існує, крім винятків, які врегульовані окремими законами, коли йде мова про несумісництво посад, а також обмеження пов*язані з адвокатською діяльністю

Заява на перенесення екзамену
Як написати заяву (рапорт), абітурієнту, про те що він не зможе здати екзамен на дану дату тому, що їде в інше місто на змагання.?
Дякую!


До голови приймальної комісії
такого-то ВУЗУ
ФИО
абітуріента до такого- то ВУЗа
ФИО

З А Я В А

Прошу дозволити мені, ФИО, здати такий-то екзамен в іншу дату, оскільки в дату (хх.хх.2008) згалданого екзамена я маю їхати на такі - то змагання.

Додаток:

1. Копія документа, який підтверджує, що Ви маєте їхати на змагання. (Пропозиція організаторов змагань, список команди та ін.)

дата підписЯ потрапив в ДТП
Доброго дня!
Я потрапив в ДТП ( пяний водій на мотоциклі виїхав на зустрічну смугу і не гальмуючи, врізався у мій транспортний засіб). Вияснилося , що він не мав ні прав, ні документів на транспорт і дотого ж був пяний. я визвав міліцію, міліція взяла покази і за лишила місце події. При цьому не вилучила транспортний засіб та документи водія мотоцикла. Також міліція повідомила , що буде суд. Суд відбувся, повістки я не отримав і рішення суду я не знаю. Що мені робити в даній ситуації? як добитися відшкодування?
дякую!
ВІДПОВІДЬ:

Відшкодування Ви можете добитися в порядку цивільного судочинства. Вам треба буде подати позов за місцем проживання відповідача та обгрунтувати свої вимоги п.1 ч.1 ст.1188 ЦК (відшкодування шкоди завданої внаслідок взаємодії декількох джерел підвищеної небезпеки). Суд який відбувся передбачав розгляд адміністративного правопорушення та притягнення Вашого кривдника до адміністративної відповідальності на підставі складеного протоколу. Рішення по цій справі буде використовуватися як доказ (преюдиціальний характер ч.3 ст.61 ЦПК) у новій цивільній справі. Ознайомитися з рішенням суду по адміністративній справі Ви можете подавши до суду, який його розглядав заяву про ознайомлення з цим рішенням на підставі ст.9 ЗУ "Про доступ до судових рішень"

відшкодування моральної шкоди
Шановні юристи! Я хочу подати до суду про відшкодування моральної шкоди. Як визначити суму в позові. Мова йдеться про не правдиву інформацію на суді, що задала мені душевних страждань.

ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ст. 23 ЦК, особа має право на відшкодуванняморальної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає у Вашому випадку в приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи. Ціна позову визначається Вами особисто, але з вимогою розумності та врахуванням майнового стану позивача. При цьому, заявляючи позов з відшкодуванням шкоди Ви повинні якомога інформативніше сповістити суд про завдану Вам шкоду, а також, якомога г'рунтовніше викласти в чому саме вона полягала. ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ: інформативно, але стисло.

що робити
Дякую. Але якщо власник житла, де тимчасово він проживає, не хоче прописувати в свої квартирі. В такому випадку що робити?
ВІПОДІДЬ:

не прописуватися, власник має право його не прописувати. або шукати інше тимчасове житло.

права на користування жилим приміщення
Доброго дня! Прошу дати відповідь на таке питання. Є рішення суду щодо втрати права на користування жилим приміщення. Що робити далі, хто і коли знімає з реєстації цю людину, і куди йому приписуватися якщо він не має своєї квартири.
ВІДПОВІДЬ:

Знімає з реєстрації власник квартири за своєю заявою та на підставі рішення суду або така особа у добровільному порядку. Приписуватися такій особі можливо за тимчасовим місцем проживання. Відносини щодо "прописки" врегульовані ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання"

документи на оренду авто
Я маю вантажівку і хочу займатись перевезеннями по Україні. Як оформити документи на оренду могог авто з тим хто вже має ліцензію на вантажні перевезення. Які нармативно-правові акти це регламентують.
ВІДПОВІДЬ:

Питання договору аренди транспортного засобу врегульоване ЦК (ст.ст. 798-805). Зокрема письмова форма і нотаріальна посвідченість. Ви як наймодавець бедете зобов*язані застраховати транспортний засіб. Умови за погодженістю між сторонами з урахуванням вимог законодавства: ЦК, ЗУ "Про транспорт", ЗУ "Про автомобільний транспорт", а також різноманітніших правил перевезення. Якщо цікавить, то ми можемо надати висновок по договору чи разробити договір, але це за винагороду.

Як добудувати мансардний поверх
Як добудувати мансардний поверх в 5-ти поверховому будинку. Мешкаєм на 5 поверсі. Які документи потрібно зібрати, які нормативно-правові акти регулюють це питання та ін.
ВІДПОВІДЬ:

Щодо правових актів, то це і ЗУ "Про основи містобудування" і ЗУ "Про планування і забудову територій", а також правила забудови затвердженні як на загальнодержавному так і на регіональному, і на місцевому рівнях. Ваше питання зокрема врегульоване ст.24 ЗУ "Про планування і забудову територій", де зазначен порядок отримання дозволу на забудову.

у нетверезому стані за кермом, потрапив в ДТП
Доброго дня. Мій брат, перебуваючи у нетверезому стані за кермом, потрапив в ДТП: На дорозі вже було ДТП (ВАЗ 2106 та Ford), ДАІ було присутнє, брат на ВАЗ 21144 врізався у Ford. Водій Forda вимагає 6 тис.доларів на перший внесок для купівлі нового авто, тільки у мого брата, про водія ВАЗ 2106 забуто. Якщо протяго 2-х днів грошей не буде він подає в суд і мого брата посадять (якби він був тверезий, ситуація була б інша) Машини обох були застраховані і кредитовані. Що може загрожувати моєму братові і що робити далі. Водій Forda чомусь вирішив взяти іншу машину, а не ремонтувати стару. Можливо ви порадите адвоката, якщо в ньому є сенс в даній ситуації.
ВІДПОВІДЬ:

По-перше, хто Вам сказав, що Вашего брата посадять? Якщо б для цього були б підстави, то проти нього вже б порушили кримінальну справу (крім декількох випадків, зокрема якщо він завдав легкі тілесні ушкодження і то, санкція там не передбачає обмеження волі). Можливо в діях Вашого брата вбачаються ознаки злочину передбачені ст.286 КК, але тут обов*язково повинен бути наслідок у виді середньої тяжкості тілесних ушкоджень і більше. Тому не все так погано.
По-друге основна проблема пов*язана з цивільним правом, а саме відшкодуванням шкоди та договором страхування. У даному випадку має місце ситуація передбачена п.1 ч.1 ст.1188 ЦК шкода, завдана внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки, відшкодовується на загальних підставах, а саме: шкода, завдана одній особі з вини іншої особи, відшкодовується винною особою; (джерелом підвищеної небезпеки визнається автомобіль). Отож, Ваш брат буде зобов*язаний відшкодувати шкоду, у розмірі фактично спричиненої. Ця фактична спричинена шкода буде визначатися виходячи з пошкодження майна потерпілого (суд буде розглядати протокол) та на вартість послуг з усунення цих недоліків. А щодо поради адвоката, то можете подивиться на рекламу розміщену на сайті

Чи правомірні вимоги паспортистки в даній ситуації?
Дякую Вам за попередню відповідь.Обставини справи змушують мене звернутись до Вас
ще раз.Власник квартири пообіцяв мені знятись з реєстраційного обліку за місцем проживання до підписання договору купівлі -продажу квартири ще тиждень тому.Вчора він повідомив мені,що паспортистка з ЖЕКу не знімає його з реєстраційного обліку без договору купівлі-продажу.Чи правомірні вимоги паспортистки в даній ситуації?Комунальних боргів власник не має і підставою для зняття має бути лише його власна заява.Маю підозри,що це всьго лише привід,т.як вчора в продавця народилась друга дитина і він спокійно може зареєструвати її в цій квартирі.Щось порадите?
ВІДПОВІДЬ:

Для зняття з реэстрації достатньо подати лише заяву (ст.7 ЗУ "Про свободу пересування і вільний..."). А ч.4 ст.29 ЦК встановлює, що місцем проживання дитини до 10 років є місце проживання її батьків або одного з них з ким вона проживає. Тому після того як Ви придбаєте квартиру Ви не зможете в примусовому порядку виписати дитину. Да, і обов*язково для купівлі-продажу необхідна згода органа опіки і піклування, інакше відповідно до ч.6 ст.203 ЦК такий договір визнають недійсним. Отож, якщо Вони не знімуться з реєстрації не укладайте з ними договір.


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 18:04 | Сообщение # 15
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
про сдачу приватизированной квартиры под офис
Вопрос про сдачу приватизированной квартиры под офис. Начал приставать ЖЕК угрожая непонятно чем.
Подскажите правильные действия. Вот конкретная обрисовка:
Мама - собственник квартиры. Зарегистрирована как ЧП плательщик Единого налога. Квартира на 1 этаже. Жилой фонд. Соседей нет - весь этаж дома уже под магазинами и офисами. Соседи сверху письменно подтверждают свое согласие на сдачу под офис. Офис закрытого типа - посетителей нет. Приходят бухгалтера и работают с 9 до 18 с пон. по пятн.. Соседин НЕ ИМЕЮТ претензий! С наёмщиком заключен ОФИЦАЛЬНЫЙ договор на аренду квартиры. Деньги перечисляются по Б\Н на официальный счет ЧП и официально платятся с них налоги. Сейчас стал прибегать какой-то представитель жека и с криками пытался ворваться в помещение и все там осмотреть - его не пустили понятное дело! Есть письмо предупреждение от "Комунальне підприємство Чоколівське" (ЖЭК) с угрозами санкций за использование квартиры не по назначению. Что нам делать? Жду ответа! С уважением, Титаренко Константин.
ВІДПОВІДЬ:

ч.1 ст.383 ЦК встановлює, що власник не може використовувати квартиру для промислового виробництва. У даному випадку квартира не використовується для промислового виробництва. Відповідальність же за використання квартири не за призначенням передбачена ст.150 КУпАП і передбачає санкцію до 51 грн.

як найкраще можна організувати виносну торгівлю?
Я орендую приміщення в окремій будівлі. В даному приміщенні розміщено безалкогольне молодіжне кафе. На літній період часу маю бажання розмістити виносні столики на вулиці, біля будівлі, для розширення посадкових місць. Чи маю я право це зробити без дозволів на оренду земельної ділянки і розміщення торгової точки. Якщо ні, то як найкраще можна організувати виносну торгівлю?


Згідно ст. 796 ЦКУ одночасно з правом найму будівлі наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вона знаходяться, а також право користування земельною ділянкою , яка прилягає до будівлі, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму.
Тобто Ви маєте право на користування земельною ділянкою. В разі, якщо виходить за межі мети найму, то необхідно отримати дозвіл виконавчого комітету для розміщення літнього майданчику.

восстановления в ВУЗе на повторное дипломирование
Обучаюсь в ВУЗе заочно. После прохождения преддипломной практики во время дипломирования произошла полная утрата написанной дипломной работы в домашнем компьютере, вследствие чего произошёл нервный срыв. Диплом не защитил. То, что буду отчислен, ясно. Могу ли требовать ( просить )восстановления в ВУЗе на повторное дипломирование? Обязан ли оплачивать стоимость обучения повторно, частично или в полном объёме? Могу ли пройти дипломирование в другом ВУЗе? Нужно ли проходить повторно преддипломную практику?
ВІДПОВІДЬ:

Так, Ви можете бути поновлені та проходити навчання по індівідуальній програмі у цьому чи іншому ВУЗІ. Це врегульоване ст.8 ЗУ "Про вищу освіту". Зокрема:
абз.3 ст.4 зазначає, що особи, які в період навчання за освітньо-професійною програмою підготовки магістра припинили подальше навчання, мають право за індивідуальною програмою здобути освітньо-кваліфікаційний
рівень спеціаліста за такою ж або спорідненою спеціальністю у тому
самому або іншому акредитованому вищому навчальному закладі.

Повістка з військомата
Мені нещодавно виповнилось 25 років, у зв’язку із чим я звернувся до військомату з приводу видачі мені військового квитка. Проте, мені відмовили в цьому пояснюючи тим що я не з’являвся за викликом по повістках і ухилявся від військової служби (повісток я не отримував). Замість військового квитка пропонують видати якусь довідку. Підкажіть будь ласка, чи правомірні дії військомату, як мені діяти в цій ситуації. Дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Повістку могли вручити як Вам особисто так і іншим дорослим членам сім*ї, крім того за відсутності когось з дома могли передати представникаи жиліщно-експлуатаційної служби. Отож, якщо військомат стверджує, що Ви ухилялися, то вирогідно він має на це певні підстави і підтвердження того, що повістки були передані. Якщо ж він не має підтверджень того, що Вам були передані повістки, то його дії будуть неправомірні.

Який порядок погодження дозволу на будівництво балкону?
Який порядок погодження дозволу на будівництво балкону? Чи потрібний дозвіл сусідів? І якими правовими документами все це підтверджується

ВІДПОВІДЬ:

Спочатку Вам необхідно отримати дозвіл у виконавчому комітеті відпоідної ради, а далі в процесі вже розберетеся. Регулюється це ЗУ "Про планування та забудову територій", а також підзаконними нормативними актами (місцевими правилами забудови, актами міністерства і таке інше)

Законно ли распоряжение директора института отностительно студентов?
Здравствуйте! Заканчиваю магистратуру. Для сдачи на кафедру диплом должен быть подшитый. Но у нас в институте такая проблема, что директор в принудительном порядке заставляет подшивать работу в институте за 25 грн. 100 листов. Причем обосновывают это тем что есть распоряжение директора по институту, причем чек про оплату должен быть прилеплен к диплому. На распоряжении нет печати, только роспись директора. Оно носит рекомендательный характер. Могу ли я игнорировать это распоряжение и подшить работу в другом месте дешевле? Законно ли распоряжение директора института отностительно студентов?

ВІДПОВІДЬ:

ст.32 ЗУ "Про вищу освіту" визначає перелік повноважень ректора, будь-які дії за межами цих прав є перевищення владних повноважень. У даному випадку має місце саме це. Ви будете праві, якщо зробите переплет в іншому місці, але навіщо Вам за 25 грн. робити собі додаткові клопоти. Тільки якщо для Вас це принципово.

хочу надавати інформаційні, консультаційні послуги молоді
Шановні панове юристи! Я хочу надавати інформаційні, консультаційні послуги молоді, яка хоче навчатися за кордоном (мовні курси та інше) як приватний підприємець. Чи потрібне ліцензування цього виду діяльності чи ще якісь дозволи? На яку нормативно-правову базу я можу спиратися? Заздалегідь вдячна, з повагою Вікторія.

ВІДПОВІДЬ:

В Вашому випадку відподно до ЗУ "Про ліцензування певних виів господарської діяльності" не підлягає ліцензування Ваша діяльність саме з КОНСУЛЬТУВАННЯ та ІНФОРМУВАННЯ молоді для роботи за кордоном. І Вам буде потрібно реєструватися як фізична особа-підприємець відповідно до ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". Але ж якщо у Ваших діях передбачається посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном, то така діяльніть підлягає ліцензуванню відповідно до п. 56 ст. 9 ЗУ "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

викладацька діяльність держслужбовця
Доброго дня. Скажіть будь ласка, чи може державний службовець займатися викладацькою діяльністю в Інтернеті та отримувати за це винагороду? Чи не викличе ця діяльність порушення вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією" та "Закону про державну службу"?
З повагою, Олена.

ВІДПОВІДЬ:

Може, дивіться п.Б ч.1 ст.5 ЗУ "Про боротьбу з корупцією", державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функцій держави, не має права займатися підприємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників або підставних осіб, бути повіреним третіх осіб у справах державного органу, в якому вона працює, а також виконувати роботу на умовах сумісництва (крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики) Отож, зайняття викладацькою діяльність є виключенням із загального правила і тому Ви можете займатися цією діяльністю і отримувати за це винагороду.

рівень шума і дискотека
В п.1. рішення виконавчого комітету міської ради вказано:
Обмежити графік роботи кафе, барів, закладів торгівлі, розважальних закладів (дискотек), розташованих на захищених обєктах та поблизу них (житлові будинки, гуртожитки, готелі), діяльність яких супроводжується шумом з 08.00 до 24.00 год., а в дні, що передують робочим-з 08.00 до 23.00 год.
в п.2. вказано:
Заборонити діяльність, що супроводжується шумом, який перевищує санітарні норми, встановлені нормативними актами, кафе, барам, закладам торгівлі, розважальним закладам міста (дискотекам), розташованих на захищених обєктах та поблизу них у нічний час з 22.00 до 08.00 год.
Чи правомірним є п1. даного рішення?
Чи маю я право проводити дискотеку до 01.00 год ночі, якщо звук не виходить за межі приміщення в будівлі, в якій не проживають люди, однак в п.1 таких речей не передбачено?

ВІДПОВІДЬ:

Визначити правомірність п.1 можливо тільки ознайомившись з Правилами дотримання тиши у населенних пунктах та громадських місцях, які приймаються відповідною місцевою радою. (пункт повинен відповідати Правилам). Захищені об*єкти визначені у ст.24 ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", а у пункті тільки зазначені як приклад, орієнтир.
І знову, випадки коли правила дотримання тиши не поширюються на об*єкт визначені у цій же ст.24 ЗУ. Наприклад, не поширюється на здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень; Отже, Ви можете проводити дискотеку хоч всю ніч, якщо наявна вище зазначена обставина або інша, яка передбачена у ст.24 згаданого закону. Якщо за таких умов Вам будуть забороняти працювати, то це буде порушенням свободи підприємницької діяльності і буде підставою для звернення до суду за захистом.

обмеження часу роботи розважального закладу
Чи має право виконавчий комітет міської ради встановлювати обмеження часу роботи розважального закладу, а саме молодіжної дискотеки, у вечірньо-нічний час - в вихідні і святкові дні до 24.00 год., в дні, які передують робочому дню - до 23.00 год., зокрема у літній період? Графік проведення діяльності не узгоджувався з підприємцем, але доведений йому до виконання.
Чи має право міська рада заборонити діяльність - проведення дискотеки,якщо обмеження в часі проведення дискотеки дотримуватися не буде.
При цьому, дискотека відбувається в окремій стаціонарній будівлі, в якій не проживають люди, частково з ізоляцією звуку, факту недотримання чи перевищення рівня шуму під час проведення дискотеки міською радою не встановлено.
ВІДПОВІДЬ:

Дане питання врегульоване ст.24 ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". Виконавчий комітет не має право встановлювати обмеження, але здійснює контроль за їх дотриманням. Самі ж правила додержання тиши в населенних пунктах і громадських місцях затверджуються відповідную радою. У Вашему випадку це міська рада. Якщо здійснення діяльності дискотеки, що супроводжуються шумом, відбувається за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень, то вимоги про додержання рівнів шуму не будуть поширюватися на цю діяльність. Якщо Ви не будити дотримуватися цих правил, то Вас притягнуть до адміністративної відповідальності (ст.183 Кодексу України про адміністративні правопорушення)


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 18:06 | Сообщение # 16
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
неподобстов до громадянина України у Франції
Як допомогти громадянину Франції? Він терпить переслідування із боку начальства школи поліції.Його відлучили від навчання. нелегально назначили психіатричне обслідування. Врач не зрозумів причини аналізу. Відмовився ставити діагноз. Зараз начальство вимагає пройти обслідування повторно. Мій друг не вчиться замість того його змушують прибирати весінню ліству ,незважаючи на аллергію. Мій друг має запис про це в медецінському сертіфікаті.Він терпить тортури. Від нього вимагають подати у відставку самостійно. Але у цому випадку він має заплатити школі поліції сумму у розмірі 7000 евро. Мій друг абсолютно нормальний добрий та спокійний.
ВІДПОВІДЬ:

У даному випадку наш громадянин перебуває у Франції і щодо нього проявляється це неподобство. Тоді, все одно слід звернутися до правоохоронних органів, але вже не України, а Франції. В їх державі повинна бути передбачена анологічна стаття, бо вони підписали Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини, а у цій Конвенції у статті 14 передбачен принцип заборони дискрімінації. Якщо їх правоохоронні органи відмовляться допомогти, тоді виникає два шляхи вирішення цієї проблеми: 1) Звернення до Європейського суду з прав людини на підставі вище зазначеної конвенції; 2) Звернення до посольства України во Франції за допомогою і можливо притягнення винних осіб до відповідальності при наявності відповідного міжнародного договору, бо ст.8 КК передбачає, що іноземці, які вчинили злочини за межами України, підлягають в Україні відповідальності за Кримінальним Кодексом України у випадках, передбачених міжнародними договорами.

каким образом можно переизбрать другого председателя?
Подскажите пожалуйта, куда можно обратиться и что сделать.Ситуация такова: у моей свекрови есть дачный участок.Председатель этого района не устраивает людей: уже 11 лет не проводит отчетно-выборного собрания, проводит всевозможные махинации, продает землю родственникам из других областей по заниженным ценам, все вопросы решает сам, не хочет отчитываться за свою работу, если люди сами собираются, то не является ,плату за пользование участками устанавливает сам и " с потолка",и много чего еще тому подобного.Подскажите пожалуйста каким образом можно переизбрать другого председателя?Заранее спасибо!
ВІДПОВІДЬ:

Як я зрозумів мова йде про дачний кооператив. Його діяльність врегульована ЗУ "Про кооперацію".

1)Вам необхідно скликати позачергові загальні збори кооперативу в порядку передбаченому ст.15 цього закону:
Позачергові загальні збори членів кооперативу скликаються на вимогу:
не менше третини його членів;
спостережної ради;
ревізійної комісії (ревізора);
органу управління кооперативного об'єднання
Позачергові загальні збори членів кооперативу повинні бути скликані протягом 20 днів з дня надходження такої вимоги. У разі незабезпечення правлінням (головою) кооперативу скликання позачергових загальних зборів вони можуть бути скликані особами, які вимагали їх скликання, протягом наступних 20 днів.

2) Загальним зборам слід простою більшістю голосів (50%+1 голос) прийняти рішення про зміну виконавчого органу кооперативу, тобто Вашего "председателя". Рішення слід оформити відповідно до статуту Вашего кооперативу.

Щодо Вашего "председателя", то Вам дійсно слід звернутися до прокуратури з заявою про злочин передбачений ст. 364 КК "Зловживання владою або службовим становищем"

неимущественное исковое заявление
Прошу совета: Подавалось исковое заявление о разрыве договора ... и возврате имущества. Хоз. суд вернул указанное исковое заявление, ссылаясь на то, что это имущественный спор, я считаю что это был неимущественный исковое заявление!
Подскажите кто прав?
ВІДПОВІДЬ:

Имуществом считается отдельная вещь, совокупность вещей, а также имущественные права и обязанности. Условия договора составляют права и обязаности сторон. Раз следствием разрыва договора является возврат имущества, то скорее всего, одним из условий договора являлось имущественное право или обязаность, а поэтому в данной ситуации прав суд.

приостановление рассмотрения жалобы в апелляционном суде
Какие причины могут приостановить рассмотрения жалобы в аппеляционноя суде
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ч.7 ст. 304 ЦПК, у разі потреби під час розгляду справи може бути оголошено перерву або розгляд її відкладено. Суд може відкласти розгляд справи у випадках, встановлених ЦПК, а також у разі неможливості розгляду справи у зв'язку з необхідністю заміни відведеного судді або залучення до участі в справі інших осіб. У разі неможливості продовження розгляду справи у зв'язку з необхідністю подання нових доказів суд оголошує перерву на час, необхідний для цього.

лишение адвоката лицензии
Какое учреждение компетектно в лишении адвоката юридической консультации проффесиональной лиценции
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ст.17 ЗУ "Про адвокатуру", адвокатська діяльність може бути припинена рішенням кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, а видане свідоцтво анульоване у випадках:
засудження адвоката за вчинення злочину - після набрання
вироком законної сили;
обмеження судом дієздатності або визнання адвоката
недієздатним;
втрати громадянства України;
грубого порушення вимог цього Закону та інших актів
законодавства України, які регулюють діяльність адвокатури,
Присяги адвоката України.

ПОзовна заява на мерію
Будь ласка скажить куда треба заплатити державне мито для подачи позова на суд. Адвокати відмовляються складати позов на мерию нашого міста. Ми склали позов самостійно. Мерія продала під забудову ділянку перед нашими вікнами. КУДИ ПОРАДИТЕ ЗВЕРТАТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ? Ми живумо в цетррі міста із щільною застройкою. Новобудова повністю закриє нам світло.
ВІДПОВІДЬ:

Доброго дня,

1) Звертатися треба до адміністративного суду;

2) Подавати не позов, а скаргу на незаконне рішення органу місцевого самоврядування

3) До подачі скарги в судовому порядку доречно звернутись зі скаргою в порядку передбаченому ЗУ "Про звернення громадян".

4) Державне мито сплачується за місцем розгляду та оформлення документів і зараховується до бюджету місцевого самоврядування. Тобто, ідить на почту або до банку і сплачуйте державне мито.

5) Можете порадитись ще з правозахисними організаціями вони можуть взятися за цю справу.

пришел запрос от УБЭП
Добрый день. Подскажите, пожалуйста. В адрес Фирмы пришел запрос от УБЭП (управления по борьбе с экономической преступностью). Запрос на выдачу копий документов фирмы, а именно: уста, св-во о гос.регистрации, стройительной лицензии и т.д. как правильно составить документ о том, что мы им эти документы не предоставим и на каком основании они востребовали их у нас вообще. и на что именно ссыласться.
За ранее благодарна
ВІДПОВІДЬ:

Доброго вечора,-
Відповідно до п.17 ст.11 ЗУ "Про міліцію" працівники міліції мають право одержувати безперешкодно і безплатно від підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та об'єднань громадян на письмовий запит відомості (в тому числі й ті, що становлять комерційну та банківську таємницю), необхідні у справах про злочини, що знаходяться у провадженні міліції. Отримання від банків інформації, яка містить банківську таємницю, здійснюється у порядку та обсязі, встановлених Законом України "Про банки і банківську діяльність";
У своєму запиті УБОП повинно було зазначити у зв'язку з розслідуванням якої кримінальної справи їм знадобилися ці відомості.
Отож, якщо Ви не надасте ці відомості органи УБОП застоють виїмку цих документів в примусовому порядку. Крім того, за злісну непокору законній вимозі працівника міліції передбачена адміністративна відповідальність. (ст.185 АУпАП). Отож, якщо Вам нічого приховувати надайти відповідь на запит, а якщо є, то надавши Вам пораду я буду пособником у злочині.
Допобачення.

Перелык посад
Вітаю Вас. В пункті 3 Переліку посад..(Постанова КМУ №257 від 4березня 2004р) записано "..головний конструктор(інженер, технолог ТОЩО).
Питання- який правовий документ дає тлумачення посад категорії"ТОЩО" Дякую за увагу.Леонід
ВІДПОВІДЬ:

Навряд якийсь правовий документ разтлумачив дану норму, а саме слово ТОЩО. Треба скористатися формальной логікой та системно продивитись Постанову. Повністю положення сконструйоване таким чином:
"головний конструктор (інженер, технолог тощо) та їх заступники з основного напряму діяльності наукової установи, організації;
Слова "конструктрор", "інженер", "технолог" пов'язані однією ознакою, а саме спеціальність. При цьоме нормотворець не дає вичернпого переліку спеціальностей, а тому це може бути БУДЬ-ЯКА, (хоч стоматолог), але ця спеціальність повинна бути пов'язана з основним напрямком діяльності установи. Отже, така формула речення: головний + (спеціальність працівника) + пов'язана з основним напрямком діяльності наукової установи, організації.

Може хтось з юристів має інше розуміння? Мені цікаво, розтлумачте.

встречный иск
Здравствуйте!
У меня следующий вопрос. В настоящий момент моё дело ведётся в суде. Я хочу подать встречный иск. Встречный иск должен рассматривать тот же судья, который ведёт основное дело, или встречный иск может быть напрален концелярией любому другому судье? Могу я при подаче иска указать судью, или нет???
Спасибо!!

ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ст.123 ЦПК ВИ маєте право до або під час попереднього судового засідання пред'явити зустрічний позов. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин, або коли вимоги за позовами можуть зараховуватися, або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об'єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Отже, передбачено декілько умов подання зустрічного позову, насамперед час (до або під час попереднього судового засідання). Зустрічний позов розглядається тим же суддею, що і основний позов (бо об'єднуються в одне провадження з первісним позовом) і Ви не можете при подачі зустрічного позову вказати суддю.

Небхідне офіційне тлумачення статтей 793, 794 Цивільного кодексу, хто може дайте посилання.
ДОБРИЙ ДЕНЬ юристам,
прошу допомогти:
Небхідне офіційне тлумачення статтей 793, 794 Цивільного кодексу, хто може дайте посилання.
Необхідно визначитися чи дійсно можна укласти договір оренди комунального майна до 3-х років без нотаріального посвідчення.
Неохідне законодавче тлумачення.
Завчасно вдячна, дуже прошу допомогти.
ВІДПОВІДЬ:

В ч.1 ст.793 зазначено загальне правило - письмова форма. У ч.2 цієї статті виключення з цього правила "на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню", отже договір до 3-х років не підлягає нотаріальному посвідченню. Слід зазначити, що до ч.2 ст.793 внесені зміни 20.12.2006, а до цих змін був передбачен інший строк. Можливо у вас кодекс без цих змін і це викликало сумніви


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 18:07 | Сообщение # 17
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 1931
Награды: 0
Статус: Offline
Паспорт не выдают
Как можно помочь племяннику получить паспорт или свидетельство о рождении. Ему 19 лет, паспорт он еще никогда не получал, свидетельство о рождении утеряно? Его мать умерла, а отец не занимается его проблемами, и котегорически отказывается ему помочь. Племянник прописан по адресу отца. Паспорт не выдают без свидетельства, а свидетельство не выдают без паспорта.

ВІДПОВІДЬ:

Спочатку Вам необхідно отримати свідоцтво про народження. Дане питання врегульоване Наказом МінЮст "Про затвердження Правил реєстрації актів громадянського стану в Україні" Зокрема зазначено, що:
Повторні свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану видаються у разі втрати або пошкодження виданих раніше на підставі актового запису цивільного стану за заявами громадян, щодо яких складено запис. Повторні свідоцтва про народження дітей незалежно від їх віку можуть видаватись їх батькам і усиновителям.
Отже, у вашему випадку участь його батька необхідна (хочаб його паспорт та підпис ), щоб написати заяву на отримання повторного свідоцтва. Зразок заяви можете подивитись тут: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=5&nreg=z0719-00
Після отримання повторного свідоцтва про народження Ви вже зможете отримати і паспорт.
Якщо ж батько не хоче допомогати, то відповідно до ст. 22 ЗУ "Про органи реєстрації актів громадянського стану", повторне свідоцтво про народження може бути видане також батькам, опікуну, піклувальнику, представникові дитячого (навчального) закладу, в якому перебуває дитина, і органу опіки та піклування. Тобто, зверниться до органу опіки і піклування з проханням подачі заяви на отримання повторного свідоцтва про народження. Успіхів.

Комунальні послуги
Добрий день, шановні юристи допоможіть в такому питанні: прийшов лист від ДП "Теплові Мережі", що з метою зменшення збитковості підприємств, викликаної значним збільшенням вартості природного газу згідо рішення міської ради від 22.04.2008 року вирішили підняти тарифи і що дане рішення вступає в силу з 1 січня 2008 року тобто заднім числом в мене питання:
1-чи повинен я доплачувати за ті послуги за які я вже розрахувався;
2-з яким листом звернутись чи прсто неоплачувати;
3- якими нормативними актами це все регулюється...
ВІДПОВІДЬ:

ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" встановлює у ч.5 ст.32 , що "у разі зміни вартості житлово-комунальних послуг виконавець/виробник не пізніше ніж за 30 днів повідомляє про це споживача з визначенням причин зміни вартості та наданням відповідних обґрунтувань з посиланням на погодження відповідних органів." У даному випадку Вас попередили листом від ДП "Теплові мережи". Відповідно до ст.58 Конституції, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Конституцій Суд розтлумачив її як таку, що стосується тільки фізичних осіб. Отже, за новими тарифами з 1 січня 2008 р будуть сплачувати тільки юридичні особи. Ви ж як фізична особа будете сплачувати за новими тарифами з 22.04.08, тобто з моменту прийняття рішення.

забрати позовну заяву
Добрий день, як мені забрати Позовну заяву до Господарського суду якщо відповідач після цього погасив борг яка процедура....
ВІДПОВІДЬ:

Доброго дня,
Відповідно до п.9 ст. 63 Господарського процесуального кодексу (ГПК), суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо до винесення ухвали про порушення провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору.
Якщож суддя вже виніс ухвалу про порушення провадження, то слід керуватися ст.78 ГПК, а саме:
Стаття 78. Відмова позивача від позову, визнання позову відповідачем, мирова угода сторін
Відмова позивача від позову, визнання позову відповідачем і умови мирової угоди сторін викладаються в адресованих господарському суду письмових заявах, що долучаються до справи. Ці заяви підписуються відповідно позивачем, відповідачем чи обома сторонами.
До прийняття відмови позивача від позову або до затвердження мирової угоди сторін господарський суд роз'яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи є повноваження на вчинення цих дій у представників сторін.
Мирова угода може стосуватися лише прав і обов'язків сторін щодо предмету позову.
Про прийняття відмови позивача від позову або про затвердження мирової угоди сторін господарський суд виносить ухвалу, якою одночасно припиняє провадження у справі.
У разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.

возможно ли ее выписать принудительно?
Уважаемы юристы у меня к вам такой вопрос. Мой дедушка являеться собственником частного дома, в котором прописан один. Совершенно случайно я узнала, что он прописал к себе соседку. Подозреваю, что его обманули родственники соседки, котрые продали ее дом, прописали у моего дедушки, по-видимому пообещав вскоре выписать. Дедушка абсолютно юридически безграмотен. Вопрос мой в следующем: возможно ли ее выписать принудительно? и если нет, что делать в случае дедушкиной смерти (он тяжело болен - онкология), если фактически получиться, что она одна там прописана? Спасибо за внимание.
ВІДПОВІДЬ:

Да, возможно выписать ее принудительно. Ваш дедушка как собственник имущества может на свое усмотрение владеть, использовать и распоряжаться домом, в том числе разрашать пользоваться им и другим лицам. В данном случае дедушка прописав соседку надал ей право пользоваться (проживать) вместе с ним в его доме. Так же за собственной воли он может и лишить ее права проживать вместе с ним, т.е. выписать.
Если, не дай Бог, Ваш дедушка помрет, то его право собственности на дом перейдет его наследникам (по завещанию или за законом) и тогда уже наследники будут решать: выписывать соседку или не выписывать.

Иными словами, может ли единственный учредитель ООО продать часть имущества, внесенного им в уставной фонд, от имени ООО?
Может ли ООО продать часть имущества, внесенного в уставной фонд (естественно, с разрешения учредителя), без возврата учредителю этого имущества? Иными словами, может ли единственный учредитель ООО продать часть имущества, внесенного им в уставной фонд, от имени ООО?
ВІДПОВІДЬ:

Як я зрозумів, то питання виглядає так: "Может ли ООО продать часть имущества уставного фонду (капитала)? Причем ООО состоит из одного участника"
Відповідь передбачена ч.5 ст.52 ЗУ "Про господарські товариства"
Зменшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю допускається після повідомлення про це в порядку, встановленому статутом, усіх його кредиторів. У цьому разі кредитори мають право вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов'язань товариства та відшкодування їм збитків. Рішення товариства з обмеженою відповідальністю про зменшення його статутного (складеного) капіталу набирає чинності не раніш як через 3 місяці після державної реєстрації і публікації про це у встановленому порядку. (ст. 56) Я думаю, що ви розумієте, що від імені "ООО" діє його виконавчий орган (у даному випадку це вирогідно його єдиний учасник)
Чи можливо Ви мали на увазі відчуження учасником товариства з обмеженою відповідальністю своєї частки (її частини) третім особам. Тоді там дещо інакше врегульоване.

Відповідальність за ДТП
Машина принадлежит моему отцу. За рулем сидел я , (отец был в машине). Произошло ДТП,виновники мы. Вопрос: кто будет возмещать нанесённый ущерб,-ВОДИТИТЕЛЬ(я), или мой ОТЕЦ (как хозяин машины)???
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ч.2 ст.1187 ЦК відповідальність несе власник або особа, яка на правомірній підставі володіла транспортним засобом. Отож, Ви керували автомобілем з дозволу отца, а тому і володіли нею на момент вченення ДТП, а тому саме Ви будете нести відповідальність.

неправильний запис імені матері
у свідоцтві про народження дитини неправильний запис імені матері
ВІДПОВІДЬ:

Вам необхідно внести зміни до свідоцтва, тобто до актового запису цивільного стану

Для цього зверніться до органу реєстрації актів запису цивільного стану

Разом із заявою про внесення змін до актових записів цивільного стану заявниками подаються документи необхідні для її розгляду та вирішення питання по суті, зокрема паспорт або паспортний документ, свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні та інші документи.

Більш детальніше можете ознайомитися у Положенні про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 26.09.2002 № 86/5.

обов*язок народного депутата
Чи повинен народний депутат пысля обрання передати текст своэъ передвиборної платформи для його опублікування в шазеті - органі місцевої ради?

ВІДПОВІДЬ:

Ні, такий обов'язок за народними депутатами ніде не закріплен. Дивіться закони "Про вибори народних депутатів", "Про статус народних депутатів", Постанову ВРУ "Про затвердження регламенту Верховної Ради України"
Слід зазначити, що текст передвиборної платформи депутата співпадає з текстом програми партії в списках якої він балатувався до парламенту.


Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven
 
адвокат Харчук Сергей Васильевич - Правовой форум! » Безкоштовна Юридична консультація » Ответы на вопросы которые чаще всего возникают на практике! » Безкоштовна Юридична консультація (інші юридичні питання)
Страница 1 из 11
Поиск:

Copyright MyCorp © 2014Хостинг от uCoz