Безкоштовна Юридична консультація - адвокат Харчук Сергей Васильевич - Правовой форум!
адвокат Харчук Сергей Васильевич - Правовой форум
Hóc volo, síc jubeó, sit pró ratióne volúntas! Четверг, 17.04.2014, 01:06
Приветствую Вас Гость | RSS
НАШИ КОНТАКТЫ ХОТИТЕ ПОЛУЧИТЬ БЫСТРУЮ АНОНИМНУЮ КОНСУЛЬТАЦИЮ? 0679158070 Харчук Сергей Васильевич
Loading
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Страница 1 из 11
адвокат Харчук Сергей Васильевич - Правовой форум! » Безкоштовна Юридична консультація » Ответы на вопросы которые чаще всего возникают на практике! » Безкоштовна Юридична консультація (оформлення спадщини)
Безкоштовна Юридична консультація
shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 15:54 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Награды: 0
Статус: Offline
Право на спадщину
Дякую за відповідь! Але в мене є ще запитання відносно того, що чоловік І. є пенсіонер. І він за претендував на обов’язкову частку усього майна. Він її отримає? Чи може якимось чином він це не отримає і це немає значення, що він пенсіонер? І як буде тоді ділитися спадщина?
ВІДПОВІДЬ:

Стаття 1241 встановлює, що малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батькиспадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення. До обов'язкової частки у спадщині зараховується вартість речей звичайної домашньої обстановки та вжитку, вартість заповідального відказу, встановленого на користь особи, яка має право на обов'язкову частку, а також вартість інших речей та майнових прав, які перейшли до неї як до спадкоємця. Непрацездатним чоловік І. буде вважатися, якщо він досяг 60 років або інвалід. У даному випадку він пенсіонер, тому має право на обов*язкову частку. Отож, він має право на половину частки за законом, тобто 1/4 від спадщини. Він буде претендувати на 3/4 (1/2 + 1/4) частки від відсотків за депозитом, на 1/4 від депозитного вкладу, на 1/4 квартири та на 3/4 (1/2 + 1/4) автомобіля.

Право на спадщину
Доброго дня! Моя бабця прожила з чоловіком Є. більше 20-ти років( у попередньому шлюбі цей чоловік Є. мав три сина), з яким нажила квартиру в Україні, квартиру в Росії де вони працювали, та автомобіль який вони купили по генеральній довіреності. Усе майно було записане на бабусі (тобто після його смерті у 2002р. вона не оформляла ніякої спадщини).Після його смерті вона продає квартиру в Росії і ставить на депозит гроші в Україні. У 2003році вона написала на мене Заповіт. У 2004році вона знайомиться з чоловіком І. якого приписує до себе у квартиру і з ним розписується (він пенсіонер за віком). У 2006р. вона реєструє машину на себе ( і виходить що цей автомобіль набутий у спільному майні). Гроші які вона поклала на депозит до одруження з чоловіком І. вона знімає і ставить в інакший банк уже під час одруження з чоловіком І. ( і знов виходить, що це спільно набуті гроші). У 2009 році бабця помирає. Я звернулась із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини. У свою чергу чоловік І. (який насправді нічого не вложив у це майно) з вернувся також із заявою про прийняття спадщини. І що нібито ці гроші, та автомобіль були набуті у спільному проживанні. А також претендують три сини від попереднього шлюбу чоловіка Є. Які хочуть доказати через суд, що це майно нажито з їхнім батьком Є.( І це є правда). Що буде якщо вони докажуть? Чи буде мати право чоловік І. на оформлення частки, якщо так - то яку? Чи може покарати суд щодо неправдивих відомостей, заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою? І що отримаю я як спадкоємець за заповітом?
ВІДПОВІДЬ:

1) Депозит. Та сума депозиту, яка внесена до банку не є спільною набутою власністю з чоловіком І. Спільним набутим майном будуть тільки відсотки за цим депозитом.
2) Автомобіль вже буде повністю спільним набутим майном із чоловіком І., бо набули у власність під час шлюбу.
3) Квартира не буде спільним майном із чоловіком І., бо придбана під час іншого брака.

Отож, чоловік І. має претендувати тільки на відсотки за депозитом і на 1/2 автомобіля. Три брата, сини колишнього чоловіка Є. також можуть претендувати на частину спадщини, а саме на пів депозиту і на пів квартири. Але для цього їм потрібно звернутися до суду, щоб той признавчи їм додатаковий строк для прийняття спадщини. Якщо їм такий строк призначать, то вони отримають в рівних частинах частку свого батька, а Ви 1/2 депозиту (та 1/2 відсотків на нього), 1/2 авто та 1/2 квартири. Якщо 3 брати спадщину не прииймуть, то ви отримаєте депозитний вкла (та 1/2 відсотків на нього), 1/2 авто та квартиру.

Скільки коштує оформити спадщину
Доброго дня! Проконсультуйте будь-ласка як правильно діяти в даній ситуації. Я вчасно відкрив спадкову справу в приватного нотаріуса. До початку здійснення нотаріальних дій на моє запитання: "Скільки все це буде коштувати?", він зазначив(усно) незначну суму. Письмого договору щодо оплати вчинення нотаріальних дій складено не було. Потім при отриманні запитів до БТІ, нотаріус назвав суму за оформлення свідоцтв на право на спадщину, яка перевищує попередню в 10 разів. Я в скрутному становищі так, як на моєму утриманні знаходиться батько-інвалід І-ї групи (після інсульту), який потребує лікування що дорого коштує. Пізніше відбулась розмова щодо можливого зменшення оплати вчинення нотаріальних дій. Нотаріус категорично не погодився на зменшення оплати, проте, зазначив, в різкій формі, що згоден передати спакову справу будь-якому нотаріусу, який візьметься. Чи в очах закону нотаріус порушив мої права, тим що одразу не повідомив таку значну суму? Чи можу я перейти до іншого приватного або державного нотаріуса, щоб закінчити цю справу? Якщо ні, чи можу я наполягти на укладенні письмового договору щодо оплати вчинення нотаріальних дій, щоб запобігти можливому підвищенню вартості послуг нотаріусом ще раз? Які зараз мої права при веденні справи приватним нотаріусом?
ВІДПОВІДЬ:

Ні, нотаріус не порушив закон у даному випадку, бо на той момент не був відомий склад спащини та її вартість, тому зазначина ним сумма була попередньою і не зобов*язувала його. Так, Ви можете перейти до іншго приватного чи державного нотаріауса для оформлення спадщини. Так, ви можете наполягти на письмовому оформленні договору про надання нотаріальних послуг приватним нотаріусом з оформлення спадщини. Ви зараз маєте право звернутися до іншого нотаріуса, відмовитись від спащини, написати заповідальний відказ на іншу особу, на прийняття спадщини, на ознайомлення з заповітом, на отримання свідоцтва на права на спадщину у встановленому законом порядку. Щодо платежів, які сплачуються при оформленні спадщини, зокрема державному, можете прочитати на проекті ЮрдопомогА.

получение документов для оформления наследства
22.12.2009 умер мой дед. На день его смерти осталось наследственное имущество, которое состоит из ½ части квартиры. Завещание не оформлялось. Я хочу принять по закону и оформить наследство на эту часть в равных долях с женой (моей бабушкой) и дочерью умершего деда праву представления за своего отца, умершего в 1996г. Но моя бабушка отказывается предоставить в нотариальную контору документы, хранящиеся у нее: свидетельство о смерти деда, свидетельство о рождении отца, Свидетельство о праве собственности, справку из ЖЕКа (я не могу ее получить т.к. не был прописан в этой квартире), хочет все оформить на себя. Вопрос: как можно затребовать и получить эти документы, чтобы подать заявление о принятии наследства и впоследствии оформить свидетельство на право собственности?
ОТВЕТ:

Вам необходимо обратиться с заявлением в милицию об устранении препятствий в оформлении права на наследство. Кстати, свидетельство о смерти и свидетельство о рождении деда Вы можете получить и без помощи милиции, обратившись в орган регистрации актов гражданского состояния по месту жительства деда, справка из ЖЕКа не нужна, так как вы подаете заявление о вступлении в наследство, а не вступаете в наследство по факту, свидетельство о праве собственности получить самостоятельно не получится (только выписку с реестра права собсвтенности на недвижимое имущество).
оформлення спадщини | Переглядів: 229 | Дата: 28.02.2010 | Коментарів (0)

Спадкування квартири
Проконсультуйте, будь-ласка!
Я проживаю разом з батьком у трикімнатній квартирі. Квартира свого часу була приватизована моїми батьками та мною. У 1998 році моя мати померла. Чи треба нам з батьком перерозподіляти її частку квартири та оформлювати спадкові документи? Також у мене є рідна сестра, яка вже давно проживає окремо і в приватизації квартири участі не брала. У разі смерті батька чи може вона претендувати на частку квартири, якщо - так, тоді протягом якого часу?
ВІДПОВІДЬ:

1) Не треба, бо внаслідок приватизації, відповідно до положень ЗУ "Про приватизацію державного житлового фонду" ви і батько набули квартиру у власність, стали співвласниками. Мати не брали участі у приватизації, а тому і не мала права власності на квартиру, відповідно квартира чи частина квартири не входила до спадкової маси.

2) Так, зможе. Вона є спадкоємницею за першої чергою і має такі ж права на батькову частку у квартирі як і Ви. Право на спадкування не залежить від факту спільного проживання разом зі спадкодавцем. Протягом якого часу? Закгальний строк прийняття спадщини, відповідно до ст.1270 ЦК, становить 6 місяців. Протягом цього строку вона повинна буде подати заяву до нотаріуса щодо прийняття спадщини. Якщо цей строк сплине, а вона не подасть заяву, то застосовуються наслідки передбачені у ст.1272 ЦК, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, вінвважається таким, що не прийняв її.За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Крім того, не забувайте про можливість складання заповіту, який і може визначити спадкоємців.

Оформление наследства на приватизированую землю.
В 2001 году моими родителями была приватизирована земля, на что получены государственные акты на право частной собственности на землю (постоянного пользования). Акт был выдан Харьковским региональным центром государственного земельного кадастра по Красноградской районной филии. Также имеется техническая документация по сложению государственного акта на землю родителей.
После смерти последнего из них в 2008 году, я , их дочь, начала процесс по вхождению в наследство на их дом и землю. В настоящее время я уже нотариально оформила документы на наследование дома моих родителей, а в гос. акте на землю нотариус проставила отметку, что я являюсь наследницей земельных участков: для строительства и обслуживания жилого дома и хоз. построек; земельного участка для ведения личного хозяйства.
Прошу розъяснить, Вас, мои дальнейшие действия и права для правильного дооформления по наследованию приватизации земли, так как сейчас меня уверяют в необходимости новой приватизации земли на моё имя, объясняя тем, что в 2001 году небыло регистрации на електронные носители, которая существует сейчас.
Заранее благодарна.

Ответ:

Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно документов, удостоверяющих право на земельный участок, а также порядка раздела и объединения земельных участков» от 05.03.2009 г. № 1066-VI (по тексту - Закон № 1066 -- VI) установил норму относительно проставки на государственном акте о праве собственности на земельный участок отметок об отчуждении земельного участка и о регистрации прав на земельный участок. Другими словами, теперь не трубуется получать новый госакт на земельный участок.

Пунктом 4 Порядка №439 определено, что территориальный орган Госкомзема Украины по месту нахождения земельного участка должен сделать отметку о регистрации права собственности на земельный участок на протяжении 14 календарных дней со дня получения документа о переходе права собственности на нее.

Приказом № 326 утвержден Временный регламент реализации вышеупомянутых положений, который устанавливает такое. Владелец земельного участка или надлежащим образом уполномоченное им лицо подает в территориальный орган Госкомзема Украины по месту нахождения земельного участка по заявке такие документы:
1) гражданско-правовое соглашение об отчуждении земельного участка в случае обретения права собственности на земельный участок по такому соглашению или свидетельство о праве на наследство;
2) государственный акт на право собственности на землю (земельный участок) с отметкой нотариуса о переходе права собственности на земельный участок.

Территориальный орган Госкомзема Украины в день поступления указанных документов регистрирует заявление в Журнале учета заявлений и предоставленных услуг по проставке на государственном акте отметки о регистрации права собственности на земельный участок в Поземельной книге. Потом на заявлении вносится отметка о дате регистрации и ее регистрационный номер и, по желанию заказчика услуг, – на второму экземпляру заявления или копии заявления, которые остаются в заказчика. В случае соответствия предоставленных документов на протяжении трех календарных дней со дня их поступление территориальный орган Госкомзема Украины предоставляет заказчику квитанции об оплате услуг по оформлению государственного акта на основании гражданско-правовых соглашений об отчуждении земельного участка или свидетельства о праве на наследство; из внесения записи к Поземельной книге и внесению ведомостей к базы данных автоматизированной системы государственного земельного кадастра ( по тексту – АСС ДЗК).

Потом территориальный орган Госкомзема Украины передает в соответствующему структурному подразделу Центра ДЗК представленные собственником земельного участка документы и техническую документацию из землеустройства на этот участок. Центр ДЗК, в свою очередь, осуществляет проверку полученных документов на протяжении 7 календарных дней и вносит соответствующие записи о нового собственника к Поземельной книге и возвращает все документы к территориальному органу Госкомзема Украины.
Затем территориальный орган Госкомзема Украины на протяжении четверых дней делает на государственном акте отметку о регистрации права собственности на земельный участок.

Владелец земельного участка или надлежащим образом уполномоченная им лицо в день обращения относительно получения документов с отметкой на государственном акте о регистрации права собственности на земельный участок предоставляет копии квитанций об оплате услуг по оформлению государственного акта на основании гражданско-правовых соглашений об отчуждении земельного участка или свидетельства о праве на наследство; внесение записи к Поземельной книге и внесению ведомостей к базы данных АСС ДЗК, после чего территориальный орган Госкомзема Украины выдает владельцу гражданско-правовое соглашение или свидетельство о праве на наследство вместе с государственным актом с проставленной на нем отметкой.

Спадщина
Добрий день.
Проконсультуйте, будь ласка.
24.01.09 року помер наш батько. Спадкоємці по закону: його дружина - наша мати (персіонерка за віком), я, мій рідний брат, та наша сводна сестра від першого шлюбу батька. Всі заяви подано у 6-ти місячний термін, тобто до 24.07.09.
Спадкове майно: частина квартири, земельна ділянка, банківські вклади. На сводну сестру залишено заповіт на земельну ділянку.
Вирішено, що ми уступаємо сестрі обов'язкову долі матері в земельній ділянці, а сестра в свою чергу уступає нам свою частку по закону в квартирі та вкладах.
Яким чином нам правільно оформити наше рішення, та які необхідні дії здійснити та надати документи для рішення питання згідно нашого рішення про розподіл.
Чи можливо оформлення договору розподілу спадкового майна, та чи буде на основі його видані свідоцсва на спадщину.
Дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ст.1267 ЦК, частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Спадкоємці за усною угодою між собою, якщо це стосується рухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них. Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них. Отож, Ви можете відмовитись від своєї частки спадщини за законом на користь сводної сестри. Згідно зі ст.1274 ЦК, спадкоємець за заповітом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом. У даному випадку Ви не є спадкоємцями за заповітом, тому сводна сестра повинна написата відмову від спадкування за законом у порядку ст.1273 ЦК. Вказана відмова повинна була подаватися до спливу строку для прийняття спадщини, але строк вже пройшов, тому Ви вже набули у власність спадкове майна, але ще не оформили (не отримали свідоцтво про прийняття спадщини). Отож, Вам необхідно звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини, де буде укладено договір про розподіл спадщини і на підставі якого будуть видані свідоцтва. Якщо ж свідоцтва вже готовір, то необхідно буде застосовувати ст.1300 ЦК, за згодою всіх спадкоємців, які прийняли спадщину, нотаріус за місцем відкриття спадщини може внести зміни до свідоцтва про право на спадщину. Документи: паспорта, ІНН, свідоцтва про смерть спадкодавця, документи на майно та інше (нотаріус зазначе більш детальніше про ваші дії).

спадщина авто
Дружині необхідно продати автомобіль після смерті чоловіка. Чи можна написати заяву на відмову від спадщини автомобіля на користь покупця? Або краще (і дешевше) буде прийняти спадщину, а потім оформити доручення на покупця? Дружина має зовсім малу пенсію, автомобіль недорогий, багато грошей за нього не отримаєш.
Порадьте варіант оформлення спадщини-продажу авто з мінімальними витратами.
Із родичів померлого є ще дочка, не заперечує проти продажу авто на користь мами.
Дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ч.1 та. ч.2 ст.1274 ЦК, спадкоємець за заповітом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом. Спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги. Отож, відмовитися від спадщини на користь покупця Ви не можете, бо він не зазначен у заповіті і не спадкоємцем за законом. Вам слід, спочатку прийняти спадщину. Від сплати прибуткового податку з фізичних осіб за отримання автомобіля близькі родичи звільняються. Після прийняття спадщини можно буде вже розпоряджатися власністю - автомобілем. Оформлення договору купівлі-продажу автомобіля є підставою для обов*язкової сплати прибуткового податку. А при оформленні за договорм доручення, як Ви і зазначали, прибуткового податку сплачувати не треба. Так багато людей і роблять. Але існує певний ризк для покупця, бо власником все одно залишається поручитель (поки "покупець" не перереєструє авто на своє ім*я у МРЕО).

Допоможіть розібратися з заповітом
Мені 59 років. Моя нерідна матір розлучилась з моїм батьком в 1973 році. Документально ми з нею чужі. Дітей у неї немає. Є рідна сестра і племінники. Я до неї їзджу і домопамагаю. І вона написала на мене заповіт в 2000р, завірений секретарем сільської ради. В 2002 р. вона вийшла заміж і прописала до себе чоловіка, у нього теж є рідні брати і сестри. Він на мене теж написав заповіт, завірений там же. 12 років родичі з нею не спілкувались. Зараз активно почала їздити племінниця. Чи зможу я претендувати на спадщину? Дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Так, ви можете претендувати на спадщину. Спадкування відбувається відповідно до умов заповіту. Якщо відсутен заповіт, то за правилами визначеними законом у порядку черговості. У даному випадку заповіт вже є і відповідно до його умов ви є спадкоємцем. Єдине що треба зазначите це те, що новий заповіт скасовує попередній. Якщо ваша нерідна матір напише новий заповіт на свою племінніцю, то вже спадкоємцем за заповітом буде племінниця. Спадкодавець може неоднократно оформляти заповіти. І про це вас можуть не повідомляти.

Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
Адвокат в Житомире Киеве:
0679158070, 0661471422 Харчук Сергей Васильевич
e-mail: stronciy@i.ua
vk.com/shaderaven

shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 15:55 | Сообщение # 2
Генералиссимус
Помилка призвищі при прийнятті спадщини
Після смерті моєї матері я впізнав про різночитання прізвища, при видачі мені паспорти була допущена помилка в прізвищі. Прізвище моєї матері Мітрофанова а моє Митрофанов. Тепер я повинен прийняти спадщину. Як мені доводити родинні відносини в нотаріуса.
З повагою, Михайло.
ВІДПОВІДЬ:

п.212 "Iнструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" встановлює, що доказом родинних та інших відносин спадкоємців зі спадкодавцем є: свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану; копії актових записів; записи в паспортах про другого з подружжя; копії рішень суду, що набрали законні сили, про встановлення факту родинних та інших відносин. До свідоцтв органів реєстрації актів цивільного стану відноситься паспорт (у вас там помилка), свідоцтво про народження (яке там вказане призвище, може замінити паспорт?). Актові записи дубліруют записи у свідоцтвах і необхідні для поновлення втрачених. Рішення суду можливе найоптимальніше рішення, якщо свідоцтво про народження не допомже. Судовий розгляд проходить за спрощеною процедурою - окреме провадження. Це п.6 ст.256 ЦПК, суд розглядає справи щодо належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. Заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання. У заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

чи маю я право.....
добрий день.в мене така ситуація.я прожила у часному будинку все життя 1985-2008(там і приписана).будинок належав батькам моєї мами.мама померла в 2002 році,коли мені було 17 років.заповіт був складений(та не розголошений) ще при житті мами.її батьки записали будинок моєму дядькові(маминому брату).він там не проживав,і не був приписаний.в будинку приписані я ,мій тато і брат.(брат ні на що не притендує).
чи маю я право хоч на якусь частину будинку,чи матеріальну компенсацію.
і чи має дядько право виписати мене без моєї згоди.??
ВІДПОВІДЬ:

Спадкодавець має право разпорядитися своїм майном за власним бажанням, склавши заповіт. Якщо за заповітом будинок передали вашому дядькові, то тут вже нічого не зробиш (визнати заповіт недійсним - підстав не має (ст.1257 ЦК); обов*язкової частки у спадщині вам не положено, ст.1241 ЦК). Факт реєстрації за місцем проживання відіграє тільки посвідчувальну роль при прийнятті спадщини (для вас це ролі не грає, бо ви не включені до складу спадкоємців). А от вашому дядькові потрібно буде подати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Після прийняття і оформлення спадщини ваш дядька зможе виписати вас без вашої згоди, у судовому порядку.

Поділ спадщини
У груднi 2007р. в державнiй нотарiальнiй конторi миж мною та моiм старшим братом договором було здiйснено розподiл майна, яке успадковувалось пiсля смертi батька ( батько помер 23 .06.2007р). Згiдно з даним договором, брат успадковував 4-кiмнатну квартиру, я - автомобiль ЗАЗ 110206 "ТАВРiЯ".
У цiй 4-кiмн. квартирi я проживав разом з батьками та братом десь до 1988р, а потiм переiхав на iнше мiсце проживання у звязку з одруженням. Брат жив i був прописаний у нiй на момент смертi батька ( мати померла у 2005р) та продовжуe проживати там зараз. Брат неодружений, дiтей не мae.
У ходi оформлення моei частки спадщини- автомобiля. виявилось, що оскiльки автомобiль було надано батьковi як iнвалiду ВВВ соцзабезом, то вiн не може бути успадкoваним, однак, може бути викупленим членом сiм"i, який проживав та був зареeстрований разом з батьком. Отже, викупити машину може мiй брат.
Окрiм того, як я зрозумiв. автомобiль взагалi не мiг розглядатись як частина спадщини, оскiльки не був власнiстю батька. На жаль, на момент подiлу спадку, я цього не знав.
Таким чином, виявилось, що фактично все батькове майно успадкував мiй старший брат.
враховуючи вищевказане
-чи я рiвний у своих правах успадкування з моiм рiдним старшим братом
-чи можливо тепер в судовому порядку визнати даний розподiл спадщини неправомiрним та змiнити його
-чи маю я юридичне право як спадкоeмець першоi черги претендувати на частку вищевказаноi 4-кiмнатноi квартири як батьковоi спадщини.
-чи можу я вимагати в судовому порядку вiдшкодування моei частки вартостi успадкованого майна ( у даному випадку, частки 4-кiмнатноi квaртири)
-чи e у данiй справi термiн давностi, пiсля якого я не матиму права на перерозподiл спадщини?
ВІДПОВІДЬ:

Так, дійсно, законодавець розглядає автомобіль як "костиль": він потрібен для пересування інваліду, а навіщо він здоровому? Саме з цих міркувань автомобіль, який був наданий інваліду не належить до спадкового майна (якщо автомобілью не більше 10 років).
1. Так, ви рівні зі своїм братом у праві на спадок від батька.
2. Можливо тільки в тому випадку, якщо ваш брат знав про те, що автомобіль не належить до спадкової маси і замовчував про це під час укладення договору. Тоді можливо визнати даний договір недійсним на підстві ст.230 ЦК. Також можливо спробувати визнати договір недійсним на підставі ст.229 ЦК (укладення договору під впливом помилки) - за цією підставою більш реальніше визнати договір недійсним.
3. Вже ні: спадщина вже прийнята і укладен договір про розподіл спадщини.
4. Ні, тільки спробувати визнати договір недійсним.
5. Тут строк давності становить 3 роки від дня коли Ви довідалися чи могли довідатися про порушення свого права. Тобто з дня, коли ви почали оформлювати свою частку. Ми так розуміємо, що спочатку Ви разом з братом прийняли спадщину, а потім уклали договір про її розподіл. Тому треба тільки визнати договір недійсним, а потім переоформити спадщину (тобто приймати спадщину вже не потрібно буде).

Доброго дня.У нас в квартирі було прописано 11 чоловік:батько, мати, я з 6 дітей та мій брат з сином.Приватизація була оформлена на всіх нас. Після смерті батька я з згоди матері і брата почала оформлення права на батькову спадщину (заповіту нема).А старший брат, непрописаний, в приватизаційну справу не включений ,30 років проживає в районному центрі (де і прописаний), відмови писати не хоче.Чи має він також право на батькову частину, чи являється він спадкоємцем?
ВІДПОВІТЬ:

Відповідно до ст.1261 ЦК, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Отож, право на спадкування мають всі діти спадкодавця назалежно від факта реаєстрації за місцем проживання і факту приватизації. Частка батька у приватизованій квартирі є спадковим майном і ваш брат вправі заявляти на неї вимоги як спадкоємець.

Як буде поділена спадщина??
Доброго дня. Мене звати Володя.У нашій сім'ї склалась така ситуація: Мій прадід, коли був живий, написав дарування на половину своєї хати на мене і я зразу же всі відповідні документи оформив!! Раптово він помирає і ніякого заповіту не залишає. Спадкоємцями за законом зараз залишились його діти,внуки, а потім правнуки! Вже пройшло 6 місяців з дня смерті і ніхто не заявляє на спадок!!! Моє питання наступне: половина хати моя, Чи можу я заявити на другу половину, як правнук, якщо ніхто не заявляє і як ця вся процедура має відбуватись???? Наперед дякую за вичерпну відповідь!!!
ВІДПОВІДЬ:

Якщо на даний момент ваші батькі, дід та баба померли, то ви повинні були спадкувати за правом представлення у першій черзі. Так, відповідно до ч.1 ст.1266 ЦК, внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини. Якщо ситуація саме така, то ви пропустили строк для прийняття спадщини і Вам буде необхідно звернутися до суду для його поновлення.
Якщо ж дід чи баба, мати чи батько живі, то відноситесь до спадкоємців п*ятої черги і не пропустили строк для прийняття спадщини. Так, відповідно до ст.1270 ЦК, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо ситуація саме так, то необхідно особисто звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини.

Право на спадщину
Доброго дня,
З чоловіком не розведена, маю в шлюбі двоє дітей. На даний час чоловік живе з другою жінкою, має спільну дитину, яка зареєстрована на чоловіка.
Чи має право ця позашлюбна дитина на спадщину? Якщо так, то в якій мірі?
ВІДПОВІДЬ:

Дитина має право на спадщину якщо буде зазначена спадкоємцем за заповітом. Якщо заповіту не має, то спадкування буде за законом. Відповідно до ч.1 ст.1261 ЦК, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Отож, його дитина відноситься до першої черги спадкоємців. Право дитини на спадщину не залежить від наявності шлюбних відносин. Якщо буде заповіт, то розмір долі спадщини дитини буде зазначений в ньому. Якщо не буде заповіта, то спадщина буде поділена в рівних долях між Вами, всіма дітьми та його (спадкодавця) батьками в рівних долях.

Спадщина
Проживаю з батьками у приватному будинку. Будинок за заповітом належить батькові. Маю ще двох сестер рідних, які проживають окремо. Відремонтувала старий будинок, добудувала до будинку за власний кошт ще 30 метрів квадратних. Оформила в БТІ, маю генеральну довіреність на право представляти інтереси батька в установах. Розумію, що те, що добудовано належить батькові. Заповіт він оформляти не хоче, спадщина ділитиметься на чотирьох. Яким чином мені поступити, що виокремити побудоване, щоб воно належало мені і не було включено до спадщини. дякую
ВІДПОВІДЬ:

"Будинок за заповітом належить батькові". Ми так розуміємо, що він вже прийняв спадщину, має свідоцтво про право на спадщину і оформив у БТІ. Інакше він ще не власник, а тільки майбутній спадкоємець. "Розумію, що те, що добудовано належить батькові". Те, що Ви добудували, належить Вам: ви же це будували за власний кошт і для себе, не дарували ж це батьку (хоча якщо Ви в БТІ оформили все на батька, то тут є багато суперечностей). А от земельна ділянка на якій це розташовано належить батьку безумовно. Щоб побудоване (і земельна ділянка, на якій це розташоване) належало Вам необхідно виключити це зі спадщини. Відповідно до ст.1218 ЦК, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Отож, батько не повинен мати у власності цю земельну ділянку, на якій розташована прибудова. Тому тільки через нотаріуса шляхом укладення цивільних договорів: купівля-продаж, дарування, міна. Слід зазначити, що відповідно до ч.3 ст.238 ЦК, представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом. Отож, Ви не можете укласти договір дарування на Вашу користь на підставі довіреності (наість якщо вона надає вам такий обсяг прав). Робіть формальну купівлю-продаж.

Яку сумму податку я маю сплатити
Я отримав спадщину від батькової рідної сестри, 2\5 будинку який збудував мій батько і подарував своїй сестрі,фактично це один будинок в другій частині будинку я проживав увесь час.Сумма оцінки спадкового майна складає 35234,40 (тридцять п`ять тисяч двісті тридцять чотири ) гривні 40 коп. Яку сумму податку я маю сплатити і в які строки,якшо свідоцтво на прво власності датоване 30 квітня 2009 року?
ВІДПОВІДЬ:

Відповідо до п.13.2.2 ЗУ "Про податок з доходів фізичних осіб" при отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, об*єкти спадщини оподатковуються за ставкою податку, визначеною пунктом 7.2 статті 7 цього Закону, до будь-якого об'єкта спадщини. Отож, ставка становить 5%. від суми оцінки вашої частки: 35234,40*0,05=1761,72 грн. Для сплати податку необхідно задекларувати дохід, а потім сплатити відповідні суми до бюджету. Декларування здійснюються через подання річної декларації до 01 березня року, наступного за звітним, тобто до 01 березня 2010 року.

спадщина
Я проживаю окремо від батька. Після смерті батька залишився будинок, документів на будинок немає. Я,його син і прямий спадкоємець. У моєму свідотстві про народження прізвище батьків і моє написано тільки російською мовою і співпадає з написанням у паспортах батька, матері і моєму. Але українською мовою прізвище батька у паспорті пишеться з літерою (С), а моє пишеться з літерою (З), хоча в паспортах СССР прізвище батьків і моє було написано однаково, з літерою (З). Напишіть будь ласка що робити, куди звертатись в такому випадку і яка послідовність процедури оформлення спадщини. Буду дуже вдячний за термінову і зрозумілу відповідь.
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до п.6 ч.1 ст.256 ЦПК, суд розглядає заяви про належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. Дана заява подається до суду за місцем проживання. Вимоги до заяви у ст.258 ЦПК.

Сама ж процедура оформлення спадщини врегульована ЦК, а саме главою 87 названого кодекса. В загальних рисах вам необхідно подати до державного нотаріуса за місцем відкриття спадщини протягом 6 місяців з моменту відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Після спливу 6 місяців, виявлення всіх спадкоємців і перевірки на предмет законності їх прав на спадщину, нотаріус видає свідоцтво про право на спадщини (яке і буде підтверджувати, що ви є правонаступником батьком і на підставі якого ви зареєструєте будинок в БТІ на себе).

Договір дарування
Власник майна (будинок та прибудинкова ділянка в Києві) в теперішній час мешкає та є громадянином Росії має бажання подарувати своїй доньці, що мешкає у Києві це майно. Яким чином легалізувати договір дарування складений в Росії на території України, які для цього потрібні документи, та порядок (вид) його оформлення.
ВІДПОВІДЬ:

Легалізація здійснюється через консульські установи України на території РФ. Відповідно до п.1.11 "Інструкції про порядок консульської легалізації офіційних документів в Україні і за кордоном", при поданні офіційних документів на консульську легалізацію: фізичні особи подають документ, який посвідчує особу, та заяву на вчинення консульської легалізації. За консульську легалізацію справляється консульський збір. Тому ще необхідно буде надати квитанцію про уплату консульського збору. Більш детальніше про необхідні документи і суму збору дарувальник зможе дізнатися у найбліжчій до нього консульській установі України.

Материалы, предоставленные на сайте, носят ознакомительный характер. Рекомендую обратиться к специалистам.
vk.com/shaderaven

shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 15:58 | Сообщение # 3
Генералиссимус
Оформление опикунства
Добрый день. У меня сложилась следующая ситуация. В этом году умерла моя сестра. Она была замужем и у нее остался ребенок 9 лет. Муж не работает. Проживали они в германии,но сами являются граждами российской федерации. Подскажите, возможно ли оформить двойное опикунство на ребенка и куда обратиться? Двойное опикунство хочет оформить моя мама, для ребенка она бабушка. Подскажите, пожалуйста.
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до п.2.2 Правил опіки і піклування, опіка (піклування) над неповнолітніми дітьми встановлюється, якщо батьки: померли; невідомі; визнані в судовому порядку безвісно відсутніми або померлими. Опіку (піклування) може бути встановлено і при житті батьків неповнолітніх дітей у випадках, коли батьки: судом позбавлені батьківських прав або прийнято рішення про відібрання дитини і передачу її під опіку незалежно від того, позбавлені вони батьківських прав чи ні, оскільки перебування з ними небезпечне для життя дитини; визнані у встановленому порядку недієздатними або обмеженодієздатними (психічно хворі, розумово відсталі або перебувають на тривалому стаціонарному лікуванні в лікувально-профілактичному закладі чи на державному утриманні в будинках-інтернатах); понад шість місяців не можуть займатись вихованням своїх дітей (засуджені до позбавлення волі на тривалий час за скоєння злочину, за станом здоров'я (інваліди I-II групи) тощо); понад шість місяців не проживають разом з дитиною та без поважних причин не беруть участі в її вихованні та утриманні, не виявляють щодо дитини батьківської уваги та турботи або підкинули (залишили) дитину, і це підтверджено відповідними актами, складеними органами внутрішніх справ; відмовились від дітей в установленому законом порядку; виїхали на постійне місце проживання або на постійне місце роботи за кордон чи перебувають у довготривалому відрядженні. У даному випадку живий один із батьків, а тому треба дивитися на наявність підстав (зазаначені вище), коли закон дозволяє встановити піклування за цих обставин. Опіка встановлюється за місцем проживання особи, яка підлягає опіці, або за місцем проживання опікуна.Отже, законодавство України дозволяє встановити піклування.

Касательно наследства
У бабушки было 2 детей - дочь и сын (мой отец). В 1996г. бабушка составила завещание о всём своём имуществе поровну (пополам) на обоих детей. В 2004г. сын умер. В 2009 умерла бабушка. Нового завещания она не составляла. Имею ли я - внучка (дочь сына) право на какую-либо часть бабушкиного наследства? Или доля моего отца полностью достаётся его сестре?
Какие статьи кодекса єто регулируют?
ВІДПОВІДЬ:

Авжеж, Ви маєте право на спадщину за правом представлення.Так, ч.1 ст.1266 ЦК зазначає: ВНУКИ, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, БАТЬКОВІ, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини. Отож, якщо бажаєте прийняти спадщину, то Вам слід подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. Не забудьте, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.Питання спадкоємства регулюються Книгою 6 Цивільного кодексу України, Iнструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України

ГОТУВАТИСЬ ДО СУДУ ЧИ НЕ ВАРТО
МОЯ ТІТКА ОДРУЖИЛАСЬ У 1998 РОЦІ ЇЇ ЧОЛОВІК НА ТОЙ МОМЕНТ БУВ РОЗЛУЧЕНИЙ ТА МАВ 25 РІЧНОГО СИНА. В ЖОВТНІ 2008 РОКУ ЇЇЧОЛОВІК ПОМИРАЄ. НЕВІДОМО ЗВІДКИ ЗЯВИВСЯ ЗАПОВІТ ДЕ ВСЕ МАЙНО ЗА ЗАПОВТОМ ПЕРЕХОДИТЬ ДО ЙОГО СИНА ЗАПОВІТ ВІД 1996 РОКУ.
ДЕТАЛІ
1.СИН НЕ ПРОЖИВАВ З БАТЬКОМ ТА НЕ ПРОПИСАНИЙ В БУДИНКУ ТА В КВАРТИРІ(ЯКА ПРИДБАНА У 2008 РОЦІ 50/50)
2.ПРИ РОЗЛУЧЕНІ ВІН ВІДПИСАВ СИНУ ТА ПЕРШІЙ ДРУЖИНІ КВАРТИРУ ЯКУ
3.НА МОМЕНТ СМЕРТІ ДЯДЬКА ТІТЦІ ВИПОВНИЛОСЬ 55 РОКІВ
ВОНИ УДАЧНО ПРОДАЛИ ТА ПРОГУЛЯЛИ.
ОТЖЕ, НА ЩО МАЄ ПРАВО МОЯ ТІТКА ( ЩО ПОРАДИТЕ РОБИТИ)
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ч.1 ст.1223 ЦК, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. І лише в разі відсутності заповіту застосовується правила спадкування за законом. Отож, єдиним виходом є визнання заповіту недійсним.

Стаття 1257. Недійсність заповіту
1. Заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним.
2. За позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі.
3. Недійсність окремого розпорядження, що міститься у заповіті, не має наслідком недійсності іншої його частини.
4. У разі недійсності заповіту спадкоємець, який за цим заповітом був позбавлений права на спадкування, одержує право на спадкування за законом на загальних підставах.

З наданої вами інформації недійсність заповіту невбачається. Дивитися треба на вільне волевиявлення і дотримання форми. Якщо ці підстави порушені, то можете звертатися до суду. В іншому випадку не має смислу.

наследство
Моя жена является одной из трех наследниц (вместе с ее двумя сестрами) квартиры после смерти ее матери.
Втроем они подали единое заявление на оформление наследства.
По окончании положенного срока моя жена и одна из сестер заплатили все, что положено, и получили документы, подтверждающие право каждой из них на 1/3 квартиры.
Третья сестра не захотела оплачивать расходы и оформлять документы, несмотря на то, что заявление на наследство подавалось на троих и, в том числе, с ее подписью.
Вопросы:
1. Могут ли и каким образом две сестры, оформившие наследство, получить эту квартиру в полное распоряжение?
2. Возможно ли, в частности, в судебном порядке передать ее долю двум другим сестрам на основании того, что она не оплачивает свою 1/3 долю в стоимости коммунальных услуг?

ВІДПОВІДЬ:

У даному випадку всі три спадкоємця прийняли спадщину, але не всі отримали свідоцтво про право на спадщину. Відповідно до ч.3 п.210 Інструкції "про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України", видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину, ніяким строком не обмежена. Знаючи це, сестра Вашої дружини не поспішає приймати спадщину, а чекає коли Ви зробити оплату за неї. Щодо отримання її долі у свою власність іншими спадкоємцями (співвласниками), то відповідно до ч.1 ст.365 ЦК, право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо:
1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі;
2) річ є неподільною;
3) спільне володіння і користування майном є неможливим;
4) таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім'ї.
У даному випадку частка є значною, а тому припинити її право власності у даному випадку і цим способом не можливо. Але в судовому порядку можливо змусити її оплатити певні витрати за які була домовленість між ними при прийнятті спадщини.

спадщина
у 2005р. батькові- інваліду Великої відчизняної війни, кавалеру 4-х медалей "За відвагу" було надано автомобіль ЗАЗ 110206. Батько помер у 2007році. Нотаріус при оформленні спадщини відмовився від оформлення автомобіля, мотивуючи це наявністю листа, який забороняє оформляти в спадщину авто, надані по лінії соцбезу і порадив звернутись до суду. Просимо дати розяснення, якими документами передбачається надання автомобілів інвалідам війни і якими документами передбачено їхнє повернення у разі смерті власника чи право успадкування родичами. Якщо передбачено повернення автомобіля , то чи є можливість його викуплення у держави через той же соцзабез.
ВІДПОВІДЬ:

Нажаль... Якщо розповідати про цю ситуацію як дитині, то автомобіль можно розглядати як костиль: він надається на той строк поки він потрібен особі - інваліду. Коли ж він вже не потрібен, то його повертають обратно. Якщо особа - інвалід померла, то "костиль" вже не потрібен йому і держава повертає його собі., щоб передати іншій особі - інаваліду. Щодо правових актів, то можете ознайомитись з Порядком забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 N 999, а також з Листом Мінсоцполітики від 08.05.2008 N 1/6-143/06 (в ньому розглядається дане питання). Зокрема, відповідно до п.16 Порядку, після смерті інваліда автомобіль, яким він був забезпечений головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції, строк експлуатації якого більше ніж 10 років, залишається члену сім'ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда. Отож, для того, щоб отримати автомобіль у спадщину необхідно, щоб пройшло 10 років, а з наведеного вбачається, що пройшло тільки 2 роки.

Спадщина
Доброго дня. Я оформляю спадщину, яка відкрилась в 2007 році. Нотаріус дав мені перелік документів,які потрібні для оформлення і назначила мені прицьому на 4 березня. Майже всі документи зібрані і я випадково узнаю, що довідка про нормативну грошову оцінку земельної ділянки виписана в 2008 році вже вважається недійсною. В мене ще є виписка з Ощадбанку про Радянські вклади ( довідка від 26 листопада 2008 року), довідки з сільської ради 1)померла була жителькою села 2)про площу ділянки біля хати
Підкажіть будь ласка, може ще щось потрібно поновити.
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до п.49 "Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита", за видачу свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку державне мито справляється з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, встановленої Законом України "Про плату за землю". Відповідно до ч.2 ст.23 ЗУ "Про плату за землю", грошова оцінка земельної ділянки щороку за станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України. Але п.44 згаданої вище Інструкції вказує наступне: за видачу свідоцтв про право на спадщину державне мито стягується з вартості всього майна, що переходить у спадок, визначеної на день відкриття спадщини. Отож, Ви можете не переоформляти довідку про нормативну грошову оцінку землі.
Щодо інших зазначених документів, то нічого поновляти не треба. Отже, сміло йдіть до нотаріуса для оформлення свідоцтва про право на спадщину.

Захист спадщини
Доброго дня! 23 грудня помер мій чоловік, який мав від першого шлюбу 20 річного сина. Ми мали машину яка була оформлена на чоловіка, а я була вписана в тех.паспорт. Вісім місяців назад чоловік оформив на свого сина тимчасовий реєстраційний талон на право кервання автомобілем. Тепер відразу після смерті чоловіка його син забрав машину, і не повертає, веде себе зухвало і мотивує тим що машина оформлена на батька, у нюго є талон і він має всі права на машину. Спроба вирішити ситуацію цивілізовано(тобто я двічі пробувала з ним поговорити, щоб він повернув машину і чекаd строку вступу в спадщину) не допомогла. Звернення в міліцію ні до чого не привело. Звернулась в МРЕО щоб ліквідували тимчасовий талон також відмовили, офіційно відповіли що ліквідувати талон може тільки власник? а я не маю ніякого права на це. Підскажіть будь ласка, допоможіть як я можу повернути своє спільно нажите майно до того як прийде час вступу в спадщину( тим більше що на машину в основному дала моя мама гроші). І чи взагалі у мене є шанс це зробити
ВІДПОВІДЬ:

Склалася така ситуація, що його син дійсно може користуватись автомобілем до прийняття спадщини на основі тимчасового реєстраційного талону. Ви є співвласником автомобіля (спільне сумісне майно подружжя), але змінити нічого не можете, бо немає іншого співвласника. Треба чекати моменту прийняття спадщини, а поки слід звернутися не до міліції, не до МРЕО, а до нотаріуса за місцем відкриття спадщини з заявою про вжиття заходів для збереження спадкового майна ( ч.1 ст.60 ЗУ "Про нотаріат", державний нотаріус за місцем відкриття спадщини за повідомленням громадян чи за своєю ініціативою, вживає заходів до охорони спадкового майна, коли це потрібно в інтересах спадкоємців, відказоодержувачів, кредиторів або держави). Отож, направляйтесь з заявою до державного нотаріуса і обгрунтуйте в заяві свої вимоги (ризик пошкодження і знищення майна, бо малий стаж водія у сина; можливо у Вас є дані про притягнення його до адмінвідповідальності за порушення правил дорожнього руху або інші підстави, які зумовлюють підвищений ризк пошкодження майна).

Наследство
Добрый день, 25 октября 2008 года умер муж. Есть 2 комнатная квартира, которая приватизированная на его мать и на умершего мужа. У нас ребенок ему скоро будет 3 года. Подскажите кто имеет право на наследство и какие части наследства? Как стало известно, что его мать пытается его часть квартиры приватизировать на себя.

Ответ:

Если квартира приватизирована на Вашего бывшего мужа и на его мать, то квартира находиться в их общей совместной (или раздельной) собственности в пропорции 1/2. После смерти Вашего мужа открылось наследство. Завещание отсутствует, поэтому наследование будет происходит по Закону и разделено на равные части между наследниками. (ст.1278 ГК). В соответствии со ст.1261 ГК к наследникам первой очереди относятся: дети, родители, переживший супруг(а). В данном случаи имеются три наследника: Вы, ребенок, мать Вашего мужа. Значит наследство будет разделено на три равные части: 1/2 часть квартиры будет поделена между Вами, ребенком и мамой Вашего мужа. Намерения свекрови приватизировать квартиру на себя не имеют под собой правового основания, так как квартира уже приватизирована.

Вартість оформлення спадщини
Доброго дня. Я оформляю спадщину від бабусі згідно заповіту. Мене цікавить питання- яку сумму мені прийдеться витратить щоб отримать свідоцтво про спадщину. Я оформляю 1) державний акт на право власності на земельну частку (пай).Нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає 45922 грн
2) Ощадні книжки ще Радянського Союзу сумма на яких складає 23337
3)будинок (а точніше проста хата) в с.В"язівок Черкаської області Городищенського району. Вартість будинку ще необрахували...
Зрозуміло що пай за таку сумму (теж Черкащина) ніхто не купить, вклади поки що на бумазі.
Скажить будь-ласка 1) скільки коштів мені прийдеться витрати за отримання свідоцтва про спадщину на сьогоднішній день
2) який може буть податок і за який термін мені треба буде його сплатити.
3) податок сплачується на місці прийняття спадщини чи можно сплатити по місцю моєї прописки.
ВІДПОВІДЬ:

Ваші витрати будуть складатися з оплати нотаріальних дій та оплати податку. Розглянемо їх:
1) Відповідно до ДКМУ "Про державне мито" за видачу свідоцтва про право на спадщину сплачується державне мито у сумі 0,5 відсотка суми спадщини за винятком вартості земельних ділянок (на них поширюється ставка у розмірі 0,1%) Ці кошти Ви сплатите під щас оформлення спадщини одразу нотаріусу.
2) Податок. Відповідно до п. 13.2.2 ЗУ "Про податок з доходів фізичних осіб" об*єкти спадщини оподатковуються при отриманні спадщини спадкоємцями, що не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, - за ставкоюподатку, визначеною пунктом 7.2, тобто 5%. Цей податок сплачується шляхом подання щорічної декларації про доходи за місцем Вашої реєстрації чи у будь-якому іншому місці, де є відділення ДПІ та звичайно перерахування грошей до державного бюджету відповідно до поданої декларації.

Оформлення спадщини
09.12.2002 р. померла бабушка, власник 1 кімнатної квартири. Спадшина не відкривалась. Відумерлою не визнана. В лютому 2008 р. до суду звертається шахрайка із заявою про встановлення факту проживання з померлою однією сім"єю та залучає до свідчення цього факту двох подружок такої ж схильності. При цьому, не надавши до суду жодного підтверджуючого документу з цього питання. Через 15 днів суд виносить рішення у якому задовільняє її заяву. При цьому, суд керується ЦК України, який вступив у дію 01.01.2004 р. Чи не помилився суд у застосуванні ЦК. На мою думку слід було керуватись ЦК Укараїнської РСР 1963 р. На початку березня 2008 р цей же суд своїм рішенням визнає за нею право приватної власності на цю квартиру без продовження строків вступу в спрадщину, відкриття спадкової справи і всього іншого. Як оскаржити це рішення.
ВІДПОВІДЬ:

Як це спадщина не відкрилась? Хто Вам таке сказав? Відповідно до ст.525 ЦК Української РСР часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця. Отож, спадщина відкрилась 09.12.2002 р. і повинна була згодом визнана відумерлою (якщо її ніхто не прийняв).
Суд правильно керувався новим ЦК, бо відповідно до п.5 "Прикінцевих і перехідних положень" ЦК правила книги шостої Цивільного кодексу України (спадкування) застосовуються також до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом. Тобто, саме Ваш випадок. Як я розумію рішення суду було ухвалено ще на початку того року щодо визнання власності на цю квартиру за жінкою, а тому строки для апеляційного оскарження вже пройшли. А тому застосовуємо ст.361 ЦПК, рішення або ухвала суду, якими закінчено розгляд справи,
що набрали законної сили, а також судовий наказ можуть бути переглянуті у зв'язку з нововиявленими обставинами. Підставами для перегляду рішення, ухвали суду чи судового
наказу у зв'язку з нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи. Щодо строків за цією формою оскарження дивіться ст.362 ЦПК. Не буду її наводити, бо вона значна за обсягом. Щодо змісти і форми заяви для оскарження дивіться ст.364 ЦПК.

vk.com/shaderaven

shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 16:00 | Сообщение # 4
Генералиссимус
спадщина
Подскажите как правильно поступить?В 1986 году мой отец унаследовал 1/2часть дома .где проживал до 1.07.08г,а вторую часть дома унаследовали четыре человека согласно завещания и которые не одного дня не проживали и все 22 года не появляются.Все они на даный момент проживают в России.Дом старый и все это время мы его полностью сами содержим (ремонт,обогрев и т.д.).Сейчас после смерти отца я унаследую его часть дома на себя.Можно как то оформить и вторую часть дома?Дом нуждается в кап. ремонте.
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ст.1268 ЦК "спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її." Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Отож, постає питання чи прийняли ті 4 особи спадщину? Якщо не прийняли, то їх частину успадкував або Ваш батько, або інші спадкоємці за законом. Якщо ж вони все ж таки прийняли спадщину, то ця 1/2 будинку належить їм на праві приватної власності і Конституція у ст.41 проголошує принцип непорушності приватної власності і тут ми нічого не можемо зробити, тобто стосовно оформлення всього дома на себе без їх згоди. Але у цій же статті передбачено, що власність зобов*язує і власник не повинен порушувати права і свободи інших осіб. У даному випадку будинок вітхий, старий і своїм аварійним станом загрожує іншім особам (аварійний стан визначається не відповідністю будівельним нормам), а тому після проведення ремонту чи до його проведення Ви можете вимагати від інших співвласників відшкодувати частину витрат на його утримання. Отже, Вам необхідно з ними зв*язатися, викласти ситуацію про стан будинку, сказати, що Вас комітет з будівництва і архітектури зобов*язує провести ремонт, а тому необхідні кошти. Можливо вони погодяться на компроміс і подарують Вам свої частини будинку або продадуть за символичну суму. Успіхів.

Оформлення спадщини
Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, як діяти в такій ситуації. Мій покійний чоловік успадкував по заповіту від своєї бабусі 1/2 хати в селі. Документів на цю 1,/2 хати у мене не має і де вони - я не знаю. Чи можливо успадкувати це майно нашому з покійним чоловіком сину, з чого необхдіно починати і куди звертатися. Спасибі за увагу.
ВІДПОВІДЬ:

Я так розумію, що покійний чоловік вже прийняв спадщину. Але документи (свідоцтво про право на спадщину) або не отримав або вони загубились. Після його смерті, відкрилась спадщина, де спадкоємцями за законом виступаєте Ви і Ваш син. Тому Вам необхідно прийняти цю спадщину. Спадкоємцями виступаєте Ви і Ваш син і Вам необхідно буде написати відказ від своєї частки на користь сина. І тоді вже Він успадкує цю 1/2 хати. У будь-якому випадку Вам необхідно звернутися до державного нотаріуса за місцем відкриття спадщини. Спочатку там, де відкрилася спадщина покійного чоловіка для підтвердження правонаступництва прав Вашого чоловіка, а потім вже як правонаступник чоловіка до нотаріуса за місцем 1/2 хати для отримання свідоцтва на права власності на цю хату.

Спадкова справа
Доброго дня!Порадьте як вчинити в такій ситуації.У сіді розглядається цивільна справа про визначення додаткового строку на прийняття спадщини для моєї матері.Моя бабуся заповіла свою частину житла і грошових заощаджень лише одній доньці.Суд витребував з Нот.кон.копію спадкової справи.Я,як представник у суді від матері,ознайомилась із нею і йдеться про таке.Її рідна сестра подала заяву до Нот.контори вчасно але написала їх аж дві.Одну згідно заповіту,який визначає лише її як єдиного спадкоємця,а другу за законном.І в обидвох заявах зазначено,що крім неї одної інших спадкоємців немає а також до обов'язкової частки теж немає.У заповіті їй заповідалось нерухоме майно(частина квартири що у спільній сумісній власності з моєю сім'єю)і грошові вклади у відділеннях Ощадбанку.Нотаріус видав їй свідоцтво про право на спадщину за законом лише на грошові вклади.Також відповідач поцупила моїє свідоцтво про право власності на квартиру яке їй не належало а належало моїй сім'ї у складі 4-ох осіб і померлій бабусі.Запитання-Чи може суд покарати мою тітку за неправдиво зазначені факти щодо інших спадкоємців?І чи можна мені наполягати на тому що вона викрала у мене овновний документ на мою квартиру і які можуть бути правові наслідки цього факту?
ВІДПОВІДЬ:

Щодо неправдивих відомостей у заявах, то вбачаються ознаки шахрайства, тобто заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою. А саме має місце обман для отримання права на майно. (ч.1 ст.190 КК). Так, Ви можете наполягати, що тітка вкрала основний документ, але саме свідоцтво цінності не передбачає, а тому до крадіжки приравніватися не може (ст.185 КК - відсутен предмет злочин). Можливо тільки як дрібна крадіжка за ст. 51 КУпАП, але скоріше дана дія вбачається як складова єдиного злочинного наміру, а саме шахрайства. Отож, Ви можете звернутися до суду з клопотанням направити окрему Ухвалу суду до правоохоронних органів для розлідування зазначеного діяння в якому вбачаються ознаки шахрайства.

Пропущений термін прийняття спадщини!
Підкажіть будь ласка що робити в такій ситуації: моя дружина є спадкоємцем за заповітом будинку. Спадкодавець помер в 1998 році і до цього часу спадщина не прийнята. Які дії потрібно вчинити? Чи могла вона втрати право на спадок? Чи могло право на спадок перейти до її братів та сестер? Де це можна подивитись в законі? (мною було надіслано декілька смс, 1 за це і 1 за попереднє питання + 1 смс за прохання дати вичерпну відповідь на питання = всього 3),

ВІДПОВІДЬ:

Для того, щоб прийняти спадщину дружині потрібно було подати заяву до державного нотаріуса. Цього не було зроблено, тому відповідно до ч.1 ст.1272 ЦК, вона вважається такою, що не прийняла її. У цьому випадку Закон передбачає два шляхи:
ч.2 ст.1272, за письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
ч.3 ст.1272, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Щодо права на спадок братів і сестер, то вони також мають право на спадок. Не подавши заяву до нотаріуса Ваша дружина надала можливість (навіть якщо був заповіт) іншим особам успадкувати спадщину відповідно до черг спадкування, які можна подивитись у ст.1261 -1265 Цивільного Кодексу.
Ви зазначили, що спадщина ще до цього часу не прийнята. Звідки така інформація? Бо відповідно до ст.1277 ЦК, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року ( а пройшло вже 10 років) з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Отож, якщо спадщина не прийнята досі, то це означає, що орган місцевого самоврядування (виконавчий комітер місцевої ради) не подав заяву про визнання її відумерлою. Тобто спадкове майно зараз не має взагалі власника і тому Вам треба звернутися спочатку до державного нотаріуса за місцем відкриття спадщини для з*ясування правового положення цього майна. Якщо спадщина визнана відумерлою (у власності територіальної громади), то залишається один шлях: через суд відповідно до ч.2 ст.1272 ЦК (зразок заяви до суду можете подивитись тут на сайті у розділі "статті"). Якщо спадщину прийняв хтось інший із спадкоємців, то тут або ч.2 або ч.3 ст.1272 ЦК.
Якщо ж спадщина дійсно ніким не прийнята, то це казус (законодавство такого не передбачає) і тут треба розмовляти з державним нотаріусом за місцем відкриття спадщини.

батько є спадкоємцем власності дідуся
Доброго дня!
Мені потрібна Ваша консультація:Мій батько є спадкоємцем власності дідуся (дідусь склав заповіт, де все своє майно передає батькові) інших своїх дітей він туди не вписував, чи має право хтось з них оскаржити заповіт на свою користь.
Дуже Вам дякую за Ваш сайт!!!
ВІДПОВІДЬ:

Право оскаржити Вони мають. ч.2 ст.1257 ЦК, за позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі.

Оформлення спадщини закордоном
Привет из Австралии. Вновь вынуждена обрщаться к Вам. Живя в Австралии, я оформляю документы на наследство по закону. Квартира находится в Киеве, а дача в киевской обл. Нужно ли мне отправлять два заявления о вступлении в наследство по местунахождения дачи и квартиры, или же достаточно одного в нотариальную контору по месту прописки умершей моей матери? Спасибо
ВІДПОВІДЬ:

І Вам доброго часу доби!
Відповідно до ЗУ "Про нотаріат", свідоцтва про право на спадщину видаються як державними, так і приватними нотаріусами за заявою особи, яка претендує на прийняття спадщини, яка подається за місцем відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1221 ЦК, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Вам необхідно подати заяву та пакет необхідних документів до нотаріальної контори за останнім місцем проживання померлої особи, а нотаріус уже за своєю базою (єдиною по всій державі) вчинить всі подальші необхідні дії.

Заповіт завірений в РФ
Мати і батько померли, батько перед смертю написав заповіт на брата, який проживає в Росії, брат вислав відмову від спадщини на користь мене, але вона завірена нотаріусом Російської Федерації. Я подала усі документи на претендування на спадщину у визначені законом строки, але в сільській Раді бояться приймати відмову, яка складена в іншій країні. Чи законний на Україні даний документ?
ВІДПОВІДЬ:

Так, цей документ законний, якщо він завірений у відповідному порядку до законодавства РФ, саме тому, відповідно до ст. 100 ЗУ "Про нотаріат", Вам необхідно посвідчити (легалізувати) цю відмову Вашого брата в органах Міністерства закордонних справ України (мабуть, це Вам можуть зробити в представництві міністерства у Вінниці). І вже з відповідним грифом нашого Міністерства, в сільраді не мають права Вам відмовляти.

вступлении в наследство по завещанию
Здравствуйте уважаемые юристы, подскажите пожалуйста как правильно написать исковое заявление в суд о вступлении в наследство по завещанию(дом не здан в эксплуатацию ).Если можно образец . Заранее благодарю
ВІДПОВІДЬ:

Приймають спадщину, подаючи заяву до державного нотаріуса. Якщо мова йде про позов, то, мабудть, Ви пропустили строк прийняття спадщини.

Що буде з будинком після смерті мами?
Доброго дня.
Я живу в місті в приватному будинку. Будинок ще за часів СССР був записаний на мою маму(є будинкова книга і план будівлі). На скільки я знаю він не приватизований. Що буде з будинком після смерті мами? На скільки я знаю прямі спадкоємці це я, сестра та братова(ще один брат та батько померли). Чи має вона право скласти заповіт на будинок? Чи можна приватизувати будинок та ділянку на якій він стоїть? І кому можна приватизовувати?
Дякую за відповідь...
ВІДПОВІДЬ:

Раз будинок не приватизований, то він перебуває чи у комунальній власності чи у державній. Заповіт на нього не можна складати, бо Ваша мама є його наймачем, а не власником. Тому Ваша мама повинна його приватизувати його, щоб набути у власність. Зокрема врегульовано ЗУ "Про приватизацію державного житлового фонду".

продать 1/2 часть двухкомнатной приватизированной квартиры
Здравствуйте!
Проконсультируйте, пожалуйста, каким образом можно продать 1/2 часть двухкомнатной приватизированной квартиры, полученной по наследству по закону? Какие документы требуются в данном случае, нужно ли согласие владельца второй половины?
ВІДПОВІДЬ:

З наведеного вбачається, що Ви є співвласником квартири, а саме спільна часткова власність. Ви як власник можете розпоряджатися цим майном за своїм бажанням. Але наявність іншого співвласник зобов*язує Вас запропонувати спочатку купити цю квартиру другому співвласнику, а потім Вже продавати іншим. Дивіться ст.362 ЦК (письмова форма повідомлення). А далі вже по відомій схемі. Нерухомість через нотаріуса.

vk.com/shaderaven

shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 16:01 | Сообщение # 5
Генералиссимус
право на спадщину
Прошу вказати термін, протягом якого спадкоємець повинен заявити про своє право на спадщину?
Дякую!
ВІДПОВДЬ:

6 місяціі для подачі заяви до державного нотаріуса.
Якщо ж спадкоємець проживав разом з спадкодавцем, то не обов*язково подавати заяву для прийняття, але для оформлення треба все одно звернутися.
Строк у 6 місяців відраховується від дати відкриття спадщини. В разі пропуску строку його може бути поновлено за згодою всіх спадкоємців або за рішенням суду.

свидетельства на право наследства
Добрый день! У нас приватизированная квартира на 4 человек (мама, папа и две сестры) на правах общей совместной собственности. Умерла мама. Нотариус для выдачи свидетельства на право наследства требует, чтобы мы обратились в суд для раздела доли умершего в общей совместной собственности, так как в свидетельстве на право собственности на жилье не указаны доли каждого из нас. Должны ли мы обращаться в суд? Ведь, согласно статьи 372 ч. 2 Гражданского Кодекса Украины и Постановы Пленума Верховного Суда Украины от 30 мая 2008 года №7 пункт 12 - части совладельцев считаются равными и для оформления права на наследство закон не требует решения суда об определении доли наследодателя.
ВІДПОВІДЬ:

Ви праві, але як ділити спадок не маючи чіткого його розміру? Для цього і є два варіанта визначення: у судовому порядку чи через договор поділу майна, що є у спільній сумісній власності. І постанова тут встановлює, що якщо вже помер, то частки будуть рівними як за рішенням суду так і за договором. (бачити, випадок смерті співвласника передбачен не окремим пунктом, а як ч.2 до п.12, а тому конкретизує ч.1 цього пункту, тобто поділ майна за ст.372). Але договор то Ви вже не може укласти, бо співвласник помер і не може виявити свою волю щодо поділу майна, тому залишається тільки у судовому порядку.

отримання спадщини
Доброго дня. Ситуація така: у моєї бабці квартира, у якій прописані вона Р., її чоловік С. та один син Т. . Другий син М. там не прописаний, але у заповіті бабця Р. свою частку віддає другому синові М., а її чоловік С. - свою частину першому синові Т., отже перший син свою частку + частку діда С., отже 2\3 квартири, другий син М. відповідно 1\3.
Бабця Р. померла, питання: чи може перший син Т. з дідом С. оскаржити заповідану 1\3 квартири другому синові М., щоб ця частина знову була поділена?
Перший і другий рідні сини бабці Р., перший син Т. рідний син діда С., другий син М. не рідний син діда С. Другий син М. має інвалідність першої групи по зору.

Як поступити другому синові М., щоб у нього не відібрали його 1\3 частину квартири, і чи його інвалідність дає якісь переваги у цій ситуації?
Дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Прописка (тобто реєстрація по місцю проживання) дає право на користування житлом, а не на спадок. У даному випадку був складен заповіт і спадкове майно розподіляється відповідно до його положень. При наявності заповіту родинні зв*язки та інвалідність не мають значення. (якщо інвалідність пов*язана з непрацездатністю, то впливає ст.1241 ЦК) Оскаржити заповіт можуть, тобто ст.1257, за позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі.

нуждаюсь в квалифицированной консультации
Здравствуйте. Я живу в Австралии и сейчас нуждаюсь в квалифицированной консультации. Умерла в Киеве мать. Есть отец, есть сводный брат по матери. Осталась квартира, земельный участок. 50% квартиры оформленна на моего сына, которому сейчас 20 лет и который проживает со мной в Австралии. Какие необходимы документы и мои действия для вступления в наследства с учётом того ячто я живу на постоянном месте жительства в Австралии, но являюсь гражданкой Украины.? Буду очень признательна за помощь. Светлана
ВІДПОВІДЬ:

Ви є спадкоємцем по Закону разом з батьком і сводним братом. Вам треба прийняти спадщину. Для цього треба подати заяву про прийняття спадщини, заява подається особисто. Подається до державного нотаріуса за місцем відкриття спадщини. Так як Ви знаходитесь у Австралії, то зверніться до консульства, бо консульство може виконувати окремі повноваження нотаріусів. Якщо ж в консульстві не приймуть заяву про прийняття спадщини, то прийдеться їхати до України. Строк прийняття - 6 місяців з моменту прийняття спадщини. Чи можливо батько домовиться з Вашим сводним братом про те, що Ви не будете приймати спадщину і він (батько) успадкує і Вашу частку. А вже потім передасть Вам.

Оформлення спадщини
Подскажите пожалуйста как быть в сложившейся ситуации? :
После смерти сына мать оформила наследство на 1/2 часть дома, так как на второю половину заявила права дочь умершего. Прошло 2 года дочь в права на наследство не вступила, содержание дома вела мать умершего.
На данный момент дочь оформляет в БТИ и у нтариуса свидетельство на собственность 1/2 части дома.
Стоимость дома в 2006г. составляла 38000,00грн, на данный момент 2008г. 53000,00грн.
Дочь умершего за продожу своей 1/2 части дома требует от его матери 53000,00грн.
Может ли мать умершего в судебном порядке получить от его дочери (ее внучки) денежную компенсацию за содержание дома (оплата коммунальных услуг, земли, текущий ремонт дома и прочие расходы) в течении 2-х лет в размере разницы между 53000,00грн и 38000,00грн , а именно 15000,00грн., так как мать умершего согласна выкупить вторую часть дома за первоночальную оценочную стимость на момент смерти сына.
ВІДПОВІДЬ:

Власність зобов*язує, власник несе тягар утримання майна, тому Ви дійсно можете вимагати плату за Ваші видатки на утримання будинку, але не у розмірі зміни ціни дома, а лише 1/2 зроблених Вами фактичних необхідних витрат.

Оформлення спадщини
У спадщину ми від бабусі отримали частину домоволодіння, разом із нами від сусідів також у спадщину інші частки домоволодіння отримали ще два спадкоємця.всього 5 спадкоємців.на даний час все це майно перебуває у спільній частковій власності, збиралися продати дім,але "виплило", що бабуся (наша) прописала онуку, яка має 2-х діточок, вони також є прописаними,але роками проживають разом із мамою в найманому житлі, продаж домоволодіння на даний час неможлива, звісно,потрібно виписати малечу разом із мамою-вони не є спадкоємцями-матір діточок є донькою ондного з спадкоємців, який вже придбав для неї та дітей будинок в іншому місці нашого міста,поруч із школою-для зручності дітей. в орган опіки за дозволом на виписку не зверталися, тому що донька-матір не згодна. ій не подобається проживати у будинку,який розташований у передмісті,вона бажає однокімнатну квартиру, що по вартості перевищує долю у спадщині батька-одного з нас-спадкоємців. Постає питання: чи можуть інші спадкоємці окремо продати свої частки, якщо у домовій книзі записаний номер будинку, в якому бабуся прописала онуку із дітьми- без додаткових літер, або спадкоємцям потрібно звертатися до суду із позовом про усунення перешкод у реалізації прав вільно розпорядитися спадковим майном? тем більш варіант для "формального" переселення дітей був підготований-куплений будинок, в кращому стані,ніж цей, батько матіри з дітьми, яка вимагає квартири вінг же і спадкоємець і зацікавлена особа-готовий подарувати цей будинок або онукам своїм або доньці разом із дітьми-як визначить орган опіки,
2 питання : чи можна за рішенням суду виписати її на попереднє місце проживання -до матері у трикімнатну квартиру, враховуючи,що виписана вона була матіррю незаконно-без її згоди(матір її відттяпала півквартири у чоловіка-чорнобильця,якому,власне та квартира була надана як пільговику, тепер матір повновласна гоподиня квартири, доньку із онуками виписала десь у 2003 році, через хабара у ЖКК,або у паспортному РВ.)
3. Чи є інші виходи із цього тупіку, враховуючи, що земельна ділянка у проблемному домоволодінні досі не приватизована, спадкоємці у боргах та мріють продати спадкове майно, аби закрити "дири", з боку доньки одного з 5-ти спадкоємців йде "рекєт", апетит її скоро підросте й до 3-хкімнатної кв.
Вибачте за емоції, це мабуть справа така,що можна новели писати про підступність родичів і таке інше.
ВІДПОВІДЬ:

ЦК: ч.6 ст.203 ЦК, правочин, що вчиняється батьками (усиновлювачами), не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.
ЗУ "Про охорону дитинства", ч.3 ст.18, органи опіки та піклування зобов’язані здійснювати контроль за додержанням батьками або особами, які їх замінюють, майнових та житлових прав дітей при відчуженні жилих приміщень та купівлі нового житла.
Висновок: згода потрібна якщо правочин здійснюють батькі, а в даному випадку не є батьками цих прописаних дітей, а тому для продажу Вам можно не питати згоду органу опіки і піклування.
Але виписати дітей Ви не можете. Можете спробувати у судовому порядку, але навряд.

право на наследство дома
Я оформлял право на наследство дома и участка от моего покойного отца после истечения полугодового срока, дело шло через суд. Решением суда было признано маё право на наследство. Решение суда забрал но далее документы не оформил, прошло месяца 2-3. Теперь мне в сельской раде говорят , что нужно по новому подавать документы в суд, так как на это есть определенный срок действия решения суда. Так ли это и какие мои дальнейшие действия?
ВІДПОВІДЬ:

А Ви уважно ознайомилися з рішенням суду. п.211 Інструкції про вчинення нотаріальниї дій встановлює, що спадкоємець, якому за рішенням суду встановлено додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, повинен у межах установленого судом строку прийняти спадщину шляхом подання нотаріусу за місцем відкриття спадщини відповідної заяви. Ви ж спочатку пропустили строк і для його поновлення звернулися до суду, суд Вам поновив строк, а Ви його знов пропустили. Саме така ситуація виходить з наведеного. Але тут багато припущень, бо з рішенням суду ми не знайомі. Що робити? Знову до суду з проханням поновити строк.
оформлення спадщини | Переглядів: 260 | Дата: 13.08.2008 | Коментарів (0)

Прийняття спадщини
Мені 18.Я прожив все життя з жінкою,яка про мене піклувалась від самого народженння.Кілька днів тому вона загинула.Її родичі живуть за містом і ніколи не приїздили до нас,вони дуже рідко спілкувались і бачились.Ми жили лише вдвох.А зараз,коли вони дізнались про її смерть приїхали і хочуть отримати квартиру в якій ми мешкали.Скажіть будь ласка,чи можливо залишити за собою цю квартиру.У мене більше немає куди піти.Наперед дякую.
ВІДПОВІДЬ:

Якщо Ви не були усиновлені цією жінкою, то відноситесь лише до утриманців, а це п*ята черга спадкування, тобто Ви можете прийняти спадщину тільки за умови, що всі родичи відмовляться від неї.

відкриття спадщини є день смерті особи
Доброго дня! Обставини справи такі: мого чоловіка було поховано як неопізнаного у грудні 2007 року. Через 9 місяців (у серпні 2008 року) мене було викликано до районного відділу карного розшуку, де було проведено опізнання і складено відповідний протокол. Документи на отримання свідоцтва про смерть я подала на наступний день (у серпні 2008 року), після того як отримала відповідну довідку з моргу і протоколу впізнання з міліції. За інформацією РАГСу свідоцтво про смерть буде видано десь через 2 місяці.
У мене питання, коли ( з якої Дата) буде відкрито спадщину дял оформлення всіх питань з успадкуванням майна (частини квартири, заміського будинку): з моменту смерті чи дати видачі свідоцтва про смерть?. У покійного є двоє неповнолітніх дітей, мати, хто з них має переважне право на успадкування? Дякую за відповідь.
ВІДПОВІДЬ:

ч.2 ст.1220 ЦК, часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. У даному випадку має місце "день смерті", який і буде визначен у свідоцтві і ця дата відрізняється від дати видачі свідоцтва, яка також буде зазначена.

Батько помер не залишивши заповіту
Вітаю Вас! Прошу, допоможіть порадою. В трикімнатній квартирі, яка була приватизована на чотирьох членів сім'ї, а саме: батька, мати, доньку, сина в рівних частинах, більше 10 років проживали тільки батьки (діти одружились і переїхали, але не виписались). Батько помер не залишивши заповіту і стало питання оформлення спадку. Заяву до 6 місяців після смерті на отримання спадку написала тільки мати, двое повнолітніх дітей заяви не писали, але нотаріус пояснив, що батькова частина всеодно буде ділитись на всіх 3-х членів сім'ї. Після 6-ти місяців свої частки спадщини оформили тільки мати і дочка, син відмовився звертатись до нотаріуса. Вже минуло 3 роки з дня смерті батька, а син так і не збирається оформлювати свою частку спадку. Прошу пояснити, чи може мати оформити частку сина на себе і як саме це зробити? Чи потрібно збирати якісь додаткові документи, чи достатньо тільки її звернення до нотаріуса та написати заяву? Дякую.

ВІДПОВІДЬ:

Будучи прописаним у квартирі син прийняв спадщину автоматично відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК. Прийняв то прийняв, а оформлювати не хоче. І, на жаль, заставити його оформити не можливо. І на себе чи на матір не можливо, бо ця частка вже належить йому, от тільки оформлювати своє право власності Він не хоче. ЩО робити? Поговорить з сином та заінтересуйте його.

vk.com/shaderaven

shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 16:03 | Сообщение # 6
Генералиссимус
Я є спадкоємець за заповітом
Я є спадкоємець за заповітом на будинок (успадкував від батька). Державний нотаріус не приймає заяву від моєї матері про відмову, яка є спадкоємець за законом. Як бути в цій ситуації, щоб я був єдиним спадкоємцем згідно заповіту.
ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ч.2 ст.1274, спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги. У даному випадку Ви є спадкоємцем за заповітом, тому і відмовляють. Їй треба написати заяву про відмову від прийняття спадщини, а не про відмову на користь Вас.

наследство
Добрый день. Подскажите пожалуйста как быть в такой ситуации: дом, после смерти хозяина (мой дедушка), перешел по наследству двум наследникам. Наследник 1(мой дядя) вскоре также скончался и после смерти на его долю стал претендовать его сын (мой двоюродный брат), для чего он подал заявление гос.нотариусу о вступлении в наследство, и все на этом дело закончилось. Наследник 2 (мой отец) к текущему моменту имеет все оформленные документы на свою половину дома. Попытки установить связь Наследником 2 с сыном Наследника 1, для оформления его документов и последующей продажи дома и земли, не дают никаких результатов – сын наследника 1 мотивирует такое отношение нехваткой времени, своей незаинтересованностью. Прошел уже год, и ни каких результатов по продаже нет и не предвидеться, т.к. на половину дома нет покупателя. Так вот, можно ли через суд Наследнику 2 претендовать на вторую половину дома? (по истечении срока? проверяют ли суды гос.нотариусов на наличие там каких-либо документов – заявления о наследстве?) При отправлении сыну Наследника 1 повестки в суд, уверен, что он в суд не явится.
ВІДПОВІДЬ:

Ні, Ви не можете претендувати на його частку. Він прийняв спадщину, але її не оформив. Оформлення її це його особиста справа. І хоча Він має обов*язок її оформити, але строк не встановлений і відповідальність. Да і якщо оформить право на спадщину, то це його не зобов*язує продавати свою частку. Тут треба зацікавити його, а не примушувати.

Як відмовитися спадкоємцеві за законом на користь спадкоємця за заповітом?
Як відмовитися спадкоємцеві за законом на користь спадкоємця за заповітом?
ВІДПОВІДЬ:

Відмовлятися не треба, бо спадщина буде поділена відповідно до умов заповіту. Оскільки спадкоємці за законом наслідують тільки в разі відсутності заповіту. Якщо ж мова йде про обов*язкову частку у спдщині, то йдете до державного нотаріуса за місцем відкриття спадщини і пишити заяву. Зразок можете там і попросити.

право на спадщину
Доброго дня! Ситуація банальна, помер батько, після нього залишилася спадщина - будинок та земля. В цьому будинку проживає мати. Півроку ще не пройшло, мама хоче переоформити цю спадщину на своє ім'я, я відмову на спадщину написав на користь матері, брат відмовляється, хоче отримати свою частку. Питання наступне: чи має право мати на більшу частку спадщини, т.я. батько хворів 18 років, був інвалідом 2 групи, мати доглядала його, є історія хвороби. І у випадку якщо братові відійде частка спадщини, чи має право мати сплатити йому за його частку?(адже вона там проживає) По якій ціні?
ВІДПОВІДЬ:

Ваша мати не має права на більшу частку спадщини через те що вона його доглядала, спадщина ділиться на рівні частки між спадкоємцями, Так якшо Вас було троє і Ви написали відказ на користь матері, то мати отримає 2/3, а брат 1/3 спадщини. І Ваша мати буде мати переважне право купівлі цієї частки вразі, якщо брат буде її продавати (ст.362 ЦК). Якщо ж брат не буде її продавати, то тільки при наявності підстав передбачених ЦК у статті 365
1. Право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо:
1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі;
2) річ є неподільною;
3) спільне володіння і користування майном є неможливим;
4) таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім’ї.
Суд постановляє рішення про припинення права особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.

Получила в наследство 2(два) дома в деревне
Получила в наследство 2(два) дома в деревне 1- по завещанию решение с\с на передачу земучастка было на завещателя -умерла акт получить не успела 2-по закону тоже решение с\с было о передаче земучастка в частную собственность -умер неуспел получитьб акт на землю.Оформивши в нотариуса наследство получила решение с\с на изготовление дер.акта 0.25га для обслуживания дома,а на второй дом недают мотивируя тем что госакт только один на бесплатную приватизацию в отделе земресурсов в Малинском районе но ведь предыдущие хозяева неиспользовали свое право.Как мне быть?
ВІДПОВІДЬ:

Як я зрозумів, то спадок Ви отримали від двох різних осіб (спадкодавців). У цьому випадку Вам правомірно відмовили, бо Земельний Кодекс встановив відповідні норми на одну особу, а саме у ст.121, зокрема громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 гектара. Отож, при житті Ваших спадкодавців кожен би з них отримав по 0,25 гек, але зараз їх права перейшли до однієї особи (до Вас) і Ви маєте право на землю лише в межах норм на одну особу.

наслідство
Доповнення - скажіть будь ласка а чоловік тіткин наслідує половину від половини незалежно від того чи заявить він на неї права чи йому треба писати відповідну заяву?І ще - чи може він письмово відмовитися від цієї чверті і тоді мамі відійде половина квартири?
ВІДПОВІДЬ:

Він фактично проживає в цій квартирі, а тому і прийме спадщину незалежно від подання заяви до нотаріуса (ч.3 ст.1268 ЦК). Так, він дійсно може відмовитися від цієї частки відповідно до ч.1 ст.1273 ЦК подавши заяву до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. (може як взагалі відмовитися так і відмовитися на користь третіх осіб)

наслідування половини квартири
Ситуація наступна - у квартирі проживало сімейне подружжя - рідна тітка моєї мами та її чоловік, вони приватизували квартиру разом.Тітка оформила заповіт своєї частки квартири (1/2) на мою маму, а її чоловік свою частину (1/2) оформив заповітом на іншу людину.Місяць назад тітка мамина вмерла, і мама написала заяву у державного нотаріуса про надання їй права на наслідування половини квартири, що вказана у заповіті. Їй сказали, що після 6 місяців їй може надійти не половина квартири, а лише її чверть, а інша чверть квартири належатиме її тіткиному чоловікові (до речі він пенсіонер 78 років, дітей у подружжя немає) .Будь ласка роз'ясніть чи так це? І яким чином взагалі відбуватиметься наслідування цієї квартири?
ВІДПОВІДЬ:

У даному випадку нотаріус мав на увазі застосування ч.1 ст.1241 ЦК, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Отож, у даному випадку наявен непрацездатний вдовець і йому необхідно надати половину того, що йому належало би по-закону, тобто половину від половини, що і дорівнює 1/4 спадкового майна. Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.

Что мне нужно делать для вступления в права наследия?
Добрый день. У меня такой вопрос: 4 августа исполнится 6 месяцев, как умерла бабушка. Дом, в котором она проживала на момент ее смерти был приватизирован на 3-х - на бабушку, на маму в на меня в равных частях. Перед смертью бабушка составила завещение в котором свою часть передала мне. Что мне нужно делать для вступления в права наследия? Заявление в нотариальной конторе нужно обязательно оформлять?

ВІДПОВІДЬ:

Існує два способа прийняття спадщини:
1) Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК, Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу (6 місяців), він не заявив про відмову від неї.
2) Відповідно до ст.1269 ЦК, Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. І Вам треба буде звертатися до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини, тобто у районі, де зареєстрован дом, після цього Ви отримаєте свідоцтво на право на спадщину і підете в БТІ для перереєстрації.

запитання на рахунок спадкування
Доброго дня, в мене є запитання на рахунок спадкування:
-мій родич пропустив строк прийняття спадщини і він звернувся до суду щоб йому продовжили строк.
Адвокат,який веде його справу говорить про те, що вийшло нове положення, яке ускладнюе поновлення строку і оформлення спадщини. Я сама юрист і ніякого положення в базі права не знаходила і я думаю, що цей юрист просто хоче додаткові гроші, і обманює мого родича.
Скажіть будь ласка, чи є це положення чи немає?
З повагою, Оксана.
ВІДПОВІДЬ:

Якщо цей адвокат говорить про нове Положення, то хай ознайомить з ним Вашего родича, бо він як клієнт має право на повну і достовірну інформацію. Тоді все стане зрозумілим. Щодо нового Положення, то ми ні чули.

чи можу претендувати на наслідство?
Доброго дня!
Підскажіть будь-ласка!
Чи можу я претендувати на наслідство, якщо минуло вже більше 8-ох років? (спадок 1/2 будинку, після батька-единій дочці)
На той час я була неповнолітньою. Та які документи потрібні для цього.
Дуже Вам вдячна.

ВІДПОВІДЬ:

Відповідно до ч.1 ст.1272 ЦК якщо спадкоємець протягом 6 місяців не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. Відповідно до ч.1 ст.1277 ЦУ після року, якщо не було інших спадкоємців, спадщина визнається відумерлою і предається у власність територіальній громаді. Отож, скоріше за все спадкове майно вже перейшло у комунальну власність і Ви не можете вже її прийняти.

vk.com/shaderaven

shadravenДата: Суббота, 31.07.2010, 16:04 | Сообщение # 7
Генералиссимус
как это может отразиться на наследование
Если один из сыновей матери умер, то его дети, т.е. внуки, имеют такие же обязанности перед своей бабушкой, как их отец, если бы он был жив? И как это может отразиться на наследование ими доли их отца, если они не ухаживали за тяжелобольной бабушкой в беспомощном состоянии а, вся тяжесть ухода лягла на её сына.
ВІДПОВІДЬ:

Доброго дня
Так, дійсно в них є такий обовязок відповідно до ст. 266 СК "Повнолітні внуки, правнуки зобов'язані утримувати непрацездатних бабу, діда, прабабу, прадіда, які потребують матеріальної допомоги і якщо у них немає чоловіка, дружини, повнолітніх дочки, сина або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання, за умови, що повнолітні внуки, правнуки можуть надавати матеріальну допомогу." Але, як Ви зрозуміли зі стаття цей обовязок виникає якщо у їх бабушки не має повнолітнтього сина, а у Вас саме ця ситуація, тому юридичного обовязку в них ще не виникло. (только моральний)
Якщоб у них був такий юридичний обовязок, то відповідно до ч.3 ст. 1224 " Не мають права на спадкування за законом батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов'язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.", тобто вони були б усунуті від права на спадкування.
Щодо частки спадкування, то ви отримаєте 1/2 спадщини, а внуки вже поділять між собою іншу половину (1/2) спадщини

Оформлення спадщини
Здравствуйте! Подскажите мне пожалуиста, как поступить в этои ситуации: В 2004году умерла моя мать, и после её смерти я узнала, что на моего брата было оформленно завещание. Через полгода мы оба вступили в наследство. Мне по закону досталась 1/4 часть.(т.к. я пенсионерка), но с ним мы договорились (устно) о том, что мирно решим этот вопросс и разделим дом пополам. Но он скоропостижно умер, и его долю унаследовала его жена. С ней общего языка найти невозможно и она предложила продать дом. Но я отказалась т.к. мне негде больше жить. Сейчас мне пришла повестка в суд для раздела собственности в натуре. Но я не согласна со своей долей(1/4) Что можно сделать для того, чтобы получить еще хоть какую-то часть? И повлияет ли то, что в 70-х годах я отказалась от наследства моей бабушки в его пользу(с уговором,что он получил свою часть наследства и не будет претендовать на дом матери.) и завещание тогда было оформленно на меня. В этом доме, от которого я отказалась брат с женой прожили всю жизнь. Зарание очень вам благодарна.

ВІДПОВІДЬ:

1. Как я понял идет речь про недвижимое имущество. Тогда ваша договоренность с покойным братом о дележе дома пополам не имеет юридической силы, така как ч.3 ст.1267 Гражданского кодекса (ГК) устанавливает, что такая договоренность должна быть письменной и нотариально удостоверенной.
2. Жена Вашего брата имеет право предъявить вам такой иск о разделе имущества в натуре в соответствии с ч.2 ст. 1278 ГК.
3. То, что вы отказались в 70-х годах от наследства бабушки с условием, может повлиять на решение суда если вы это сможете доказать. (Для этого как минимум нужна расписка брата о таком уговоре, завещение от которого вы отказались. И все равно маловероятно, что суд тогда признает недействительным принятие наследсва матери вишим братом)
4. Что бы получить еще хоть какую то часть Вам надо, чтобы наследница (жена брата) признала Ваш усный договор с братом о дележе дома пополам. (но она же этого не сделает

Если завещание не оформлено , имеем ли право на наследование ее имущества (дом, участок земли)?
Моя тетя (родная сестра отца) не имеет больше родственников, кроме племянниц(я и моя сестра). Если завещание не оформлено , имеем ли право на наследование ее имущества (дом, участок земли)? Если да, какие документы нужны для доказательства родства.
Какие документы нужны для оформления завещания на нас?
ВІДПОВІДЬ:

ч.3 ст.1266 встановлює, що племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини. Отже, Ви маєте право на спадкування у разі відсутності заповіту та спадкоємців першої та другої черги. (Ви спадкуєте за правом представлення у другій черзі)
Для прийняття спадщини Вам необхідно буде подати заяву до нотаріуса за місцем відкриття спадщини. І вже нотаріус Вам все більш детальніше роз*яснить щодо процедури її прийняття та отримання свідоцтва про право на спадщину.

Какие документы нужны для оформления завещания
Моя тетя (родная сестра отца) не имеет больше родственников, кроме племянниц(я и моя сестра). Если завещание не оформлено , имеем ли право на наследование ее имущества (дом, участок земли)? Если да, какие документы нужны для доказательства родства.
Какие документы нужны для оформления завещания на нас?
ВІДПОВІДЬ:

ч.3 ст.1266 встановлює, що племінники спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові (сестрі, братові спадкодавця), якби вони були живими на час відкриття спадщини. Отже, Ви маєте право на спадкування у разі відсутності заповіту та спадкоємців першої та другої черги. (Ви спадкуєте за правом представлення у другій черзі)
Для прийняття спадщини Вам необхідно буде подати заяву до нотаріуса за місцем відкриття спадщини. І вже нотаріус Вам все більш детальніше роз*яснить щодо процедури її прийняття та отримання свідоцтва про право на спадщину.

vk.com/shaderaven

адвокат Харчук Сергей Васильевич - Правовой форум! » Безкоштовна Юридична консультація » Ответы на вопросы которые чаще всего возникают на практике! » Безкоштовна Юридична консультація (оформлення спадщини)
Страница 1 из 11
Поиск:

Copyright MyCorp © 2014Хостинг от uCoz